امارات، افشای کوشش بن زاید برای دادن رشوه به دیدبان حقوق بشر

به گزارش مجله بای بلاگ، یکی از مسئولین سابق سازمان دیدبان حقوق بشر گفت محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی قصد رشوه دادن به این سازمان بین المللی را داشته است.

امارات، افشای کوشش بن زاید برای دادن رشوه به دیدبان حقوق بشر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از سارا ویتسون مدیر سابق بخش خاورمیانه سازمان دیدبان حقوق بشر نوشت : این مقام سابق، محمد بن زاید را رسما متهم کرد قصد داشت در راستای اهداف خود به این سازمان رشوه پرداخت کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

به گفته این مدیر سابق، ولیعهد ابوظبی کوشش کرد به وسیله یک واسطه 2 میلیون دلار رشوه پرداخت کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ویتسون این اطلاعات را در رشته توئیتهایی در واکنش به گزارش اخیر خبرگزاری بلومبرگ درباره اتهام های اقتصادی و حقوقی علیه محمد بن زاید منتشر کرد.

در این گزارش تحقیقاتی بلومبرگ به توطئه های ولیعهد ابوظبی علیه قطر به وسیله بانکی در لوکزامبورگ و به کارگیری بانکی برای تامین فعالیت های اقتصادی مشکوک و غیر قانونی امارات پرداخته است.

ویتسون در این باره گفت : رشوه به وسیله گراهام رابسون رئیس سابق بانک هاویلاند پیشنهاد شد و بن زاید از این طریق قصد داشت تا سکوت ما را در مقابل نقش های حقوق بشر در امارات متحده عربی بخرد.

وی در ادامه با اشاره ضمنی به رابسون نوشت : بن زاید طرفداران خود را مامور نفوذ در دیدبان حقوق بشرکرد ، رابسون ماموریت داشت وارد ساختار سازمان گردد چون گزارش های ما بی مهابا درباره نقض های گسترده حقوق بشر در امارات متحده عربی منتشر می شد.

وی تاکید نمود ما ابتدا اطلاعی از هدف این یاری و شخصی که پشت سر آن قرار گرفته است نداشتیم ، ما این دو میلیون دلار را هزینه کشف نقض حقوق بشر در منطقه خلیج فارس کردیم و نمی دانستیم که منبع اصلی و محرمانه این پول ولیعهد ابوظبی است و بعد از آن بود که با معین شدن رابطه رئیس بانک و بن زاید مسئله پول هم معین شد.

ویتسون در این رشته توئیت ها از تعداد سازمان ها و نهادهایی که محمد بن زاید سعی در رشوه دادن و خریدن آنها داشت پرسید.

بر اساس گزارش تحقیقاتی منتشر شده در بلومبرگ، رابسون دو میلیون دلار را بعد از صدور گزارش سال 2011 سازمان دیدبان حقوق بشر که در آن از امارات متحده عربی به دلیل بازداشت ها و مشکل اآرینی برای فعالان از جمه احمد منصور در جریان آنچه به بهار عربی موسوم شد،صادر نموده بود.

به نوشته بلومبرگ این دومیلیون دلار برای تسهیل ورود رئیس بانک به شورای اداری دیدبان حقوق بشر پرداخت شد زیرا معین شد که این سازمان گزارش های بدی را در خصوص امارات و سرکوب مخالفان آن صادر می نماید.

ابوظبی تا لحظه تهیه گزارش هیچ واکنشی به اتهامات صادر شده از خود نشان نداده است

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5445

به "امارات، افشای کوشش بن زاید برای دادن رشوه به دیدبان حقوق بشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات، افشای کوشش بن زاید برای دادن رشوه به دیدبان حقوق بشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید