حراج عاج ماموت و فسیل حیوانات منقرض شده

به گزارش وبلاگ خرید، تهران (پانا) - اگرچه نسل ماموت های پشمی هزاران سال است که منقرض شده اما بقایای آن ها هنوز در سراسر دنیا کشف می گردد.

حراج عاج ماموت و فسیل حیوانات منقرض شده

به گزارش ایسنا از دیلی میل، یک معدنچی در آلاسکا به یک عاج ماموت متعلق به 30 هزار سال قبل برخورد کرد که رنگ طبیعی قهوه ای این دندان با رنگ آبی خیره کننده ای ترکیب شده بود.

این عاج خمیده 82 اینچی(2 متری) به دلیل جایگزینی نوعی ماده معدنی به نام وی ویانیت(vivianite) در فرآیند فسیل شدن یک رنگ سبز-آبی منحصربفرد به خود گرفته است.

کرگ کیسیک (Craig Kissick) مدیر حراجی هریتج (Heritage Auction) در تگزاس, به دیلی میل گفت: یکی از نکات جالب در خصوص این عاج این است که فرستنده نام آن را اقیانوس گذاشته است که بسیار نادر و هیجان انگیز است.

اقیانوس تخمین زده می گردد در حراجی امروز بیش از 70 هزار دلار به فروش برسد. در این حراجی همچنین چندین فسیل باستانی دیگر از جمله یک فسیل 18 فوتی(5.4 متری) موساسور(mosasaurs) و فسیل دست نخورده ماهی خزنده (Ichthyosaur) به همراه زیباترین شهاب سنگ مریخی به فروش گذاشته می گردد.

عاج این ماموت در سال 2017 کشف شد و اگرچه ارزشمند بود اما رنگ آبی اش آن را تبدیل به قطعه ای نفیس کرد.

این رنگ بندی ناشی از ایجاد وی ویانیت روی آن است که در ابتدا یک ماده معدنی شفاف است که در طول زمان با برخورد با هوا رنگ آبی به خود می گیرد. این ماده معدنی دارای آهن است که با برخورد با اکسیژن یک واکنش شیمیایی انجام می دهد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بقایای آلی حیوانات که آهن کم و فسفات زیادی دارند در رسوبات نمناک که آهن زیاد و فسفات کمی دارند دفن می شوند.

اقیانوس تقریبا یک عاج کامل با حداقل میزان ترمیم است و صیقل داده شده و طوری است که به نظر می رسد گویی 30 هزار سال در یخ محبوس نبوده است.

کیسیک می گوید: این یکی از قطعه های محبوب من در این حراجی است. من 25 سال است که با چنین بقایایی سروکار دارم و این یکی از بهترین ها است. این عاج آبی شاید نادرترین قطعه حراجی روز آدینه باشد اما عظیم ترین یا قدیمی ترین آن ها نیست.

بقایای یک فسیل موساسور 80 میلیون ساله

بقایای یک فسیل موساسور 80 میلیون ساله نیز در حراجی خواهد بود که تخمین زده می گردد بین 100 هزار تا 150 هزار دلار به فروش برسد.

تعداد زیادی فسیل موساسور در کانزاس وجود دارد و این فسیل که در حراجی است وزنی بیش از 300 پوند(136 کیلوگرم) دارد و جای دندان موجود دیگری بر روی آن باقی مانده و دارای بافت های حفظ شده در روی استخوان های ستون فقرات تا دم می باشد.

فسیل ماهی خزنده 11 فوتی

فسیل عظیم دیگری در این حراجی یک ماهی خزنده 11 فوتی است(3 متری) که یک موجود آبزی نیز بوده و 250 میلیون سال قبل در زمین زندگی می نموده است.

جمجمه این فسیل به طور کامل کشف شد و دست و باله و دم آن نیز حفظ شده است.

هنگامی که این فسیل کشف شد متخصصان متوجه توده ای سیاه در شکمش شدند که هنوز در فسیل آن قابل مشاهده است. سنگی که این فسیل روی آن تشکیل شده دارای رنگی طلایی و آثاری از فسیل آمونیت ها با جزئیات بالاست که نشان می دهد این فسیل متعلق به محیط دریایی و عصر ژوراسیک است.

شهاب سنگ NWA 1950

بیشتر قطعات موجود در حراجی فسیل ها هستند اما قطعاتی از دنیا های دیگر نیز در میانشان وجود دارد.

شهاب سنگ NWA 1950 در سال 2001 در مراکش کشف شد تعیین شد که منشا آن مریخ است. این سنگ رنگ زرد متمایل به سبزی دارد و دارای نقاط سیاه رنگ است و کمی بیش از یک پوند(400 گرم) وزن دارد.

تخمین زده می گردد این شهاب سنگ که اصطلاحا ژول ورن نامیده می گردد به قیمت 300 تا 500 هزار دلار به فروش برسد.

این حراجی بر روی قطعات باستانی و هیجان انگیز زمین از جمله تعدادی کریستال تمرکز دارد.. در این حراجی همچنین اسکلت 24 هزار ساله یک خرس و بقایای یک کروکودیل 10 فوتی(3 متری) وجود دارد. در مجموع 50 قطعه باستانی در این حراجی به فروش می رسد.

اسکلت 24 هزار ساله خرس

فسیل کروکودیل 3 متری

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7014

به "حراج عاج ماموت و فسیل حیوانات منقرض شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج عاج ماموت و فسیل حیوانات منقرض شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید