تخت خواب تاشو : خوب و کارآمد یا خطرناک و خسته کننده؟!

به گزارش مجله بای بلاگ، تخت خواب تاشو (مورفی)، بهترین اثاثیه منزل برای کسانی است که دوست دارند فضای کارآمدتری داشته باشند. یک تخت تاشو که می تواند کم جا و فشرده باشد، بهترین وسیله مورد استفاده برای فضاهای کوچک است. اگر تخت خواب های معمولی برای شما خیلی عظیم هستند، تخت های تاشو دقیقاً همان چیزی هستند که می خواهید. دلایل بسیاری وجود دارند که باعث شده اند تخت خواب های تاشو در دهه های اخیر محبوبیت بسیاری پیدا نمایند. به هر روی، ما در این مقاله در خصوص این نوع تخت خواب بیشتر صحبت خواهیم کرد؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

تخت خواب تاشو : خوب و کارآمد یا خطرناک و خسته کننده؟!

تخت خواب تاشو چیست؟

تخت تاشو همان طور که از نامش پیداست، تخت خوابی سبک بوده و در صورت لزوم می توان آن را جمع کرد. این یک راهکار ابتکاری در دنیای تختخواب هاست، زیرا برای کسانی که با مشکل کمبود فضا روبرو هستند و ترجیح می دهند زندگی مینیمالیستی داشته باشند، تخت خواب تاشو انتخابی بی مانند است.

این تختخواب ها در چندین سبک، رنگ و طرح مختلف فراوری می شوند. بسیاری از آن ها برحسب نیارهای گوناگون افراد، گزینه های مختلف دیگری را نیز دارند. اینها ممکن است شامل مناطق ذخیره سازی (کشو)، روشنایی و موارد دیگر باشند. این نوع تختخواب در سال های اخیر محبوبیت زیادی یافته است. دلایل زیادی برای این مورد وجود دارند که به توضیح زیر هستند:

  • فضای باز: اضافه کردن یک تخت تاشو، فضای بازتری را در اختیار شما قرار می دهند. به طور کلی، تختخواب بخش زیادی از فضای هر اتاق را به خود اختصاص می دهد. اگر یکی از مدل های تخت خواب تاشو را در اختیار دارید، می توانید به معنای واقعی، فضای خود را باز نگه دارید.
  • اتاق های چند منظوره: تختخواب های تاشو شما را قادر می سازد تا برای یک اتاق چندین هدف داشته باشید. مثلاً می توانید با جمع کردن تخت، از اتاق به عنوان یک فضای کار یا ورزش بهره ببرید. همچنین از این فضا می توانید از زمان حضور مهمان نیز به عنوان اتاق مهمان بهره ببرید.
  • سبک طراحی: این تخت ها روز به روز ایمن تر، کاربردی تر و حتی مقرون به صرفه تر می شوند. تختخواب های تاشو که بر روی دیوار جمه می شوند، تقریباً هیچ آسیبی به دیوار وارد نمی نمایند و در صورت لزوم و به راحتی به مکان جدید منتقل می شوند. شاید بهترین بخش طراحی تخت تاشو، امکانات سفارشی سازی آن باشد. سبک زندگی، مقدار فضا و خواسته ها و نیازها، یک تخت مورفی می تواند همان چیزی باید که می خواهید.

مطلب پیشنهادی: سرویس خواب چوبی بخریم یا نه؟ انواع + مزایا و معایب آن

مکانیسم جمع شدن تختخواب تاشو

دو سبک اصلی سازوکار وجود دارد که مورفی تخت شما از آن ها استفاده خواهد نمود. یکی از فنرها و دیگری از پیستون ها استفاده می نماید. در اینجا نگاهی به هریک از آن ها می اندازیم.

مکانیسم فنری تخت تاشو

مکانیسم فنری می تواند وزن بیشتری را از آنچه فکر می کنید تحمل کند و این واقعیت که می توانید تنش در فنرها را تنظیم کنید نیز به خودی خود ویژگی مفیدی است. به علاوه، در صورت لزوم تعویض فنر نیز خیلی سخت نخواهد بود. پایه ها دارای سیستم محوری هستند، بنابراین می توان پایه ها را بیرون بکشید تا تخت به حالت افقیبه پایین بیاید. یک تخت تاشو با مکانیسم فنری می تواند به صورت تکی یا دوبل باشد.

مکانیزم پیستونی تختخواب تاشو

مکانیزم پیستون، روشی آسان تر برای انجام هرگونه تنظیم لازم در تخت تاشو است. پیستون ها برای استفاده از فشار گاز یا فشار هوا استفاده می نمایند. این تخت ها معمولاً برای افزایش ایمنی، مکانیزمی قفل شدن را دارند. این امر باعث می گردد که تخت حتی اگر مسئله ای در خصوص پیستون ها وجود داشته باشد، بسته بماند و از خطر جلوگیری کند. سیستم بالابر پیستون به فضای کمتری نسبت به مکانیسم های فنری نیاز دارد.

چه موقع باید از تختخواب تاشو استفاده کرد؟

تخت تاشو بسیار قابل اعتماد و انعطاف پذیر است و تقریباً در همه جا قابل استفاده است. به طور کلی، دو نوع کاربرد اصلی این تخت ها شامل موارد زیر هستند:

  • اتاق مهمان: از آنجا که قرار نیست میهمانان تمام طول سال را در خانه شما بمانند، این تخت ها در صورت وجود مهمان می توانند پایین آورده شوند و به محض رفتن مجدد آن ها، جمع شوند.
  • اتاق بچه ها: بعضی از والدین قبل از اینکه بچه هاشان به بلوغ برسند و عظیم شوند، تخت خواب تاشو را برای فرزندانشان ترجیح می دهند.

آیا تخت خواب های تاشو واقعاً خطرناک هستند؟

در حقیقت چندین مورد مستند از تخت خواب های تاشو وجود دارند که موجب آسیب و کشته شدن افراد شده است. این اتفاق زمانی می افتد که تخت به طور ناخودآگاه از جای خود خارج می گردد و اگر فردی در زیر آن قرار داشته باشد، دچار آسیب می گردد. امروزه، تخت خواب های تاشو دارای مکانیزم های مجهزی جهت قفل شدن هستند، بنابراین واقعاً لازم نیست نگران تا شدن یکدفعه آن باشید. فقط مراقب باشید که صبح با دقت از رختخواب خارج شوید و تخت را به درستی قفل کنید.

آیا تخت های تاشو راحت هستند؟

به طور خلاصه، آن ها کاملاً راحت و مناسب هستند. راحتی تخت خواب های تاشو، به تشک آن ها نیز بستگی دارد. گزینه های بسیاری وجود دارند که به فرد این امکان را می دهند تا تشک و تخت تاشو را به صورت جداگانه خریداری کند.

در خصوص انتخاب یک تخت تاشو چه نکاتی را باید بدانیم؟

برای همه افراد، اندازه گیری فضا برای اطمینان از مناسب بودن تخت خواب تاشو، همواره مهم است. همچنین باید دو نوع اصلی از تخت خواب های تاشو اعم از نصب شده در دیوار و قابل حمل را در نظر بگیرید. تخت خواب های تاشوی دیواری به دیوار تکیه داده می گردد و تخت قابل حمل، قابل جمع شدن بوده و در گوشه از اتاق قرار داده می گردد. نوع اول محکم و ثابت است، اما حالت دوم برای افرادی مناسب است که شرایط زندگی ثابتی ندارند، مانند اجاره نشین ها!

مزایای استفاده از تخت تاشو

  • صرفه جویی در فضا: مهم ترین مزیت تخت خواب تاشو، این است که می توانید به راحتی در طول روز، هنگامی که نیازی به استفاده از آن ندارید، آن را جمع کنید. این باعث می گردد که در طول روز بتوانید از فضایتان برای مقاصد دیگری بهره ببرید و شب ها فضا را به اتاق خواب تبدیل کنید.
  • به صرفه بودن از نظر هزینه: یکی دیگر از عظیم ترین مزیت های این مدل تختخواب ها این است که از نظر مالی مقرون به صرفه هستند. این بدان معناست که می توانید تخت خواب تاشو مخصوص به خود را داشته باشید، بدون آن که بخواهید هزینه زیادی را برای یک مدل تخت ثابت خرج کنید.

معایب تخت خواب تاشو

  • آسایش: ممکن است مجبور باشید که با تختخواب تاشو سازش کنید. دلیل اصلی این امر این است که در این نوع تختخواب ها، به جای فنرهای ارتجاعی، از شبکه ای از سیم استفاده شده است. در مقایسه با تخت های معمولی، تخت های مورفی ممکن است به اندازه کافی راحت و نرم نباشند (این مورد را می توان به تهیه یک تشک نرم جبران کرد).
  • عدم تأثیر در طراحی دکوراسیون: از آنجا که تختخواب های تاشو فاقد قسمت سَری، قسمت پایه و ریل هستند، در طراحی دکوراسیون نقش بسزایی ندارند. بنابراین، اگر عاشق زیبایی شناسی در طراحی دکوراسیون هستید، ممکن است تخت تاشو گزینه مناسبی برای تان نباشد.

کلام آخر

تاشو کردن مداوم تخت، ممکن است کاری خسته نماینده باشد و از آنجایی که از نظر فضا محدود هستید، باید هر روز صبح که از خواب بلند می شوید، تخت را جمع کنید این کار ممکن است به مرور زمان برای بعضی افراد مسن و نوجوانان کاری خسته نماینده و سخت باشد. به هر روی، اگر فضای کمی در خانه دارید و به دنبال صرف هزینه کمتری برای خرید تخت هستید، تختخواب تاشو بهترین انتخاب ممکن است. قیمت مدل های تخت خواب تاشو می توانند برحسب جنس، اندازه و برند متغییر باشند. در زمان خرید مهم است که نخست نیازهای خود را مورد آنالیز قرار دهید و سپس وارد بازار شوید.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3648

به "تخت خواب تاشو : خوب و کارآمد یا خطرناک و خسته کننده؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت خواب تاشو : خوب و کارآمد یا خطرناک و خسته کننده؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید