انفجار عظیم در مرکز شهر عدن

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران : منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار عظیم در منطقه المنصوره از مناطق مرکزی شهر عدن یمن خبر می دهند.

انفجار عظیم در مرکز شهر عدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شبکه خبری العربیه گزارش داد که این انفجار تلفات انسانی به همراه نداشته است.

این انفجار در حالی صورت می گیرد که چهارشنبه پیش، یازدهم دی ماه (30 دسامبر) همزمان با ورود اعضای کابینه جدید دولت مستعفی به فرودگاه عدن، چند انفجار مهیب در این فرودگاه رخ داد و وزارت بهداشت دولت مستعفی تعداد تلفات این انفجار را حدود 25 کشته و 110 مجروح خاطرنشان کرد.

استاندار عدن در واکنش به این اتهام زنی ها گفت که این انفجارها در چارچوب تسویه حساب ها نیروهای اشغالگر و مزدورانشان و ایجاد هرج و مرج و نابودی در استانهای تحت اشغالشان می گنجد.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای سیاسی انصارالله در واکنش به این موضوع در توئیتر خود نوشت: یک کشور، توافق را منعقد می نماید و کشوری دیگر خواهان به شکست کشاندن آن است.

امارات و عربستان سعودی که از 1394 به بهانه حمایت از دولت مستعفی به یمن لشکرکشی نموده بودند برای فرار از اتهام ها علیه خود، آبان ماه سال 98 طرفین درگیر را پای قرارداد صلح موسوم به توافق ریاض آوردند؛ توافقی شکننده که نتوانست جلوی درگیری ها در جنوب یمن را که تحت کنترل شورای انتقالی و دولت مستعفی بود بگیرد تا جایی که شورای انتقالی در هفتم اردیبهشت امسال در استان های جنوبی اعلام خودمختاری کرد.

از مهم ترین بندهای توافق ریاض، استقرار دولت منصور هادی در شهر عدن ظرف مدت 7 هفته از زمان امضای آن، استقرار نیروهای نظامی زیر نظر وزارتخانه های کشور و دفاع، مقابله مشترک با جنبش انصار الله یمن زیر نظر ائتلاف سعودی، تشکیل یک کمیته نظارت بر توافق ریاض با نظارت عربستان و مشخص 12 وزیر از شورای انتقالی جنوب (متحد امارات) در دولت آینده از مجموع 24 وزیر کابینه بوده است.

منصور هادی در حالی فرمان تشکیل کابینه را صادر کرد که خود از سال 2015 فراری و ریاض نشین شده است و دولت نجات ملی که جنش انصار الله یمن در آن مشارکت دارد، شمال غربی و غرب یمن را که از نظر ژئوپولیتیکی و تعداد جمعیت حائز اهمیت است، تحت کنترل دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5737

به "انفجار عظیم در مرکز شهر عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار عظیم در مرکز شهر عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید