اعتراضات ضد تبعیض نژادی در ژاپن

به گزارش مجله بای بلاگ، شماری از مردم ژاپن هم مانند بسیاری از کشورها در مخالفت با آنچه تبعیض نژادی نهادینه شده در آمریکا علیه سیاهان خوانده شده است، دست به اعتراض زدند.

اعتراضات ضد تبعیض نژادی در ژاپن

به دنبال اعتراضات سراسری در جهان علیه تبعیض نژادی، مردم در شهرهای توکیو، ناگویا، اوزاکا و فوکوکا راهپیمایی کردند و پلاکارت هایی در دست داشتند که جمله جان سیاهان ارزش دارد روی آن نقش بسته بود.

اعتراضات در این کشور به گزارش رسانه های ژاپن نشان می دهد که مردم در این کشور به این مساله که به شکلی نگران نماینده و نهادینه شده به مسئله ای عظیم برای سیاهان تبدیل شده است توجه می نمایند.

روزنامه ژاپن تایمز در همین باره نوشته است که البته در خود ژاپن پاره ای از مسائل مانند تبعیض در داخل خانواده وجود دارد که بارها به نقد کشیده شده است اما به هیچوجه قابل مقایسه با تبعیض نژادی نهادینه شده نیست.

گزارش تصریح می نماید برپایی تظاهرات و راهپیمایی در ژاپن و دیگر کشورهای جهان ضد این پدیده یک اقدام مناسب است که باید مورد توجه قرار گیرد و باید از چنین تحرکاتی استقبال گردد.

خبرگزاری کیودو در همین باره گزارش نموده است که راهپیمایی هایی که در مورد مبارزه با تبعیض نژادی در ژاپن انجام شد بواقع حمایت و اعلام پشتیبانی مردم این کشور از سیاهان را نشان می دهد.

گزارش این رسانه ها خاطر نشان می نماید که تبعیض نژادی نهادینه شده و سیستماتیک یک موضوع و پدیده بسیار خطرناک و نگران نماینده در سطح جهان تلقی می گردد.

ژاپن تایمز اضافه می نماید برای بسیاری این مساله هست که فقط شعار دادن برای مقابله با تبعیض نژادی کفایت نمی نماید کشورها باید عملا اقدام نموده و این اشکالات ساختاری را رفع نمایند تا موارد تبعیض از بین برود.،ایرنا

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3066

به "اعتراضات ضد تبعیض نژادی در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات ضد تبعیض نژادی در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید