برگزاری نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی درباره هواپیمای اوکراین

به گزارش وبلاگ خرید، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تاکید بر تجدیدنظر در حوزه پدافندی و راداری، گفت: کمیسیون در پی توضیحات ستاد کل نیرو های مسلح در خصوص حادثه هواپیمای اوکراینی جلسه ویژه برگزار می کند.

برگزاری نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی درباره هواپیمای اوکراین

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به شرحات ستاد کل نیرو های مسلح در خصوص حادثه هواپیمای اوکراین ضمن تسلیت به خانواده های داغدار در پی این حادثه تلخ خطای انسانی و سقوط هواپیمای مسافربری با 176 مسافر که برخی را جوانان نخبه و دانشجو بودند، گفت: کمیسیون امنیت ملی این حادثه تاسف بار را به خانواده های داغدار تسلیت می گوید و ضمن بررسی و پیگیری موضوع در این زمینه جلسه ویژه برگزار می کند. نتیجه بررسی را در نهایت به سمع و نظر مردم خواهد رساند.

کننده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی شرح داد: انتظار است که دستگاه های امنیتی و قضایی علت حادثه و مسببان حادثه که در این خطای انسانی نقش داشتند را بررسی کند و برخورد لازم را داشته باشد. همچنین از دستگاه های مربوطه می خواهیم که نهایت همدردی و همدلی را با خانواده های داغدار داشته باشند.

وی اضافه کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که این حادثه به صورت کارشناسی و دقیق بررسی شود، زیرا به لحاظ عقلی و فنی قابل توجیه نیست. کما اینکه افرادی از اتباع دیگر کشور ها در این حادثه جان خود را از دست دادند.

نقوی حسینی یادآور شد: البته از اینکه ستاد کل نیرو های مسلح صادقانه برخورد کرد و مسئولیت حادثه را اعلام کرد وجه مثبت است، اما ای کاش همان ابتدا این کار اتفاق می افتاد بنابراین عوامل این حادثه باید مورد بررسی قرار گیرند.

این کننده مردم در مجلس شورای اسلامی شرح داد: متاسفانه ما در این زمینه ایرادات پدافندی، راداری و شناسایی داریم، زیرا موضوع عقلانی نیست، فرودگاه امام خمینی در رادار واقع شده است و همه دستگاه های مربوطه هر صعود و فرود در این فرودگاه را در رادار خود تحت نظر دارند. هر هواپیمایی هم مشخصات دارد و برج مراقبت اعلام می کند، دستگاه های مربوطه آن را ردیابی می کنند تا هواپیما بلند شود و پرواز و در راستا خود حرکت کند لذا قابل قبول نیست که کسی شی را اشتباهی بگیرد و شلیک کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دستگاه ها باید مشخص کنند که خطای انسانی چگونه رخ داده است، آیا عمدی در کار بوده یا در پی بروز اتفاقی چنین خطایی رخ داده است. اگر هواپیما موقع فرود دچار چنین حادثه ای می شد قابل توجیه تر بود، اما متاسفانه هواپیما موقع برخواستن از فرودگاه دچار حادثه شده است. این حادثه دلایل قابل برسی دارد لذا در حوزه پدافندی، راداری و پیگیری تجدید نظر جدی باید صورت گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 359

به "برگزاری نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی درباره هواپیمای اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست ویژه کمیسیون امنیت ملی درباره هواپیمای اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید