آیا ماسک دریچه دار برای جلوگیری از کرونا مناسب است؟

به گزارش مجله بای بلاگ، هیچکدام از عاشق ماسک زدن نیست و اغلب ما به دنبال راحت ترین گزینه در میان ماسک ها هستیم، بنابراین عده ای ترجیح می دهند از ماسک های دریچه دار استفاده کند تا راحت تر نفس بکشند.

آیا ماسک دریچه دار برای جلوگیری از کرونا مناسب است؟

اما گرچه دریچه روی ماسک تنفس را اندکی ساده تر می کند، اما هنگام بازدم قطرک های تنفسی حامل ویروس کرونا با سرعت بالایی از این دریچه خارج می شوند- به این ترتیب اصولا بر ضد هدفی عمل می کنند که ما برای آن ماسک می زنیم.

فیلترهای درون این دریچه، هوایی را که به درون ریه های مان می کشیم، تصفیه می کنند، اما تصفیه ای روی هوای بازدمی ما انجام نمی دهند. هنگامی شما با ماسک دریچه دار بازدم انجام می دهید، نه تنها هوای بازدمی شما بدون تصفیه شدن خارج می شود، بلکه نیروی بازدم که از طریق منفذ کوچک دریچه انجام می شود، جریان هوای پرفشاری ایجاد می کنند که قطرک های تنفسی تا مسافت زیادی به درون هوای اطراف می فرستد.

برای درک موضوع، در نظر داشته باشید که شیر آب ظرفشویی را در نظر بگیرید که آب از آن از طریق یک دهانه گشاد با فشار پایین خارج می شود. اما اگر آن را به حال افشانه درآورید، همان جریان آب این بار از طریق منافذ کوچکی جریان می یابد و در نتیجه جریان پرفشاری ایجاد می شود که می تواند آب را تا فواصل دروی پرتاب کند.

توجه داشته باشید که هدف اصلی پوشیدن ماسک تصفیه کردن هوایی که شما وارد ریه هایتان می کنید، نیست، بلکه هدف این است که مانع جریان یافتن هوای بازدمی شما تا فاصله زیاد شود. به عبارت دیگر هدف این است که از رسیدن میکروب های احتمالی در هوای بازدمی شما از جمله کروناویروس ها به دیگران جلوگیری شود، اما ماسک های دریچه دار این هدف مهم ماسک زدن را برآورده نمی کنند. بنابراین بهترین کار برای شما استفاده از ماسک های پارچه ای کتانی چند لایه (بدون دریچه) یا در صورت امکان ماسک های جراحی سه لایه است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4100

به "آیا ماسک دریچه دار برای جلوگیری از کرونا مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ماسک دریچه دار برای جلوگیری از کرونا مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید