تعاریف و اصطلاحات

قانون جدید انتخابات عراق راه فسادهای حزبی را می بندد

محمدعباس التمیمی گفت: مهمترین ویژگی قانون جدید انتخابات در عراق، انتخاب نامزدها به صورت فردی است و این موضوع راه را بر سهم خواهی ها و فسادهای حزبی می بندد.

9 شهریور 1400

اعلام کاهش چادرخوابی در گیلان

ایسنا/ براساس سخنان معاون گردشگری گیلان، کاهش چادرخوابی در گیلان مشاهده می شود.

9 شهریور 1400

روش های نگهداری و کاشت گل نرگس، عروس زمستان

روزنامه جام جم - زینب خزایی: دوست بهبهانی ام می گوید شهرشان جایی دارد به نام نرگس زار. مردم بهبهان اعتقاد دارند امام رضا از شهرشان عبور نموده و نرگس ها در جای پای ایشان روییده اند. آن ها هم هر سال به نشانه قدردانی از نرگس زار هدیه می فرستند برای حرم. حتی...

9 شهریور 1400

آیا با بیشتر خوابیدن می توانید لاغر شوید؟

خبرنگاران: خسته شدید و نمی دانید بقیهٔ روز را چطور ادامه دهید. نیاز به انرژی دارید و به خوراکی هاییرو می آورید که این انرژی را تأمین نمایند. قند، شکلات و نوشیدنی کافئین دار شیرین.

9 شهریور 1400

کنایه های سنگین نکونام به مجیدی؛ من مربی اینستاگرامی نیستم!

جواد نکونام پاسخ اظهار نظرهای اخیری که برد تیمش برابر استقلال را زیر سوال برده بود داد.

9 شهریور 1400

مراتب ثبت ملی 7 اثر طبیعی لرستان به استاندار ابلاغ شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مراتب ثبت ملی 7 اثر طبیعی لرستان به استاندار ابلاغ شد.

9 شهریور 1400

ضرورت حکمرانی الکترونیک در کسب و کارهای مجازی

آیا می دانستید که طبق مصوبه ای در سال 85، کاربران خانگی اینترنت نمی توانند از اینترنت با سرعت بیش از 128 کیلوبایت بر ثانیه برخوردار باشند؟ بله درست خواندید. اگر امروز مشترک اینترنت بالای 128 در خانه خود هستید، عملاً قانون مذکور را نقض نموده اید.

9 شهریور 1400

جنجال 231 میلیونی نمایندگان مجلس

انتشار خبری از دریافت نجومی نماینگان مجلس یازدهم در ماه اول فعالیت خود واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت و کاربران زیادی به انتقاد از آن پرداخته اند. براساس این خبر اولین دریافتی نمایندگان 231 میلیون تومان بوده است.

9 شهریور 1400

سینمای جنوب شهر خالی از رئالیسم

به هرحال این نوع زندگی ها در فیلم های موج نویی هم کمتر دیده می شد و ما به ندرت تصویر تکان دهنده و رئالیستی از این زندگی ها در فیلم های موج نویی می بینیم.

9 شهریور 1400

اعلام کشف بقایای ماموت 10 هزار ساله در روسیه

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف بقایای ماموت 10 هزار ساله در روسیه صورت پذیرفت.

9 شهریور 1400

پاسخ به یک پرسش مهم بورس:مرز اصلاح و ریزش شاخص

خبرنگاران : بر اساس الگوی اقتصادی و رفتاری نسبتی وجود دارد که مرز ریزش از اصلاح را نشان می دهد.این مرز با توجه به افت شاخص از قله قبلی در نظر گرفته می گردد

9 شهریور 1400

تعبیر خواب موی سفید و سفید شدن مو چیست؟ کسب اعتبار؟

خواب سفید شدن مو نشانه هشداری برای رفتن به سوی کسب آگاهی و دانش بیشتر است. در واقع رویای سفید شدن مو استعاره از احساس جهل و نادانی در بیننده خواب است که با نشان دادن موی سفید در خواب سعی در ایجاد آگاهی بیشتر دارد. تعابیر دیگری نیز معبرین برای به یکباره...

9 شهریور 1400

8 نمونه قرارداد شراکت کاری برای مشاغل مختلف

قرارداد شراکت کاری، تعهدی بین دو یا چند نفر است. این قرارداد، در رابطه با یک موضوع کاری یا خریدوفروش بوده که با نام قرارداد مشارکت مدنی هم شناخته می شود. به طور کلی از قرارداد مشارکت در بخش های مختلف فعالیت های خدماتی، تولید کالا، فروش محصولات، صادرات...

9 شهریور 1400

تعبیر خواب برق (الکتریسیته و صاعقه)

با تعبیر خواب برق رفتن، تعبیر خواب قطع شدن برق، تعبیر خواب صاعقه و تعبیر خواب الکتریسیته در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه ما باشید.

9 شهریور 1400

رابطه سوء تغذیه با کمردرد چیست؟

کمردرد از شایع ترین عارضه هایی است که حتی جوانان نیز با آن دست به گریبانند و بعضی کارشناسان معتقدند سوءتغذیه می تواند آغازگر کمردرد باشد.

9 شهریور 1400

رمان برنده تنهاست انتقادهایی به دنیای شهرت

خواننده در این کتاب، با جلوه هایی از جامعه غرب روبه رو می شود که مثل سراب، بسیاری از جوانان را به سوی خود می کشد، تنها برای اینکه عصاره آن ها را بکشد و تفاله آن ها را به دور بیندازد

9 شهریور 1400

فهرست نویسی و نمایه سازی از پنج هزار سند حج

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، فهرست نویسی و نمایه سازی از پنج هزار سند حج صورت گرفت.

9 شهریور 1400

آیا دریافت اثر انگشت منجر به انتقال کرونا می شود؟

موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهنمای پاسخ به این پرسش که آیا دریافت اثرانگشت و استفاده از استامپ خطر ابتلا به کووید 19 را بالا می برد یا خیر، منتشر کرده است.

9 شهریور 1400

شام نخوردن خوب است یا بد؟

شام نخوردن شما را لاغر و خوش اندام می کند؟ باوری که در میان بیشتر افراد وجود دارد این است که نخوردن شام برای بدن مفید است و موجب داشتن خواب آرام می شود. بخوانید و بدانید نظر اسلام و معصومین در این رابطه چیست.

9 شهریور 1400

درمان گشادی واژن بدون عمل جراحی

گشادی واژن یکی از مسائل شایع در زنان بوده و به دلایل گوناگون ایجاد می گردد. از جمله روش های درمانی برای رفع گشادی واژن بدون جراحی می توان به استفاده از ورزش هایی همچون کیگل، یوگا و کشش لگن اشاره کرد.

9 شهریور 1400
تعداد: (141)