جزئیات پرداخت 3,270 میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل

به گزارش مجله بای بلاگ، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی از پرداخت حدود 70 درصد از تسهیلات حمایتی دولت به همه فعالان حمل و نقل آسیب دیده از کرونا، به میزان 3 هزار و 270 میلیارد تومان اطلاع داد.

جزئیات پرداخت 3,270 میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محسن صادقی مطرح کرد: تا ابتدای اردیبهشت 1400، از مجموع حدود 4,800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل ونقل عمومی برون شهری، 3 هزار و 270 میلیارد تومان معادل 70 درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل ونقل جاده ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

صادقی گفت: دولت در دو بخش به حمل ونقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت نموده است. بخش اول به طور ویژه حوزه حمل ونقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل ونقل عمومی برون شهری است که با آسیب های قابل توجه روبه رو شدند. در مجموع حدود 203 هزار پرونده از سوی شرکت های حمل ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 155 هزار پرونده و معادل 76 درصد از کل پرونده ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

صادقی در خصوص آخرین شرایط تسهیلات ویژه شرکت های عظیم حمل ونقل هوایی و ریلی اضافه کرد: تا به امروز در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2,553 میلیارد تومان تسهیلات داشته اند، پرونده 14 شرکت به ارزش بیش از 2 هزار و 60 میلیارد تومان پرداخت شده است که نشان از پرداخت 80 درصدی کل تسهیلات درخواستی این بخش است. در حوزه ریلی نیز از مجموع 59 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 920 میلیارد تومان، تسهیلات 23 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن ها نیز حدود 230 میلیارد تومان است که نشان از پرداخت تنها 25 درصد از کل تسهیلات درخواستی این بخش دارد.

مدیرکل دفتر ارزیابی های مالی و مدیریت بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی در انتها ضمن بیان ضرورت و فوریت رسیدگی به شرکت های حوزه حمل ونقل به سبب آسیب های جدی وارد بر آن به دلیل شیوع ویروس کرونا و علی الخصوص بخش حمل ونقل ریلی کشور که در دریافت تسهیلات کرونا، با موانع و مسائل متعددی روبرو هستند، خواهان همکاری بیشتر و همراهی بعضی بانک های عامل جهت تسریع و تسهیل در پرداخت این وام حمایتی شد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7138

به "جزئیات پرداخت 3,270 میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت 3,270 میلیارد تومان وام کرونا به فعالان حمل ونقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید