از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها

به گزارش مجله بای بلاگ، اعلام چرایی ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها در هفته آینده، زمان بازپرداخت خسارات در قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان، واریز مابه التفاوت سهمیه سوخت آذر آژانس های شهرداری ها، مشکل بهزیستی در ساماندهی کارتن خواب های دارای شرایط خاص و... از جمله مهم ترین اخبار اجتماعی خبرنگاران در روز چهارشنبه هستند.

از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها

به گزارش خبرنگاران، سرویس اجتماعی خبرنگاران امروز 11 آذر ماه 50 خبر را منتشر کرده است که تیتر برخی از مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی خبرنگاران در روز چهارشنبه در ادامه می آید که با کلیک روی آن ها می توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

اعلام چرایی ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها، هفته آینده

حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی اعلام کرد. از بین متقاضیانی که درخواست بسته حمایت معیشتی داشتند، دو میلیون و 651 هزار نفر شرایط برخورداری از بسته را ندارند که از هفته آینده این امر به آنها اطلاع رسانی می شود و می توانند وارد سایت شده و علت عدم برخورداری از بسته را ببینند.

وی با بیان اینکه از 6 میلیون و 600 هزار درخواست یونیکی ثبت شده در کددستوری 6369#، در مجموع سه میلیون و 70 هزار و 531 نفر شرایط بررسی اطلاعات مالی شان را از سوی دولت پذیرفتند که اطلاعات آنها به صورت سیستمی بررسی شد.

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریکا تولیدکننده انحصاری این دارو در جهان

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در حساب توییتری خود با اشاره به عدم عرضه داروهای بیماران MPS از سوی شرکت آمریکایی به دلیل تحریم های آمریکا علیه کشورمان، گفت: قرار بود داروهای بیماران MPS از سوی شرکت آمریکایی تولیدکننده این دارو، تامین شود که به دلایل مختلف، به دنبال تحریم ها، مستقیما بیماران ایرانی MPS را به نوعی مورد تحریم قرار داده و این دارو را در اختیار ما قرار نداده اند.

وی افزود: به طوری که شاید در روزهای آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود. در این زمینه پیش از این هم هشدار داده بودیم و وزیر بهداشت هم اخیرا به دبیرکل سازمان بهداشت جهانی نامه زدند و درباره این رفتار غیر انسانی و خلاف موازین بین المللی که به نوعی حیات و زندگی بیماران مبتلا به MPS را تحت تاثیر قرار می دهد، هشدار دادند.

زمان بازپرداخت خسارات در قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش از اجرای قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان با تعهدات و خدمات جدید خبر داد و گفت: قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان از دی ماه آغاز می شود و 500 مرکز جدید را به فهرست مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه اضافه کردیم. سطح خدماتی که ارائه می شود را نیز افزایش دادیم.

وی با اشاره به اقداماتی که از زمان ورودش به آموزش و پرورش انجام داده است اظهار کرد: تقریبا در طول همین مدت کوتاه، خدمات خوبی ارائه شده است به عنوان مثال طرح رتبه بندی معلمان اجرا شد و با این طرح به طور متوسط حدود 420 هزار تومان به حقوق مشمولان اضافه کرده می شود. برای مسکن فرهنگیان نیز اقدام کردیم. همچنین به حقوق معلمان تمام وقت نیز 17 درصد اضافه شده است.

شرایط ذخایر تجهیزات پزشکی در کشور

ابوالفتح صانعی- رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه شرکت های تجهیزات پزشکی از بیمارستان ها بیش از 2000 میلیارد تومان طلب دارند، گفت: از طرفی کمپانی های خارجی به دلیل طلب هایی که در گذشته از ما داشته اند، ممکن است پولی را که با مسائل فراوان انتقال می دهیم، بابت طلب قبلی شان برداشت کرده و تجهیزات پزشکی به ما ندهند.

وی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی بخشی از کالاها از طریق بودجه وزارت بهداشت تامین می شود و بخشی از آن ها تحت پوشش بیمه قرار دارند. بنابراین حتما مابه التفاوت تبدیل ارز دولتی به ارز نیمایی باید ردیف بودجه ای داشته باشد تا ما مطمئن باشیم که مراکز درمانی از عهده پرداخت خریدهای تجهیزاتی یشان برمی آیند. در غیر این صورت گرفتار می شویم. در شرایط فعلی هم که تجهیزات پزشکی با ارز 4200 تومانی فروخته ایم، مطالبات مان تأخیر یکساله دارد و حتی از سال 1396 هم برخی طلب هایمان باقی مانده است.

ورود سامانه بارشی به کشور

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران در بیشتر مناطق کشور و همزمان افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی خبر داد و درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (12 دی ماه) صاف همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر و همراه با غبار محلی با حداقل دمای 2 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (13 دی ماه) نیز نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و به تدریج ابری و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

پ؛ مثل پرستار

پرستار یعنی بیدارباش، یعنی آماده باش؛ یعنی دستان پرتلاش؛ یعنی رنج را مرهم نهادن...، چه شب هایی که پلک آسودگی بر هم نمی گذارند و چه روزهایی که خستگی ورود ممنوع است بر پیکرشان؛ چه بیمارانی که دل به صبوری شان بسته اند و چه چشمانی که دو دو می زند در هوای پُر مهر دست هایشان... کمبود نیرو، سختی کار، شیفت های اجباری و البته درآمد کم از جمله کلیدواژه هایی است که چند سالی است با حرفه پرستاری آمیخته شده و رفع آنها از مطالبات اصلی پرستاران کشورمان در طی این سال هاست.

در هر حال اکنون حدود 200 هزار پرستار تربیت شده در کشور وجود دارد و 14هزار مدیر پرستاری نیز در کشور فعالند که بیشترین مدیران حوزه سلامت را تشکیل می دهند. به اذعان دکتر مریم حضرتی - معاون پرستاری وزیر بهداشت نیز سالانه 11 هزار فارغ التحصیل پرستاری در کشور داریم و در حال حاضر 40 هزار دانشجوی پرستاری در کشور در 200 دانشکده مشغول به تحصیل هستند. همین اعداد و ارقام ما را امیدوار می کند که اگر سالانه 9000 پرستار جذب شوند تا سال 1404 به ایده آل نیرو در این حوزه برسیم.

مابه التفاوت سهمیه سوخت آذر آژانس های شهرداری ها واریز شد

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از واریز ما به التفاوت سهمیه سوخت آژانس های تحت پوشش شهرداری ها خبر داد و در مورد سهمیه اختصاص یافته به رانندگان آژانس ها و تاکسی تلفنی گفت: اطلاعات رانندگان آژانس دارای پروانه پس از بررسی و پالایش در سه بخش اطلاعات هویتی، خودرویی و بانکی جهت واریز ما به التفاوت ریالی سهمیه سوخت به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ارسال شده است و براساس پیگیری های اجرا شده سهمیه آذرماه این گروه از ناوگان به حساب آنها واریز شد.

وی افزود: در این خصوص در کارگروه مربوطه پس از بررسی های لازم میزان سهمیه تعلق گرفته به آژانس ها تا سقف 140 لیتر برای خودروهای تک سوز و تا سقف 100 لیتر برای خودروهای دو گانه سوز سهمیه بنزین اختصاص یافته است.

مشکل بهزیستی در ساماندهی کارتن خواب های دارای شرایط خاص

محسن فتاپور سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران به دنبال طرح پاکسازی دره فرحزاد از معتادان متجاهر توسط پلیس، اقدامات بهزیستی در مورد ساماندهی و رسیدگی به این افراد را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه در این طرح سه روزه حدود 646 نفر دستگیر شده اند، گفت: همه این افراد توسط بهزیستی غربالگری شده اند و 429 نفر از آنان در مراکز ماده 16 توسط بهزیستی جانمایی شدند که از ابتدای سال تا به امروز بیش از 26 هزار معتاد متجاهر غربالگری شده و توسط بهزیستی جانمایی و پذیرش شده اند.

وظایف سازمان محیط زیست در قانون هوای پاک

سازمان محیط زیست بر اساس قانون هوای پاک وظایف متنوعی را برعهده دارد که تهیه آیین نامه اجرایی مدیریت شرایط اضطرار، اعلام رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده ها، پاسخ به استعلام درخواست جواز، تعیین کردن مراکز و واحدهای آلوده، جلوگیری از فعالیت واحدهای آلاینده و تعیین حقابه رودخانه ها از جمله این وظایف هستند و قانون هوای پاک پس از تصویب مجلس در 25 تیرماه 1396 در 11 مرداد 1396 از سوی شورای نگهبان تایید و 23 مردادماه همان سال از سوی رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد. سازمان محیط زیست علاوه بر نظارت بر اجرای قانون هوای پاک وظایف متعددی را بر عهده دارد که آن ها را باید با همکاری وزارتخانه های دیگر انجام دهد.

خوب و بدهای بهداشت جهانی در 2019

در سال 2019 میلادی سلامت قلب و عروق به طور کلی در مناطقی از جهان بهبود یافته است اما این بهبود مربوط به همه کشورها نبوده و افزایش مرگ ومیرهای ناشی از بیماری های قلبی و عروقی در ایالات متحده آمریکا منجر به کاهش قابل توجه امید به زندگی در این کشور شد.

هم چنین کشورهای بیشتری نسبت به سال های قبل در حال کاهش میزان استعمال دخانیات هستند اما سیگارهای الکترونیکی نسل جدیدی از نوجوانان را به سمت اعتیاد مادام العمر به نیکوتین می برد.

تهران درصدر پرونده های تخلف ساختمانی

امیر مغانلو مدیر کل امور اجرائی کمیسیون های ماده 100 شهرداری تهران اصلاح قانون ماده 100، تعامل با قوای سه گانه و طبقه بندی پرونده های موجود و همچنین صدور آراء قابل اجرا را از مهم ترین شیوه های کاهش پرونده های کمیسیون ماده 100 دانست.

وی در مورد شرایط کمیسیون های ماده 100 با بیان اینکه مهم ترین مساله اداره کل امور اجرائی کمیسیونهای ماده 100 تعداد آراء زیاد شهر تهران در مقایسه با کل کشور است، به گونه ای که در این زمینه تهران مقام اول را در کشور دارد؛ در مورد دلایل بالا بودن شمار پرونده ها، گفت: شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، بزرگترین کلانشهر کشور محسوب می شود و مساحت و جمعیت زیادی را در برگرفته، به طوری که پلاک های ثبتی زیادی بالغ بر حدود یک میلیون پارسل را در خود جای داده است.

نقش ویتامین D در مقابله با عفونت ها

پزشکان آمریکایی در بررسی های خود به نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت ها پی بردند و پزشکان با بیان اینکه به مدل جدیدی برای مطالعه نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت ها دست پیدا کرده اند، گفتند: آزمایشات اجرا شده بر اساس این مدل ها نشان می دهد ویتامین D می تواند به طور چشمگیری تعداد باکتری های بیماری زا در زخم های پوستی را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در 24 ساعت گذشته به شرح زیر است:

آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت بسته معیشتی از ساعت 22 امشب

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریکا تولیدکننده انحصاری این دارو در جهان

دستگیری دو پزشک برای عمل های زیبایی غیرمجاز

واریز بسته معیشتی مددجویان ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوار

آمریکا دسترسی ایران به دارو را محدود کرده است

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

تور کانادا: تور کانادا | برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 255

به "از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید