اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران

به گزارش وبلاگ خرید، با اینکه هفته ها از اعمال محدودیت برای ورود اتباع خارجی به داخل کانادا می گذرد، وزارت مهاجرت کانادا چندین پذیرش اکسپرس انتری برگزار نموده است. تا پیش از کرونا، اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یک بار و معمولا روزهای چهارشنبه پذیرش اکسپرس انتری برگزار می کرد. اما همانطور که همراهان گرامی خبرنگاران آگاه هستند، از زمان اجرایی شدن محدودیت های کرونایی تا کنون شش پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردیده است؛ تا آنجا که در یک روز دو پذیرش و در یک هفته چهار پذیرش اکسپرس انتری برگزار گردید.

اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران

از دیگر تغییراتی که کرونا در فرایند مهاجرت و اکسپرس انتری ایجاد نموده است می توان به تاکید پذیرش ها بر منتخبین استانی و متقاضیانی اشاره نمود که در دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بوده اند. آنگونه که اداره مهاجرت کانادا گفته است پذیرش های مختص برنامه به نفع متقاضیانی است که در کانادا حضور دارند. لازم به ذکر است هر یک از پذیرش های مختص دسته تجربه کانادایی در حجم بالا برگزار شده است و مجموعا طی سه پذیرش، 10308 دعوتنامه برای اقامت دائم صادر شده است. اینکه اداره مهاجرت، شهفرایندی و پناهندگی کانادا متقاضیان بیشتری را که دارای تجربه کانادایی هستند برای اقامت دائم انتخاب می نماید را اقدامی منطقی می توان تلقی کرد چرا که متقاضیانی که در خود کانادا هستند کمتر از متقاضیان خارجی تحت تاثیر اختلالاتی که کرونا در فرایند اکسپرس انتری ایجاد نموده قرار دارند.

علاوه بر این، صدور دعوتنامه تا حد امکان برای متقاضیان داخل کانادا طی بحران کرونا می تواند به اداره مهاجرت یاری کند تا به اهداف مهاجرتی خود نزدیک تر گردد. اما دولت های فدرال و استانی به غیر از کرونا دلایل بلند مدت مهم تری هم برای انتخاب متقاضیان دارای تجربه کانادایی دارند.

افزایش اهمیت تجربه کانادایی

اداره مهاجرت کانادا در سال 2008 دسته تجربه کانادایی یا به اختصار CEC را برای یاری به دانشجویان خارجی و نیروی کار خارجی موقت جهت رسیدن به اقامت دائم راه اندازی کرد. طی سال های اخیر دسته تجربه کانادایی با افزایش تعداد دانشجویان خارجی افزایش یافته است. تا قبل از راه اندازی دسته تجربه کانادایی، استان ها و منطقه ها کانادا تشویق می شدند متقاضیان دارای تجربه کانادایی را به وسیله برنامه ماجرت استانی خود برای اقامت دائم انتخاب نمایند. از زمان راه اندازی تجربه کانادایی هم استان ها و منطقه ها کانادا تعداد مسیرهای مهاجرتی مخصوص دانشجویان و نیسروی کار خارجی را افزایش داده اند.

علاوه بر این برنامه های مهاجرتی تازه اداره مهاجرت کانادا نظیر پایلوت مهاجرت آتلانتیک و پایلوت مهاجرت به منطقه ها شمالی و روستایی مسیرهای مهاجرتی مخصوص متقاضیان دارای تجربه کانادایی دارند. بعلاوه شایان ذکر است که سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری یا CRS متقاضیان دارای تجربه کانادایی را قادر به افزایش امتیاز CRS می نماید.

مزایای کوتاه مدت و بلند مدت تجربه کانادایی

علت افزایش اهمیت تجربه کانادایی در برنامه های مهاجرتی استانی و فدرال این است که تحقیقاتی که دولت کانادا انجام داده است نشان می دهد که تجربه و سابقه کار و تحصیل در کانادا نشانگر قابل اعتمادی از جذب سریع متقاضی در بازار کار کانادا و عملکرد خوب وی در بلند مدت است. تحقیقات دولت کانادا نشان می دهد که متقاضیان با شرایط زیر به احتمال زیاد نتایج مالی خوبی خواهند داشت:

  • جوانی
  • تحصیلات بالا
  • تسلط بالا بر زبان انگلیسی/یا فرانسه
  • تجربه کانادایی (سابقه کار یا تحصیل در کانادا)
  • پیشنهاد شغل یا جاب آفر از کارفرمای کانادایی/ یا انتخاب شدن از طرف استان

تجربه کانادایی به چند علت حایز اهمیت است؛ به متقاضیان مهاجرت یاری می نماید سطح زبان خود را افزایش دهند و حتما می دانید که سطح زبان عاملی اصلی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS است. علاوه بر این، متقاضیانی که سابقه و تجربه کار و تحصیل در کانادا دارند قادر خواهند بود به کارفرمایان کانادایی نشان دهند که دارای مهارت ها و دانشی هستند که آنها در پی آن می گردند. زندگی و حضور در کانادا به ساختن شبکه ارتباطات کاری و اجتماعی هم که عاملی مهم برای کاریابی مهاجران متناسب با مهارتشان است یاری می نماید.

اما باید توجه کرد که تجربه کانادایی نسبت به تجربه کار و تحصیل در خارج از کانادا فزونی ندارد. در عین حال استخدام نیروی کار فرایندی بی عیب و نقصی نیست و معمولا کارفرمایان برای استخدام یک فرد خود را به درد سر نمیندازند؛ واقعیت این است که کارفرمایان - چه در داخل خود کانادا و چه در هر جای جهان - با استخدام نیروی کاری با تجربه و سابقه بومی و داخلی راحت تر هستند. اما تکلیف مخاطبین گرامی خبرنگاران که اکثرا فاقد تجربه کانادایی هستند چه می گردد؟!

در پاسخ باید گفت که اکثریت متقاضیان اکسپرس انتری که دعوتنامه دریافت می نمایند فاقد تجربه کانادایی هستند. به این علت که تحقیقات دولت فدرال کانادا نشان می دهد که حتی متقاضیانی که فاقد تجربه کانادایی هستند هم سریعا جذب بازار کار کانادا می شوند چرا که دارای شرایطی هستند که ذکر آنها قبل رفت: سطح بالای زبان، سطح بالای تحصیلات یا داشتن پیشنهاد کار/یا انتخاب شدن از طرف استان. نتیجه اینکه کانادا همچنان از درخواست شما برای مهاجرت استقبال می نماید؛ خواه شما در کانادا کار و تحصیل نموده باشید خواه تا به حال رنگ کانادا را هم ندیده باشید!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

تور کانادا: تور کانادا | برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8334

به "اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید