حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند وارد بورس شوند

به گزارش مجله بای بلاگ، خبرنگاران: نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزییات حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند را تشریح کرد.

حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند وارد بورس شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسن امیری با اشاره به تسهیل فرایند پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه، اظهار کرد: ماده ای در قانون اقتصادیات ها وجود دارد که می تواند اقتصادیات قطعی شده یک شرکت را عطف به ماسبق کند. این مصوبه یاری می نماید که عطف به ما سبق شدن پرونده های قطعی شده اقتصادیاتی دیگر اتفاق نیافتد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع حسابرسی مطرح نیست، شرح داد: به عبارت دیگر اگر یک پرونده اقتصادیاتی قطعی شده ای وجود داشته باشد، دیگر ممیز به آن ورود پیدا نمی نماید. همه اطلاعات سنوات گذشته شرکتی که در بازار سرمایه پذیرش می گردد، روی کدال قرار می گیرد و منتشر می گردد. طبق تصمیم جدید اگر پرونده های قطعی شده ای وجود داشته باشد دیگر ممیز اقتصادیاتی به آن ورود پیدا نمی نماید.

بر اساس این گزارش، پیش از این اعلام شده بود که برای برطرف بنگاه هایی که شرایط اقتصادیاتی شفاف و روشنی دارند اما نگران این هستند که اگر وارد بازار سرمایه شوند، زمینه و بهانه ای پیدا گردد که پرونده اقتصادیاتی سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافی مجدد قرار گیرد، طی مصوبه ای که وزارت اقتصاد از شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفت و ابلاغ هم شده است، ورود سازمان امور اقتصادیاتی به پرونده های سال های ماقبل 1398 تمامی شرکت هایی که در امسال در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده و این شرکت ها فقط بابت صورت اقتصادی سال 1398 خود اقتصادیات خواهند پراخت.

همچنین هفته گذشته حسن قالیباف اصل-رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار-با بیان اینکه طبق دستور شورای سران سه قوه، پذیرش شرکت ها در بورس تسهیل شد، گفت: بعضی شرکت ها نگران این موضوع بودند که با ورود به بورس، سازمان اقتصادیاتی گذشته آن ها را کنکاش کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها از ورود به بورس حذر می کردند. بنابراین پیشنهاد شد سازمان اقتصادیاتی گذشته شرکت هایی که امسال در بورس پذیرش شدند را تا زمانی که در بورس هستند کنکاش نکنند.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3114

به "حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند وارد بورس شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف مالیات شرکت هایی که می خواهند وارد بورس شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید