ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد

به گزارش مجله بای بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ارتش ترکیه امروز پنجشنبه درحالی که نیروهای این کشور با نقض منشور ملل متحد به خاک سوریه تجاوز نموده اند، بیان کرد که نیروهای ویژه خود را به پُست های کنترل مشاهده خود در منطقه ای در ادلب مستقر نموده است.

ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد

بر این اساس، یگان های زرهی همراه با نیروهای ویژه از مناطق مختلف ترکیه به وسیله منطقه ریحانلی استان هاتای به سوریه منتقل شده اند.

فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه همچنین مدعی است چندین سیستم پرتاب موشک را در مرز سوریه مستقر نموده است.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه ساعاتی پیش و در حالی که نیروهای این کشور به خاک سوریه تجاوز نموده اند، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که 55 نفر از نیروهای سوری را در استان ادلب را از پای درآورده است!

بهانه مُضحک آنکارا در این خصوص استناد به حق دفاع مشروع نیروهای متجاوز کشورش در خاک سوریه است!

شایان ذکر است که با پیشروی های برق آسای ارتش سوریه در استان ادلب به ویژه در نزدیکی شهر سراقب و نیز غرب و جنوب غرب حلب، دمشق عزم خود را برای آزادسازی همه مناطق از لوث تروریست ها و گروه های وابسته به ترکیه جزم نموده است.

در همین رابطه، وزارت دفاع ترکیه دوشنبه هفته جاری بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک سوریه در بیانیه ای ادعا کرد که 115 موضع ارتش سوریه را هدف قرار داده و یک بالگرد ارتش سوریه را هم ساقط نموده است!

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، 101 هدف از این مواضع تخریب شده اند!

بیانیه وزارت دفاع ترکیه در این باره می افزاید: 3 تانک و 2 خمپاره انداز ارتش سوریه نیز در این حمله مورد هدف قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه در همان روز با انتشار بیانیه ای ادعا نموده بود که در نتیجه شلیک گلوله توسط نیروهای ارتش سوریه 5 نظامی ترکیه ای کشته شده اند.

بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، این حادثه در یک پُست دیده بانی ارتش ترکیه واقع در شهر تفت ناز واقع در استان ادلب در خاک سوریه روی داده است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 752

به "ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه نیروهای ویژه به ادلب اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید