آشنایی با نیکوترین سنت های بومی کریسمس در دنیا

به گزارش مجله بای بلاگ، در حالیکه بسیاری از مردم دنیا در جشن کریسمس می خندند، کسانی در خیابانهای سرد و تاریک هستند که حتی جایی برای خوابیدن ندارند. حمایت از افراد بی خانمان فقط مختص جشن کریسمس نیست و باید به آنها در تمام طول سال اهمیت داده گردد. ولی، براساس مقاله نیکوترین سنت های بومی کریسمس جالب است بدانید که توجه به آنها در این روزها بیش از قبل نشان داده شده و افرادی که وضع اقتصادی متوسط رو به بالا دارند، از این افراد به نوعی پشتیبانی اقتصادی می نمایند. با ما در مقاله بهترین سنت های بومی کریسمس همراه شوید تا شما را با شماری از نیکوترین سنت های بومی کریسمس آشنا کنیم.

آشنایی با نیکوترین سنت های بومی کریسمس در دنیا

فهرست مطالب

سنت وقف یا Donateارتباط با سرویس های محلی یا Contact local servicesخرید مایحتاج ضروی آنها یا Buy for those in needایفای نقش در فرایند جمع آوری یاریهای اقتصادی یا Take part in a fundraising eventتوقف برای مصاحبه یا Stop for a chatغذا دادن به حیوانات آنها یا Give food to their petکلام انتهای

سنت وقف یا Donate

چندین موسسه خیریه برای یاری بی خانمانان را شناسایی می نمایند. پیش از این، یک سخنگوی ارتش نجات گفت که پول دادن به افراد بی خانمان که در خیابانها هستند، می تواند آنها را در یک چرخه بی انتها بی خانمانی و فقر دائمی قرار دهد. از سوی دیگر، بنیانگذار آشپزخانه جان گلاکین که خود زمانی بی خانمان بود، معتقد است که دادن پول به بی خانمان ها می تواند سودمند باشد و زندگی آنها را تغییر دهد. شما می توانید غذا، نوشیدنی و لباسهای گرمی را به افراد بی خانمان اهدا کنید که برای آنها در طول ماههای سرد زمستان مفید خواهند بود.

شما می توانید از کمد لباس خود لباس و کفشهایی را که احتیاج ندارید و ظاهری تمیز و نو دارند، به افراد بی خانمان هدیه داده و موجبات شادی آنها را فراهم کنید. شما به جای اینکه لباسهای ناخواسته خود را در eBay بفروشید، می توانید به این افراد بدهید. موسسات خیریه و بانکها دارای فروشگاه هایی هستند که می توانید لباسها و سایر کالاها را به آنها تحویل داده و آنها این اجناس را در اختیار احتیاجمندان قرار می دهند. در لندن، خانواده ها در این ایام سبدی تهیه می نمایند، در آن مقداری لباس و غذا قرار داده و آن را در اختیار موسسات مذکور قرار می دهند تا فقرا را در این ایام شاد نمایند. این مورد یکی از بهترین سنت های بومی کریسمس بحساب می آید.

ارتباط با سرویس های محلی یا Contact local services

مردم اگر درباره کسانی که در خیابانهای انگلستان خوابیده اند، نگران هستند با استفاده از برنامه Streetlink می توانند در این ایام از خدمات حمایتی آگاه شوند. هنگام استفاده از برنامه، از آنها خواسته می گردد تا مکان خاصی که فرد بی خانمان را در آن دیده اند و مشخصات ظاهریش را برای یاری ارائه دهند. اگر فکر می نمایند که کسی احتیاج به مراقبتهای فوری پزشکی و درمانی دارد یا زیر 18 سال است، Streetlink توصیه می نماید برای دریافت یاری بیشتر با شماره 999 تماس بگیرند. این سامانه، برای این ایام یاری مفیدی هست.

خرید مایحتاج ضروی آنها یا Buy for those in need

در حالیکه مردم بر روی خرید کریسمس خود و خانواده تمرکز دارند، عده ای هستند که از عهده هزینه های روزمره هم بر نمی آیند. شرکت Crack + Sider یک کسب و کار را اجرا می نماید که در آن، افراد می توانند اقلام خاصی از قبیل ژاکت زمستانی و کوله پشتی را برای افراد بی بضاعت تهیه نمایند. اسکارلت مونتانرو، یکی از بنیانگذاران این شرکت شرح می دهد: این ایده پس از صحبت با یک مرد بی خانمان که به ما گفت که مردم به من پول نقد در خیابانها نمی دهند، زیرا فکر می نمایند که من آن را خرج مصرف مواد می کنم، به ذهن ما رسید. ما یک راه امن و قابل اطمینان را برای مردم فراهم کردیم تا بطور مستقیم به کسی که در خیابانها می خوابد و واقعا محتاج هست، یاری نمایند.

ایفای نقش در فرایند جمع آوری یاریهای اقتصادی یا Take part in a fundraising event

در 5 دسامبر، Shelter میزبان اولین پیاده روی برای یاری به بی خانمان ها بود. این بخش از نیکوترین سنت های بومی کریسمس یک پیاده روی 10 کیلومتری در لندن از ساعت 7 بعدازظهر بود که به جهت یاری به احتیاجمندان برگزار گردید. جولی آدونگا و مو گلیگان در اولین پیاده روی شرکت و اینطور عنوان کردند:ما واقعا افتخار می کنیم که به حمایت نمایندگان این جریان پیوسته ایم تا شادابی را با جمع آوری پول به خانواده های بی خانمان در این کریسمس هدیه کنیم و امید است که بسیاری از مردم از سراسر لندن به ما بپیوندند. من هیجان زده هستم که از نخستین پیشگامان این طرح انسان ساز خواهم بود. ما می توانیم در این روز یک تفاوت اساسی و مهم را در خیابانهای لندن حس کنیم.

توقف برای مصاحبه یا Stop for a chat

این روزها، یک گپ محبت آمیز می تواند تاثیر چشمگیری بر روحیه افراد بی خانمان داشته باشد و آنها را به زندگی امیدوار کند. با این کار، آنها حس می نمایند که مردم از آنها متنفر نیستند و در همه حال، پشتیبان آنها خواهند بود. لیام گراتگی درباره این مسئله عظیم اینگونه شرح می دهد: بی کفایتی، موجب فشاری زیاد بر سلامت روان و ساعتهای طولانی تنهایی، انزوا و محرومیت از خواب می گردد. یک تبریک گرم، یک بحث کوچک یا پرسیدن سوال شخصی می تواند به فردی ناامید، امید ببخشد.

غذا دادن به حیوانات آنها یا Give food to their pet

برخی از افراد بی خانمان یک حیوان خانگی دارند که می تواند عشق و حمایت از دست رفته را برای آنها جبران کند. حیوان خانگی آنها برایشان به مانند فرزند عزیز هست. پس، با غذا دادن و رفتار مهربان و متفکرانه با حیوان، آنها را در این ایام شاد کنید.

کلام انتهای

سنت یاری به بی خانمان ها در سرتاسر جهان بچشم می خورد. این سنت و ارزش نهادن بر آن، به مرور زمان و گذشت سالها می تواند از تعداد فقیران و بی خانمانان در سطح جهان بکاهد. امید است که کشورهای جهان به فکر بیفتند و چاره جویی نمایند. جشن کریسمس فقط یک بهانه است؛ بهانه ای برای عشق ورزیدن و مهربان بودن. کاش زمان به ما مهلت دهد تا مهربان باشیم و مهربانی کنیم.

در ادامه بخوانیدآشنایی با تعدادی از عجیب ترین رسوم کریسمس در جهان

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: همگردی
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5542

به "آشنایی با نیکوترین سنت های بومی کریسمس در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نیکوترین سنت های بومی کریسمس در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید