برونسپاری تهیه نقشه املاک گامی برای تحقق قانون جامع حدنگار است

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/فارس مدیر کل ثبت اسناد و املاک فارس گفت : فراخوان برون سپاری تهیه نقشه املاک گامی موثر در اجرای قانون جامع حدنگار و تعویض اسناد دفترچه ای است.

برونسپاری تهیه نقشه املاک گامی برای تحقق قانون جامع حدنگار است

سید مهدی هاشمی ضمن اشاره به فراخوان برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک که برای اولین بار و به صورت پایلوت در شیراز اجرایی می گردد، گفت: این اقدام گامی ارزشمند در اجرای بهینه قانون جامع حدنگار و حذف مراجعات غیرضروری مردم به ادارات ثبت اسناد و املاک است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس، هاشمی اعلام نمود: ضرورت اجرای قانون جامع حدنگار، کمبود نیروی انسانی و شیوع کروناویروس و لزوم حفظ سلامت و بهداشت متقاضیان و کارکنان ادارات ثبت اسناد و املاک با ارئه خدمات الکترونیک و سرعت بخشی به فرایندها ایجاب می نماید با فراخوان تهیه نقشه عرصه املاک گامی مهم در زمینه برون سپاری و تسهیل امور ثبتی جامعه برداشته گردد.

او یادآور شد: با توجه به این که بر اساس ماده 11 قانون جامع حد نگار مالکین مکلف به تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای به کاداستری بوده و با تاکید قانون از ابتدای سال جاری امکان ارائه خدمت به دارندگان اسناد دفترچه منع شده است، با این فراخوان گامی مهم در زمینه برون سپاری و تسهیل امور ثبتی جامعه برداشته می گردد.

مدیرکل ثبت اسناد فارس در تشریح فرآیند برونسپاری نقشه املاک در شیراز، گفت: با توجه به لزوم تهیه نقشه عرصه املاک به عنوان یکی از الزامات فرایند تعویض سند دفترچه ای به کاداستری، فراخوان برون سپاری تهیه نقشه های عرصه املاک در پورتال این اداره کل به نشانی اینترنتی https://fr.ssaa.ir بارگذاری و اطلاع رسانی به وسیله خبرگزاری ها و نشریات استانی صورت گرفته است.

هاشمی اعلام نمود: به همین دلیل دارندگان اسناد مالکیت دفترچه ای می توانند با مراجعه به نشانی اعلام شده و انتخاب منوی میز خدمت الکترونیک و زیر منوی درخواست تعویض سند مالکیت، تقاضای خود را ثبت نموده و سپس با مراجعه به نزدیکترین دفتر اسناد رسمی و باجه پستی محل سکونت و تحویل مدارک مورد احتیاج، نسبت به تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به کاداستری اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه هرگونه اقدام به وسیله سامانه پیامک رسانی به متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد، شرح داد: پس از آنالیز مدارک ارسالی متقاضی، توسط کارشناسان، در صورت احتیاج به تهیه نقشه، مورد به نقشه برداران واجد صلاحیت که از میان دارندگان پروانه نظام مهندسی و کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران و مهندسین مشاور و اشخاص حقیقی انتخاب می گردد، ارجاع خواهد شد.

هاشمی گفت: اگر نقشه تهیه شده املاک با اسناد ارائه شده متقاضی، مغایرتی نداشته باشد، اداره کل ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور اسناد کاداستری اقدام و آن را به نشانی اعلامی متقاضی ارسال خواهد نمود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس همچنین یادآور شد که برون سپاری تهیه نقشه عرصه املاک در راستای سیاست گذاری های سازمان و با هدف افزایش رقابت و ارتقاء کیفیت خدمات، اشتغالزایی، تمرکز بر توان نیروی انسانی برای نیل به اهداف سازمانی و یاری به تثبیت مالکیت اراضی دولتی و استفاده از توان تخصصی نقشه برداران برون سازمنی، اجرایی شده است.

هاشمی گفت: این اقدام سهم قابل ملاحظه ای در سرعت بخشی به انجام فرایندها و حرکت در جهت تحقق کامل دولت الکترونیک خواهد داشت، به گونه ای که پیش بینی می گردد کاهش مراجعات حضوری به ادارات ثبت اسناد تا 50 درصد کاهش یابد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2025

به "برونسپاری تهیه نقشه املاک گامی برای تحقق قانون جامع حدنگار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برونسپاری تهیه نقشه املاک گامی برای تحقق قانون جامع حدنگار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید