ارائه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک

به گزارش وبلاگ خرید، محمدباقر نوبخت در حاشیه پنجمین جلسه ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید که با حضور وزیر راه و شهرسازی در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد گفت: در این جلسه برنامه های وزارت راه و شهرسازی در راستای تحقق جهش تولید مطرح شد. بر این اساس هشت محور شامل برنامه هایی از جمله در حوزه ریل، مسکن و غیره با تمرکز بر تکمیل طرح های نیمه تمام ارائه شد.

ارائه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک

به گزارش مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بر مبنای این برنامه ها هزار و 400 کیلومتر ریل جدید می توان افتتاح کرد و همچنین برنامه ای برای دو بانده و یا تکمیل هزار کیلومتر خط آهن مطرح شده است. از سوی دیگر برنامه ریزی برای افتتاح 600 کیلومتر آزادراه و 850 کیلومتر بزرگراه و همچنین 300 هزار واحد مسکونی اجرا شده است.

نوبخت گفت: در جلسه امروز مقرر شد تا یک کمیته مشترک مجموعه پیشنهادهای مطرح شده را بررسی و در جلسات آینده گزارش نهایی را به ستاد ارائه کند.

وی ادامه داد: اولویت بندی طرح های وزارت راه و همچنین بررسی و اولویت بندی برنامه ها، طرحها و پروژه های وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی نیز در دستور کار واقع شده است.

رئیس ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید گفت: در سال جدید 87 هزار میلیارد تومان منابع به طرح های عمرانی اختصاص خواهیم داد و مصمم هستیم تا هرچه زودتر این ارقام به طرح ها اختصاص یابد تا در خاتمه سال جاری شاهد افتتاح پروژه های مربوطه باشیم.

نوبخت با بیان اینکه، با شیوع بیماری کرونا در هفته های اخیر برخی کسب وکارهای خرد دچار آسیب شده اند، گفت: طرح های مهمی برای واحدهای تولیدی و پروژه های عمرانی در نظر داریم تا شاهد افتتاح به موقع و استفاده حداکثری از آنها باشیم.

او تاکید کرد: در آینده نزدیک مجموعه ای از برنامه های اولویت بندی شده در راستای تحقق حداکثری جهش تولید ارائه خواهد شد.

تعریف 85 سر فصل در وزارت راه با هدف تحقق جهش تولید

وزیر راه و شهرسازی هم در پنجمین جلسه ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید که عصر امروز در سازمان برنامه و بودجه برگزار گشت، از تعریف 85 سرفصل مختلف در وزارت خانه با هدف تحقق شعار سال خبر داد.

محمد اسلامی با بیان اینکه، پروژه های نیمه تمام که اثرات ملموس برای توسعه کشور دارد استخراج شده است، گفت: پروژه هایی که با مساعدت دولت می تواند به سرعت تکمیل شود با اولویت طرح های ریلی و جاده ای در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

او گفت: براساس برنامه های وزارتخانه امکان اضافه نموده شدن 2600 تخت در قالب 14 بیمارستان جدید با تامین اعتبارات 800 میلیارد تومانی فراهم شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، در سال 99 حدود 100 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده کشور بهره برداری خواهد شد.

او افزود: تخصیص 20 درصد از منابع و تسهیلات نظام بانکی به بخش ساختمان در سال جاری به فراهم شدن مسکن برای اقشار مستوط و محروم کمک جدی خواهد کرد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1485

به "ارائه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه برنامه های اولویت بندی شده با هدف تحقق جهش تولید در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید