اعلام جزییات پرداخت خسارت غیرحضوری تا سه میلیون تومان

به گزارش وبلاگ خرید، رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت، الکترونیکی می گردد، گفت: با راه اندازی سامانه پرداخت توسط بیمه ایران، اعلام و پرداخت تا سقف سه میلیون تومان بدون احتیاج به مراجعه حضوری انجام می گردد که این طرح به تدریج به کل کشور گسترش می یابد.

اعلام جزییات پرداخت خسارت غیرحضوری تا سه میلیون تومان

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، غلامرضا سیلمانی روز سه شنبه در مراسم رونمایی و افتتاح سامانه اعلام خسارت الکترونیکی شخص ثالث بیمه ایران، اضافه کرد: باید یاری کنیم تا به علت شیوع کرونا، میزان مراجعه حضوری مردم به شعب بیمه کاهش یابد.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه 33 شرکت بیمه در کشور فعالیت دارند، گفت: صنعت بیمه در حال حرکت به سوی دیجیتالی شدن است.

وی با اشاره به تردد بیش از 23 میلیون خودرو در کشور، اضافه کرد: بیمه شخص ثالث بیش از50 درصد سبد صنعت بیمه را به خود اختصاص می دهد.

رییس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: قرار است که تا 11 میلیون تومان از خسارت های بیمه شخص ثالث بدون کروکی پرداخت گردد که امیدواریم زودتر اجرایی گردد.

سیلمانی با بیان اینکه صنعت بیمه باید به سوی آنلاین شدن پیش برود، ادامه داد: شرکت های بیمه باید به توسعه آی. تی و فناوری اطلاعات توجه کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به منافع و خواسته های بیمه شدگان گفت: اگر فردی احساس کند که حق خود از بیمه ها نگرفته، قطعا کوشش خواهد نمود که از شیوه های مختلف به خواسته خود رسیده و حتی به این صنعت، صدمه هم بزند.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: همچنین شرکت ها در پرداخت خسارت باید به موضوع پرداخت در زمان مقرر نیز توجه نمایند.

اعلام جزییات پرداخت خسارت غیرحضوری تا سه میلیون تومان

محمد رضایی مدیرعامل بیمه ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه در دوران شیوع کرونا فرایند پرداخت خسارت دچار مشکل شد، اضافه کرد: مردم برای اعلام و دریافت خسارت ناچار به مراجعه حضور داشتند که خطر آلودگی به کرونا را به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه90 درصد فروش بیمه نامه به وسیله شبکه فروش انجام می گردد، ادامه داد: صنعت بیمه با پیش رفتن به سوی الکترونیکی شدن، آینده ای روشن و مثبت خواهد داشت.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به جزییات طرح پرداخت الکترونیکی خسارت ها، اضافه کرد: تا سه میلیون تومان از این طریق و بدون مراجعه حضوری، خسارت پرداخت می گردد.

رضایی ادامه داد: قرار است با آماده کردن شرایط، پرداخت خسارت تا 11 میلیون تومان نیز بدون کروکی پرداخت گردد.

سامانه اعلام خسارت الکترونیکی شخص ثالث بیمه ایران عصر امروز با حضور رییس کل بیمه مرکزی راه اندازی شد که امکان درج محل و تصاویر مربوط به صحنه تصادف به صورت الکترونیکی در این سامانه وجود دارد. همچنین مشخصات طرفین تصادف نیز در این سامانه درج شده و به سرعت توسط کارشناسان بیمه، ارزیابی می گردد.

به وسیله این سامانه خسارت های تا سه میلیون تومان ارزیابی و خسارت مربوطه تا 24 ساعت پرداخت می گردد.

در صورتی که میزان خسارت بیش از سه میلیون تومان باشد از متقاضی خواسته می گردد که خودروی آسیب دیده به صورت فیزیکی آنالیز گردد. در مراحل بعدی قرار است مبلغ قابل پرداخت تا 11 میلیون تومان نیز افزایش یابد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2741

به "اعلام جزییات پرداخت خسارت غیرحضوری تا سه میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزییات پرداخت خسارت غیرحضوری تا سه میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید