اگر و اماهای سهمیه بندی بنزین معین شد

به گزارش مجله بای بلاگ، اقتصاد نیوز: مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، آخرین شرایط سهمیه های بنزین معلولان و جانبازان، آژانس های تاکسی تلفنی، سرویس مدارس، بنزین سفر نوروزی، قایق های صیادی و خودروها و موتورسیکلت های فرسوده را گفت.

اگر و اماهای سهمیه بندی بنزین معین شد

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، شهرام رضایی گفت: از این ماه و با توجه به مصوبه اخیر کارگروه مشخص سهمیه سوخت خودرو ها 40 لیتر به سهمیه سوخت خودرو های معلولان و جانبازان اضافه شد.

وی با بیان این که سهمیه سوخت خودرو های تک سوز شخصی متعلق به معلولان و جانبازان 100 لیتر و خودرو های دوگانه سوز 70 لیتر در ماه مشخص شده است اضافه نمود: افرادی که کارت سوخت مخصوص معلولان و جانبازان دریافت نموده اند از همین ماه افزایش سهمیه خود را دریافت خواهند کرد، اما کسانی که فاقد این کارت هستند باید برای دریافت کارت سوخت مخصوص معلولان و جانبازان اقدام نمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: البته تفاوت و مانده افزایش سهمیه ماه های قبل نیز به کارت این افراد واریز خواهد شد.

رضایی در خصوص تخصیص سهمیه سوخت آژانس های تاکسی تلفنی و سرویس های مدارس نیز اضافه نمود: امروز فهرست خودرو های آژانس های تاکسی تلفنی دریافت شد و سهمیه سوخت آن ها به صورت اعتبار تا فردا واریز خواهد شد.

وی با بیان این که سهمیه بعضی از سرویس های مدارس نیز اعمال شده است، گفت: سرویس های مدارس سهمیه سوخت خود را براساس پیمایش دریافت می نمایند، اما برای تاکسی های تلفنی سهمیه 200 لیتر در ماه در نظر گرفته شده است.

رضایی اضافه نمود: سهمیه در نظر گرفته شده برای سرویس های مدارس و آژانس های تاکسی تلفنی به صورت اعتبار بوده و تفاوت نرخ بنزین آزاد و بنزین سهمیه ای تا سقف مشخص شده به صورت ریالی در کارت بانکی مالکان این خودرو ها واریز شده و این افراد می توانند از این مبلغ صرفاً برای پرداخت هزینه سوخت خود در صندلی ها استفاده نمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص مشخص سهمیه سوخت قایق های صیادی نیز اضافه نمود: براساس مصوبه ای که اخیراً صادر شده شبیه آن چه در قبل و طبق سامانه تجارت آسان به این قایق ها سهمیه سوخت تعلق می گرفته هم اکنون نیز این سهمیه لحاظ خواهد شد.

رضایی گفت: سهمیه سوخت قایق های صیادی براساس توان قایق و مقدار مسافت طی شده که باید به تأییدیه شیلات برسد به صورت بنزین در کارت سوخت آن ها اعمال خواهد شد.

وی در خصوص بعضی اخبار مبنی بر تخصیص سهمیه سفر به خودرو های شخصی در آستانه تعطیلات نوروز گفت: قبلاً سهمیه ای با عنوان سهمیه سفر داشته ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه مشخص سهمیه های سوخت گرفته نشده است.

رضایی درباره تخصیص سهمیه سوخت به خودرو ها و موتورسیکلت های فرسوده نیز گفت: براساس مصوبه دولت و همچنین ستاد هوای پاک این خودرو ها سهمیه سوخت دریافت نمی نمایند و تا امروز تغییری در این مصوبه انجام نشده است.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره برگزاری مناقصه برای واردات 4 میلیون کارت خام سوخت هم اضافه نمود: ما سالیانه به این میزان کارت خام سوخت احتیاج داریم و با توجه به این که سال جاری این عدد افزایش یافته و در یکی دو ماه گذشته بیش از 2 میلیون درخواست برای صدور کارت سوخت داشته ایم تصمیم به برگزاری این مناقصه و تهیه 4 میلیون کارت خام سوخت گرفته ایم.

رضایی درباره مدت زمان انتظار برای صدور کارت سوخت المثنی هم گفت: هم اکنون توان فراوری کارت سوخت در کشور روزانه 30 هزار عدد است که بعضی مواقع این توان به 50 هزار کارت در روز نیز می رسد، اما از آنجا که همچنان حدود 300 تا 400 هزار درخواست در صف فراوری قرار دارند ممکن است زمان صدور کارت های سوخت که در حال عادی بین 2 تا 3 هفته زمان می برد به حدود 2 ماه افزایش یابد.

وی در خصوص بعضی گلایه ها مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودرو ها در هنگام سوخت گیری اضافه نمود: همان طور که قبلاً بار ها نیز شرح داده ایم اگر شهروندان عزیز هنگام سوخت گیری و قبل از حک شدن جمله کارت خود را بردارید بر روی صفحه های نمایشگر نازل ها کارت سوخت خود را از نازل خارج نمایند ممکن است کسری از 3 و 9 دهم لیتر از سهمیه آن ها کم گردد لذا از همه درخواست داریم حتماً پس از اتمام سوخت گیری منتظر باشند تا پیغام کارت سوخت خود را بردارید روی نمایشگر نشان داده گردد و تا قبل از این اقدام به برداشتن کارت خود ننمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خاتمه در خصوص کاهش مصرف سوخت پس از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت نیز گفت: آمار های فعلی حکایت از کاهش روزانه 20 میلیون لیتر بنزین در کشور دارد، اما تجربیات گذشته نشان می دهد این کاهش مصرف در آینده دچار تغییر گردد بنابر این باید تا آخر سال صبر کرد تا با اطمینان بیشتری در زمینه میزان صرفه جویی بنزین پس از اجرای طرح سهمیه بندی اظهار نظر کرد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 247

به "اگر و اماهای سهمیه بندی بنزین معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر و اماهای سهمیه بندی بنزین معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید