آب های کالیفرنیا در شرایط هشدار واقع شده است

به گزارش وبلاگ خرید، براساس یک مطالعه جدید، آب های ساحلی در خارج از کالیفرنیا 2 برابر سریع تر از میانگین جهانی اقیانوس اسیدی می گردد.

آب های کالیفرنیا در شرایط هشدار واقع شده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل لز شینهوا، براساس یک مطالعه جدید که روز دوشنبه در مجله Nature Geoscience منتشر شد، آب های ساحلی در خارج از کالیفرنیا دو برابر سریع تر از میانگین جهانی اقیانوس اسید می گردد.

برای رسیدن به این نتیجه گیری، دانشمندان اداره ملی اقیانوس و ایالات متحده آمریکا نزدیک به 2000 پوسته از موجودات میکروسکوپی موسوم به فروامینفررا را مورد آنالیز قرار دادند و اندازه گیری چگونگی تغییر پوسته ها در طی یک قرن را آنالیز کردند.

هر روز، پوسته های فرامینیفره مرده در کف اقیانوس باران می بارد و خاتمه توسط رسوب پوشانده می گردد. لایه های رسوبی که حاوی پوسته ها هستند، یک رکورد عمودی تغییر را تشکیل می دهند.

امیلی آزبورن، نویسنده اصلی این پژوهش که از این تکنیک جدید استفاده نموده، برای فراوری وسیع ترین رکورد که هنوز از اسیدی شدن اقیانوس ایجاد شده می گوید: با اندازه گیری ضخامت پوسته ها، می توان تخمین بسیار دقیقی از میزان اسیدیته اقیانوس ارائه داد. با استفاده از گونه های دریایی که به طور مستقیم اندازه گیری می شوند.

سوابق فسیلی همچنین یک الگوی چرخه ای غیرمنتظره را نشان داد: اگرچه آب ها به مرور زمان میزان اسیدیته خود را افزایش داده اند، اما پوسته ها نیز تغییرات چندین ساله در افزایش و سقوط اسیدیته را نشان دادند.

بر اساس این مطالعه، این الگوی مطابق با نوسان ده ساله اقیانوس آرام، یک چرخه گرمایش و سرمایش طبیعی است. انتشار دی اکسید کربن ناشی از انسان باعث اسیدی شدن اقیانوس ها می گردد، اما این تغییر طبیعی همچنین نقش مهمی در کاهش یا تقویت اسیدی شدن اقیانوس دارد.

دانشمندان امیدوارند که با مطالعه بیشتر در خصوص چگونگی تغییرات در اسیدی شدن اقیانوس در جنبه های دیگر اکوسیستم دریایی، بتوانند این تحقیق را انجام دهند.

انتهای پیغام/

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 94

به "آب های کالیفرنیا در شرایط هشدار واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب های کالیفرنیا در شرایط هشدار واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید