برداشت 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه خراسان رضوی زودتر از زمان معمول

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت هندوانه در امسال در استان 6000 هکتار است، گفت: امسال به علت گرمی هوا برداشت هندوانه زودتر از زمان معمول آغاز شده است و در حال حاضر 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه استان در حال برداشت است.

برداشت 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه خراسان رضوی زودتر از زمان معمول

فرزاد عدالتیان در گفت وگو با خبرنگاران در مورد برداشت هندوانه در خراسان رضوی اظهار کرد: برداشت هندوانه در بعضی از شهرستان های استان مانند داورزن و گناباد که هوا گرمتر است، شروع شده است. سطح زیرکشت هندوانه در امسال در استان 6000 هکتار است.

وی اضافه نمود: شهرستان های مهم استان در فراوری هندوانه شهرستان های تایباد، داورزن، جغتای و سرخس است که فراوری هندوانه در این شهرستان ها بیشتر از دیگر شهرستان ها است. بعلاوه پیش بینی میانگین فراوری 20 تا 25 تن در هکتار است. در حال حاضر 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه استان در حال برداشت است.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه تاریخ شروع کشت هندوانه اسفند و فروردین است، اظهار داشت: برداشت هندوانه از اواسط خرداد ماه شروع می گردد اما در امسال به علت گرمی هوا برداشت زودتر از زمان معمول شروع شده است.

عدالتیان در مورد مقدار فراوری هندوانه در امسال اسم کرد: در امسال به علت وجود خشکسالی در زمینه کاشت و فراوری هندوانه افزایش فراوری نداشته ایم ولی کاهش فراوری هم وجود نداشته و تغییر خاصی در مقدار فراوری مشاهده نشده است.

وی در رابطه با اقدامات اجرا شده در مقابله با خشکسالی اعلام کرد: برای مقابله با خشکسالی و جلوگیری از تاثیرات آن کشت هندوانه به صورت نشایی و مالچ پلاستیکی انجام می گردد. این دو نوع کشت به علت مقابله با خشکسالی صورت می گیرد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه این دو نوع کشت برای مقابله با خشکسالی صورت می گیرد، اظهار داشت: با وجود اقدامات اجرا شده در مورد کشت نشایی و مالچ پلاستیکی، خشکسالی تاثیر خود را گذاشته است و ما امسال شاهد افزایش فراوری نبودیم و فقط توانستیم مقدار فراوری را ثابت نگهداریم.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7964

به "برداشت 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه خراسان رضوی زودتر از زمان معمول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت 40 درصد سطح زیر کشت هندوانه خراسان رضوی زودتر از زمان معمول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید