جدیدی: قاسمپور در واقع 2 مدال طلای جهانی گرفته است، کادر فنی تیم ملی نمره قبولی می گیرد

به گزارش وبلاگ خرید، نایب قهرمان المپیک 1996 آتلانتا معتقد است که کامران قاسمپور به علت کسب مدال در یک وزن بالاتر، درواقع دو مدال طلا گرفته است.

جدیدی: قاسمپور در واقع 2 مدال طلای جهانی گرفته است، کادر فنی تیم ملی نمره قبولی می گیرد

به گزارش خبرنگاران، عباس تازهی در خصوص عملکرد مجتبی گلیج در مبارزه نیمه نهایی با کایل اسنایدر آمریکایی گفت: من یک بار در مسابقات آسیایی هندوستان گلیج را همراهی کردم. ریزه کاری های فنی را به او گفتم، او باهوش بود و کشتی اش خیلی تغییر کرد. سبک کشتی اش سنگین وزن نبود، ایرادهایش را گفتم. سبک کشتی اش تغییر کرد و قالب کشتی سنگین وزن را گرفت. من کشتی او با اسنایدر را باخته حساب نمی کنم؛ اشتباه کرد، کشتی گیری که می خواهد در دنیای کشتی بگیرد، نباید ریسک کند، البته زیبایی کشتی به همین است. او کشتی گیر شایسته ای است. باید قدر خودش را بداند و همین سبک کشتی سنگین وزنی را حفظ کند.

وی در خصوص اینکه همواره در مصاف با کشتی گیران روس برنده بوده، گفت: در دنیای 1995 آتلانتا 8 دور کشتی گرفتم، آن موقع وقتی می رفتی گروه بازنده ها، کار دوباره از نو آغاز می شد. آنجا با 5 روس کشتی گرفتم، نفراتی که در عضویت کشورهای تازه استقلال یافته بودند. دور چهارم خوردم به تدیف و او را بردم. من همواره جلوی روس ها روحیه ام خوب بود و هیچ وقت نمی خواستم به روس ها ببازم. آن موقع می گفتند هر کسی به روس خورد باید برود برای کشتی بعدی و جلوی روس ها متزلزل ظاهر می شدند اما من همواره آماده مبارزه با روس ها بودم و هیچ وقت نمی خواستم به آنها ببازم.

قهرمان سال 1998 دنیا عملکرد کادر فنی تازه تیم ملی را قابل قبول دانست و گفت: یک تبریک به کادرفنی باید بگویم که نمره قبولی گرفتند، حواشی همواره در کنار ورزش است، اما تاریخ نشان داده که اعتماد به جوانان همواره نتیجه می دهد. اینکه بچه ها با بدن های شاداب وارد مسابقات شدند، عملکرد خوب مربیان تیم ملی را نشان می دهد. آنها نه از نظر نفس و نه قدرت بدنی کم نیاورند، خسته نبودند و کاملا سرحال کشتی می گرفتند و این هنر کادرفنی است که الحق خوب امتحان شان را پس دادند. تبریک دوم من به تک تک ملی پوشان است که در دنیای عملکرد خوبی داشتند.

تازهی که با شبکه ورزش صحبت می کرد، در خصوص مبارزه حسن یزدانی با دیوید تیلور و بعلاوه عملکرد سنگین وزن تیم ملی ایران توضیح داد: نام انتقام روی این موضوع نمی گذارم، چون پهلوان در پی انتقام نیست. حسن یزدانی شکست های قبلی را تلافی کرد و خوب هم این کار را انجام داد. امیرحسین زارع خیلی نترس و دلاورانه کشتی گرفت، دستش را می فشارم. او عملکردی را از خود نشان داد که ما سنگین وزن ها می پسندیم. او باید بداند برترین امتیازی که دارد طلای دنیای اش نیست، بلکه سن اوست. اگر او قدر موقعیت سنی اش را بداند سالیان سال در این وزن حکمرانی نموده و رکورد از خود برجا می گذارد.

قهرمان پیشین کشتی آزاد ایران با اشاره به کامران قنامپور که در یک وزن بالاتر طلای دنیا را گرفت، اسم کرد: من چندین سال در یک وزن بالاتر کشتی گرفتم و می دانم چه کار سختی است. به دریا رفته می داند مصیبت های طوفان را؛ یک وزن بالاتر کشتی گرفتن، شجاعت می خواهد. این خودش یک طلا دارد و در واقع از نظر من کامران قنامپور دو مدال طلا گرفت.

عباس تازهی این دنیای را داربست و اسکلت المپیک بعدی دانست و گفت: زمانی دست زدن به وزنه در کشتی، شبیه دست زدن به سیانور بود و کشتی گیر تمرین وزنه نمی کرد؛ اما کار وزنه را من به کشتی آوردم و ده ها تن در یک جلسه تمرینی وزنه می زدم.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8501

به "جدیدی: قاسمپور در واقع 2 مدال طلای جهانی گرفته است، کادر فنی تیم ملی نمره قبولی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدی: قاسمپور در واقع 2 مدال طلای جهانی گرفته است، کادر فنی تیم ملی نمره قبولی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید