احداث بزرگترین مجموعه فراوری گیاهان دارویی شمال کشور در آمل

به گزارش وبلاگ خرید، عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر از تأسیس یکی از بزرگترین مجموعه های آموزشی و تولیدی گیاهان دارویی استان های شمالی کشور در آمل داد.

احداث بزرگترین مجموعه فراوری گیاهان دارویی شمال کشور در آمل

به گزارش خبرنگاران مازندران رضا حاجی پور در نشست رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین شهرستان آمل گفت، یک سرمایه گذار، یکی از بزرگترین فراوریکننده های گل وگیاه و صادرکننده گل های زینتی در شهرستان آمل برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک با دانشگاه تخصصی فناوری نوین آمل در زمینه ساخت این مجموعه پیشرفته در زمین فراوری و همچنین با رویکرد آموزشی در مجموعه اعلام آمادگی نموده است.

وی اضافه کرد: زمین مورد احتیاج این مجموعه که حدود 30 تا 50 هکتار است در حال مراحل نهایی نظر کارشناسی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و نیز جهاد کشاورزی مازندران و موافقت برای اجرایی شدن است که انشاله به زودی عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

حاجی پور، به توانمندی های بالای این شهرستان در بخش کشاورزی به خصوص در فراوری گل و گیاهان زینتی و دارویی اشاره نمود و ادامه داد، وجود دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل که دانشکده مستقل علوم و گیاهان دارویی دارد، ساخت مجموعه فراوری گیاهان دارویی با رویکرد آموزشی و نگاه علمی و تخصصی در این مجموعه یک مزیت بسیار مهم است که با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی و حمایت های وزارت علوم زمینه آن را به طور جدی فراهم خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل با وجود قدمت کمتر از یک دهه ای آن و حضور محققان و اعضای جوان هیأت علمی، می توان روینمودهای آموزشی این دانشگاه را در کنار فعالیت های مهارتی برای دانشجویان فراهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، همچنین با اشاره به کوشش های در حال اجرا اعضای هیئت علمی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل گفت، از شما به عنوان معاون پژوهشی و فناوری وزیرعلوم این انتظار هست که با ارائه یک فرصت و برنامه شش ماهه و یک ساله از آنان در تهیه و فراوری مقاله های معتبر بین المللی حمایت کنید.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7360

به "احداث بزرگترین مجموعه فراوری گیاهان دارویی شمال کشور در آمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث بزرگترین مجموعه فراوری گیاهان دارویی شمال کشور در آمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید