مرگ بار ترین مار های کره زمین

به گزارش وبلاگ خرید، وب سایت عصر ایران: مار ها دارای سابقه ای بد در تاریخ هستند. از شروع داستان آدم و هوا و همچنین در بسیاری دیگر از فرهنگ ها، مار ها خطرناک و ترسناک بوده اند. اگرچه بسیاری از مار ها نسبتاً بی آزار هستند، اما آشنایی با تعدادی از ترسناک ترین مار های روی زمین، شرح می دهد که چرا آن ها دارای سابقه بدی در تاریخ هستند.

مرگ بار ترین مار های کره زمین

سم برخی از این مار ها انسان را در کم تر از 30 دقیقه از پای در می آورد. همچنین برخی از آن ها می توانند سمشان را از فاصله 7متری به چشم انسان پرتاب نمایند. در ادامه راجع به مار هایی صحبت می کنیم که از سمی ترین و خطرناکترین مار های روی زمین اند.

1. بوم اسلنگ

زیبا، اما کشنده

مار بوم اسلنگ یکی از زیبا ترین و مرگ بار ترین مارهاست. این مار سبز که در صحرای آفریقا پیدا می گردد دارای سم مهلکی است. این مار آنچنان سمی و خطرناک است که می تواند دیگر مار های سمی را نیز بکشد. دندان های این مار در انتهای فکش قرار دارند بنابراین برای تزریق سم به بدن قربانی، آرواره اش را تا 180 درجه باز می نماید. سم تا یک ساعت اثر نمی نماید، پس بسیاری از قربانی ها فکر می نمایند که آسیب ندیده اند. با به تاخیر افتادن علائم، قربانی ها به دنبال درمان نمی فرایند، در حالی که همین موضوع می تواند مرگ آن ها را رقم بزند.

2. مار تایپان

کشنده در کم تر از 30 دقیقه

این مار به طرز شگفت آوری می تواند موجب مرگ سریع انسان بگردد. مار تایپان گونه ای از مار های بومی استرالیا و گینه نو است. این مار سمی ترین و همچنین بلند ترین مار استرالیا است. مار تایپان میتواند تا 2 متر رشد و وزنش تا 8 کیلوگرم برسد. با این حال سم این مار است که شما را خواهد ترساند نه ظاهر آن. سم این مار آن قدر مهلک است که انسان را در کم تر از 30 دقیقه می کشد.

3. سم شاه کبری

سمی فیل کش!

شاه کبری یکی از خطرناک ترین سم ها را در بین مار ها در جهان دارد. یک شاه کبری بالغ در هر جای جهان تا 4 متر می تواند رشد کند، در حالی که رکوردار بلند ترین آن ها در تاریخ نزدیک به 7 متر بوده است. در صورت عدم درمان به موقع، سم این مار برای انسان بسیار مهلک است. در حقیقت سم یک شاه کبری برای از پا درآوردن یک فیل کافی است! اما احتیاج نیست زیاد بترسید، شاه کبری ترجیح می دهد از سایر مار ها تغذیه کند.

4. کبرای فیلیپینی

هم نیش زن، هم سمی

اگر فکر می کنید که با فاصله دریافت از مار ها می توانید از دست آن ها در امان بمانید، کبرای فیلیپینی آماده است تا به شما ثابت کند که اشتباه می کنید. به این دلیل که این مار می تواند سمش را تا 5 متر به سوی طعمه پرتاب کند. اگر سم این مار به بدن انسان تماس یابد، باعث سرگیجه، تهوع، استفراغ، اسهال و گیجی می گردد. کبرای فیلیپینی در جنگل ها، مزارع و شالیزار ها زندگی می نماید و کمین می نماید تا زمان شکار از راه برسد.

5. مامبای سیاه

کشنده ترین مار روی کره زمین

مامبای سیاه به این دلیل که بیشترین زهر را در بین مار ها دارد، کشنده ترین مار روی کره زمین است. سم یک مامبای سیاه می تواند 10 انسان بالغ را بکشد. به این دلیل که مامبای سیاه چند مرتبه طعمه را نیش می زند، بیشترین سم را به بدن قربانی تزریق می نماید. مامبای سیاه آنقدر خطرناک است، که سمش حتی برای سایر خانواده مار های کشنده نیز مرگ بار است. اگر فیلم بیل را بکش را دیده باشد، تصویر مامبای سیاه را به خاطر می آورید. جالب است بدانید که کوبی برایانت بسکتبالیست معروف آمریکایی نیز ملقب به مامبای سیاه است!

6. نیزه دار

غیر مهاجم، اما کشنده

در حالی که بسیاری از مار های سمی متهاجم نیستند، افعی نیزه دار نیز یکی از همان هاست. افعی نیزه دار در جنوب آمریکا و کارائیب یافت می گردد.

7. مار زنگیِ پشت الماسیِ شرقی

مهاجم در زمان احساس خطر

شاید طویل ترین نه، اما سمی ترین مار در شمال آمریکاست. نیش این مار حسی مانند دو سوزن گداخته را بر بدن ایجاد می نماید. اگر توسط این مار گزیده شدید باید منتظر خونریزی شدید، دردی وحشتناک و احتمالا مرگ باشید. البته این مار فقط در فلوریدا، کارولینای شاقتصادی، آلاباما، می سی سی پی و لوییزیانا یافت می گردد. مار زنگی پشت الماسی شرقی بسیار خطرناک است، اما فقط صبر کنید و در خصوص خانواده غربی آن بشنوید.

8. مار زنگی پشت الماسی غربی

خانواده غربی مار پشت الماسی یکی از مشهور ترین ها در شمال آمریکاست. این مار در جنوب غربی آمریکا دیده می گردد. نوع غربی این مار نسب به شرقی آن کوچک تر و البته قهوه ای تر از آن است.

تفاوت در میزان کشندگی این دو مار در آنجاست که مار پشت الماسی غربی دارای غده های ترشح نماینده سم عظیمتری است، بنابراین در یک بار گزش مقدار بیشتری سم به بدن قربانی تزریق می نماید. خوشبختانه این مار نیز در زمره مار های غیرتهاجمی قرار گرفته است.

9. مار آبی - مرجانی

شبه جزیره اقتصادی

مار آبی - مرجانی شبه جزیره اقتصادی یکی از زیباترین مار های جهانست، همچنین یکی از مرگ بار ترین آنها. این به دلیل این است که سم این مار با یک بار گزش، رشته های عصبی قربانی ها را مورد هدف قرار می دهد. این یعنی اگر یک بار توسط این مار گزیده شدید باید منتظر اسپاسم های عضلانی، فلج و ظرف چند دقیقه، مرگ باشید. این مار بسیار کشنده است، شاید به همین دلیل است که لقب قاتلِ قاتل ها را به آن داده اند.

10. کبری هندی

مرگ بار، اما قابل آموزش توسط ساحران هندی

این مار یکی از رایج ترین انواع کبری هاست. کبری هندی نماد بسیاری از اسطوره ها و افسانه های فرهنگ و مذهب هندو است. همچنین همان ماری است که ساحران با موسیقی آن ها را آموزش می دهند. حتی با وجود سابقه تاریخی این مار، هنوز هم به شدت کشنده است. به گونه ای که سم این مار یک مرد بالغ را فلج و حتی به سوی حمله قلبی سوق می دهد.

11. افعی مژگانی

کاملا جدی

افعی مژگانی در مناطق مرکزی و جنوبی آمریکا زندگی می نماید. آن ها به خاطر درخشندگی شان نسبت به سایر مار ها کاملا متمایز هستند (آن ها دارای این قابلیت هستند که رنگ خود را تغییر دهند) و شکل خاص پلک شان طوری است که به نظر می رسد که دارای مژه هستند. رنگ های متنوع این مار های سمی باعث می گردد که آن ها را در باغ وحش نیز نگهداری نمایند. آن ها از جانوران کوچک مثل، پرنده ها، سوسمار ها و وزغ ها تغذیه می نمایند.

12. افعی گابنی

عظیم ترین افعی آفریقا

عظیم ترین افعی آفریقا افعی گابنی است که وزنش تا 22 کیلوگرم و طولش تا 2 متر نیز می رسد. طول سر نوع خاصی از آن ها تا 15 سانتی متر می رسد. مهارت آن ها در مخفی کردن خودشان به رنگ محیط ستودنی است. این همان رازیست که باعث می گردد آن ها وعده های غذایی شان که متشکل از پستانداران کوچک و پرنده ها هستند را به دام بیندازند. بیشتر افراد در حالی از این مار گزیده می شوند که به طور اتفاقی پای روی این مار می گذارند، چون قادر به دیدن آن نیستند.

13. کبرای کاسپین

تهاجمی ترین مار

کبری کاسپین طولی نسبتاً کوتاه دارد. میانگین طول آن ها چیزی در حدود 1 متر است. آن ها در مناطق خشک و محیط های کم آب زندگی می نمایند. کبری کاسپین از انسان ها دوری می نماید، اما زمانی که بترسند به شدت تهاجمی می شوند حتی اگر نابالغ باشند. آن ها از وزغ ها، پرندگان و جانوران کوچک، و تخم سایر حیوانات و گهگاه ماهی ها تغذیه می نمایند.

14. کبری مصری

دارای تاریخی طولانی در اساطیر مصر

کبری مصری نه تنها یکی از مرگ بار ترین مار ها است، بلکه جایگاهی ویژه در رسومات مصری ها دارد. کبری مصری همان ماری است که از طلا های دفن شده توت عنخ آمون (شاه مصر باستان حدود 1360 سال پیش از میلاد) محافظت می کرد. امروزه در مصر، مردم احترام زیادی برای کبری مصری قائل هستند و آن ها را به حال خود می گذارند. البته به دلیل نیش عظیم و سم خطرناک این مار، هوشمندانه است که فاصله تان را با این مار حفظ کنید.

15. کبری مونوکلد

زندگی در باتلاق ها و مناطق مرطوب

کبری مونوکلد یکی از زیبا ترین جانوران جهان است، اما نباید برای دیدن این زیبایی محسورنماینده به آن ها نزدیک شد. الگوی خاص چشم های این مار باعث می گردد که چشم هایش نارنجی، قهوه ای یا سفید بنظر برسند. این مار در جنوب و جنوب شرقی آسیا یافت می گردد. نیش کبری تک عدسی به شدت سمی است به طوری که می تواند یک انسان را در کم تر یک ساعت بکشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3089

به "مرگ بار ترین مار های کره زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ بار ترین مار های کره زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید