آمار یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/ایلام رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با صدور پیامی فرارسیدن اول آبان ماه روز ملی آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت.

آمار یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است

در پیغام رحمت اله قیصوری آمده است: انتخاب یک روز در تقویم ملی کشور به عنوان روز ملی آمار و برنامه ریزی، بیانگر اهمیت بهره گیری علم آمار در برنامه ریزی، مدیریت، تصمیم گیری ودر نهایت سیاستگذاری هاست.

بی شک تصمیم گیری در اداره امور و ارائه خدمات بهینه نیازمند آنالیز های علمی، آماری و اطلاعات دقیق می باشد از اینرو اهمیت این علم و کاربرد دقیق و صحیح آن در برنامه ریزی های کلان و راهبردی، یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی کشورها به شمار می رود.

در حقیقت امروزه حرکت در جهت توسعه مالی، اجتماعی، فرهنگی و... ، بدون در اختیار داشتن آمار صحیح و بهنگام و اطلاعات علمی و به روز امکان پذیر نیست لذا هر چقدر اطلاعات آماری از کیفیت بالاتری برخوردار باشند سازمانها برای رسیدن به اهداف مشخص شده در سطح خرد و کلان پیروز تر خواهند بود.

در ادامه این پیغام آمده است: اینجانب فرارسیدن اول آبان ماه روز آمار و برنامه ریزی به کلیه همکاران محترم سازمان خصوص کارکنان معاونت آمار و اطلاعات، کارشناسان، کارکنان، پژوهشگران و فعالان این حوزه تبریک و تهنیت عرض کرده، از خداوند سبحان تداوم سلامتی و توفیق روز افزون برای شما خواهانم.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4675

به "آمار یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید