ثبت رکورد جهانی دانشگاه آزاد اسلامی به همت واحدالکترونیکی، آموزش مجازی به 700 هزار دانشجو

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آموزش مجازی به بیش از 700 هزار دانشجو بی نظیر و یک رکورد جهانی است که این کار جهادی به لطف خدا و زحمت شبانه روزی همکاران واحد الکترونیکی و تحت هدایت، مدیریت و راهبری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده است.

ثبت رکورد جهانی دانشگاه آزاد اسلامی به همت واحدالکترونیکی، آموزش مجازی به 700 هزار دانشجو

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، محمدرضا کشاورزی، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: آموزش مجازی به بیش از 700 هزار دانشجو بی نظیر و یک رکورد دنیای است که این کار جهادی به لطف خدا و زحمت شبانه روزی همکاران واحد الکترونیکی و تحت هدایت، مدیریت و راهبری ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده است.

وی تأکید کرد: در فضای دانشگاهی کل دنیا تا به حال آموزش مجازی با این تعداد دانشجو وجود نداشته و بیشترین تعداد آموزش مجازی که دیده ایم 300 هزار دانشجو بوده است.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی بیان نمود: واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به سال ها فعالیت در عرصه آموزش مجازی تجربه ارزنده ای در حوزه های آموزشی، پژوهشی و دانشی دارد و سعی کرده مبتنی بر آی تی فعالیت کند و توسعه خوبی داشته باشد.

کشاورزی با اشاره به همه گیری دنیای کرونا و تغییر فرایند فعالیت ها گفت: فضای علمی نمی توانست متوقف بماند و کلاس های آموزشی برگزار نکند، به همین دلیل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تکلیف کرد که بتوانیم هرچه زودتر آموزش مجازی را برای تمامی دانشجویان دانشگاه راه اندازی کنیم و در شروع، کار بسیار سختی بود که در مدت کوتاهی در همان اسفند 98 بتوانیم سامانه را برای کل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی کنیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد حدود یک میلیون دانشجو دارد که در اقصی نقاط کشور پراکنده هستند و در رشته های مختلف تحصیل می کنند که باید زیرساخت دروس نظری آن ها را راه می انداختیم تا کلاس ها برگزار می شد به لطف خدا و با کمک همکارانمان در آن شرایط سخت توانستیم در عرض یک هفته این کار را انجام دهیم و اکنون بیش از 700 هزار دانشجو در دروس نظری در سامانه واحد الکترونیکی مشغول تحصیل هستند.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ثبت رکورد آموزش مجازی همزمان در دانشگاه آزاد به بیش از 700 هزار نفر گفت: در مدل آموزش مجازی همزمان که استاد به صورت برخط تدریس و دانشجو استفاده می کند، استادان فایل ها و جزوات مرجعی را به عنوان آموزش آفلاین بارگذاری می کنند و دانشجویان می توانند از آن ها استفاده کنند که از نظر کیفیتی نیز کیفیت خوبی داشته است.

کشاورزی با اشاره به اینکه هر سرویس آی تی نیاز به جا انداختن فرهنگ کاربری دارد، گفت: ابتدا شاید مسائلی از سمت دانشجویان و استادان در استفاده از سامانه وجود داشت اما یک فرآیندی طی شد تا فرهنگ استفاده از آن بین کاربران جا بیفتد و مسائل برطرف شود و اکنون اساتید و دانشجویان به راحتی وارد سامانه می شوند و از آن استفاده می کنند و حتی برای معدود کلاس هایی که به هر دلیل برگزار نشده است زمان جبرانی مشخص می کنند، استادان تکلیف می دهند و دانشجویان به تکالیفشان عمل می کنند و به طور کلی همه کارهایی که در کلاس حضوری انجام می شد اینجا هم برگزار می شود و حدود دو هفته دیگر امتحانات دانشگاه آزاد شروع خواهد شد که این نشان از برگزاری منظم کلاس های درسی دارد.

وی افزود: سخت تر از پوشش آموزش این تعداد دانشجو، راه اندازی این سرویس در مدت زمان کوتاهی آن هم در شرایط کرونایی بود که هم از نظر نیروی انسانی محدودیت هایی داشتیم و هم از نظر خرید تجهیزات اما به لطف خدا این امر محقق شد.

رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی که با بیش از 7 هزار دانش آموز اکنون روی بستر واحد الکترونیک در حال فعالیت و تحصیل هستند گفت: دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر دانشجوها و مدارس سما به دانشجویان و مدارس غیر از دانشگاه آزاد اسلامی نیز که درخواست استفاده از بستر الکترونیک دانشگاه را داشتند خدمات ارائه می کند.

کشاورزی در خصوص بحث امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به طور طبیعی تعدادی از امتحانات حضوری خواهد بود اما دانشگاه آزاد در تلاش است که روشی را اتخاذ کند که هم برای دانشجویان و استادان راحت تر شود و هم امتحانات از کیفیت لازم برخوردار باشند در هر صورت تصمیم گیری در خصوص نحوه برگزاری امتحانات هنوز به صورت کامل بسته نشده و ستاد آموزش غیرحضوری دانشگاه درحال بررسی است و باید منتظر تصمیم گیری این ستاد باشیم و به محض تصمیم گیری اطلاع رسانی خواهد شد.

4118/

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2354

به "ثبت رکورد جهانی دانشگاه آزاد اسلامی به همت واحدالکترونیکی، آموزش مجازی به 700 هزار دانشجو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رکورد جهانی دانشگاه آزاد اسلامی به همت واحدالکترونیکی، آموزش مجازی به 700 هزار دانشجو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید