افزایش اختلاف اشرف غنی و سیاسیون افغانستان در جهت صلح

به گزارش وبلاگ خرید، دولت افغانستان در روزهای اخیر ضمن مخالفت درباره طرح کاهش خشونت ، شرط برقراری صلح در این کشور را آتش بس طالبان اعلام نموده است؛ اما بسیاری از چهره های سیاسی چنین اقدامی را منافع شخصی و مانعی درباره صلح دانسته اند.

افزایش اختلاف اشرف غنی و سیاسیون افغانستان در جهت صلح

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شماری از چهره های برجسته سیاسی افغانستان در ملاقاتی درباره فرایند صلح این کشور و ایجاد طرحی مشترک برای چگونگی رسیدن به این مهم گفتگو کردند.

در این نشست که به میزبانی محمد محقق معاون دوم رئیس اجرایی افغانستان برگزار شده بود حامد کرزی رئیس جمهور سابق، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، محمد یونس قانونی معاون سابق رئیس جمهور، کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح و شماری از دیگر سیاسیون افغان حضور داشتند.

عبدالله در این ملاقات گفت که هیچکس نباید به دلیل منافع شخصی مانع فرایند صلح گردد و خواهان مشارکت فراگیر در این فرایند ملی شد.

قانونی نیز با بیان اینکه با برگزاری این نشست برای ایجاد طرحی جهت برقراری صلح کوشش می نمایند نیز گفت که این طرح مردم افغانستان برای دستیابی به صلح خواهد بود و خواسته های مردم در آن در نظر گرفته می گردد.

به گزارش تلویزیون آریانا نیوز، شرکت نمایندگان در این نشست تاکید کردند که برای برقراری صلح باید از تمام فرصتها استفاده گردد و از آماده شدن طرح مذاکره با طالبان تا یک هفته آینده خبر دادند.

خلیلی نیز با اشاره به موافقت طالبان برای کاهش خشونت ها گفت که این به معنی کاهش جنگ بوده و یکی از راه های اصولی است که در هر مذاکره ای برای دستیابی به آن کوشش می گردد.

رئیس شورای صلح با تاکید بر پذیرفتن کاهش خشونت ها گفت: زمانی که مذاکرات بین الافغانی شروع گردد، آن موقع درباره آتش بس دائمی بحث می گردد. ما باید از این استقبال کنیم و به هیچ وجه رد نکنیم و رد کردن این به معنی نه گفتن به صلح است.

وحید الله سباوون رئیس حزب متحد اسلامی افغانستان نیز گفت: طرحی که رهبران سیاسی و احزاب بر روی آن توافق نمایند باید با رئیس جمهور این کشور به اشتراک گذاشته گردد و اگر اشرف غنی نیز طرحی برای صلح دارد طرفین درباره این طرح ها با یکدیگر گفتگو نمایند.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 544

به "افزایش اختلاف اشرف غنی و سیاسیون افغانستان در جهت صلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اختلاف اشرف غنی و سیاسیون افغانستان در جهت صلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید