از زد و بندهای اقتصادی اقتصادیات بگیرید

به گزارش وبلاگ خرید، یک کارشناس اقتصادی معتقد است که در لایحه اصلاح قانون اقتصادیات های مستقیم باید نرخ اقتصادیات تولیدات دانش بنیان کاهش پیدا کند و اقتصادیات بر سفته بازی و تخریب گرهای محیط زیست لحاظ شود تا با این اصلاحات فضای بیشتری برای تنفس اقتصادی در کشور ایجاد شود. همچنین نکته ای که پنهان مانده این است که در بخش زد و بند اقتصادی کسانی که منافع مخرب زیرزمینی دارند، باید توسط سیستم اقتصادیاتی کشور مهار شوند.

از زد و بندهای اقتصادی اقتصادیات بگیرید

بهنام ملکی در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر ضرورت تصویب و اجرای اقتصادیات بر سوداگری، اظهار کرد: در لایحه اصلاح قانون اقتصادیات های مستقیم باید پایه های اقتصادیاتی جدیدی همچون اقتصادیات بر تخریب گرهای محیط زیست در نظرگرفته شود.

وی ادامه داد: اگر هر روزنه فرار و معافیت اقتصادیاتی را مدنظر قرار بدهیم، همه فعالیت ها باید مشمول اقتصادیات یک دهم درصدی باشند حتی کسی که عضو کمیته امداد است باید با افزایش دریافتی، اقتصادیاتی با پایه صفر یا با نرخ یک دهم درصدی پرداخت کند تا در ادامه بررسی ها امکان ردیابی پول های کثیف و کنترل پولشویی در کشور ایجاد شود.

از تخریب گرهای محیط زیست اقتصادیات گرفته شود

ملکی اضافه کرد: باید از تخریب گرهای محیط زیست اقتصادیات اصلاح تکنولوژی دریافت و در اختیار صندوق مقابله با فناوری های آلاینده قرار گیرد. اقتصادیات بر تخریب گرهای محیط زیست، باعث توسعه فعالیت های سالم فناوری و همسو با محیط زیست می شوند و درآمد حاصل از آن نیز باید صرف بهبود محیط زیست شود.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد که اقتصادیات بر تولید و صادرات دانش بنیان و محصولات نوآور باید با نرخ پایه اقتصادیاتی صفر محاسبه شود، زیرا نه تنها باید به این تولیدات اقتصادیات تعلق نگیرد بلکه باید به آن ها یارانه شفاف منطقی و غیرفسادآور هم تعلق بگیرد تا با رونق تولید و صادرات توسعه محور، امکان پیشرفت و بالندگی داشته باشند و باید تولیدات نوآور مطابق با سند آمایش سرزمین تشویق شوند تا ضمن تامین نیازهای داخل، تقاضای بازارهای منطقه را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه عدم پرداخت اقتصادیات توسط 150 هزار نفر با درآمدهای میلیاردی در بخش های سفته بازی و سوداگری به اقتصاد کشور لطمه زیادی وارد کرده است، گفت: نکته ای که پنهان مانده این است که در بخش زد و بند اقتصادی کسانی که منافع مخرب زیرزمینی دارند، باید توسط سیستم اقتصادیاتی کشور مهار شوند تا قانون های مسکوت مانده همچون مبارزه با پولشویی، قاچاق، فضای کسب وکار و... قابلیت اجرایی پیدا کنند و اگر قانون پولشویی اجرا شود، بخش عمده ای از فساد و رانت بازی در اقتصاد از بین خواهد رفت .

تاثیرات اصلاح قانون اقتصادیات های مستقیم

ملکی با بیان اینکه اگر این موارد ذکر شده محقق شود فضای بیشتری برای تنفس اقتصادی ایجاد می شود، گفت: وقتی در بازار املاک فعالیت های انحصارگرایه وجود دارد، اقتصادیات بر آن باعث می شود هزینه های انحصارگر افزایش پیدا کند و رونق فعالیت آن ها کاهش پیدا کند که این موضوع می تواند بر تعادل و کاهش قیمت ها در این حوزه تاثیرگذار باشد و رفاه جامعه را حداکثر کند و بر کاهش قیمت ها تاثیر بگذارد.

این کارشناس اقتصادی در خاتمه گفت که اصلاح لایحه قانون اقتصادیات های مستقیم می تواند بر افزایش درآمدهای اقتصادیاتی تاثیر بگذارد؛ اما فراموش نکنیم که نباید هدف از اصلاح این لایحه تنها تامین درآمد پرداخت های ناکارآمد بودجه باشد، بلکه باید تمام بخش های مختلف کشور ناکارآمدی و هزینه های خود را کاهش دهند تا اقتصاد ملی از چرخه های معیوب خارج شود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 988

به "از زد و بندهای اقتصادی اقتصادیات بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زد و بندهای اقتصادی اقتصادیات بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید