حمایت از تولید واکسن و دارو تا ماسک های کربن فعال در دستور کار یکی از هلدینگ های دانش بنیان

به گزارش وبلاگ خرید، مدیر عامل یکی از هلدینگ های دانش بنیان با بیان اینکه از 15 اسفند ماه سال گذشته تا به امروز از طرح های فناورانه شرکت های فناور در زمینه های پیشگیری و درمان حمایت کرده است، گفت: حجم سرمایه گذاری ما در زمینه واکسن های پپتیدی فاز حیوانی 35 هزار میلیون ریال و در حوزه واکسن های پپتیدی فاز آزمایش های بالینی 500 میلیون ریال بوده است.

حمایت از تولید واکسن و دارو تا ماسک های کربن فعال در دستور کار یکی از هلدینگ های دانش بنیان

مهدی اسلام پناه، مدیرعامل این شرکت هلدینگ دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به حمایت های این مجموعه از طرح های فناورانه در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: با شیوع این ویروس در کشور ما از 3 طیف فعالیت های نوآورانه مرتبط با این ویروس حمایت کردیم.

وی تولید مواد و ملزومات پیشگیری از ابتلا به این ویروس همچون ماسک و مواد ضدعفونی کننده را از زمینه های حمایتی این هلدینگ نام برد و ادامه داد: طیفی از فعالیت های محققان در حوزه تشخیصی بود که شامل انواع کیت ها برای تشخیص مبتلایان به کرونا ویروس می شد.

اسلام پناه اصلی ترین زمینه های حمایتی این هلدینگ را در زمینه درمان دانست و خاطر نشان کرد: تولید انواع دارو و پیشگیری قبل از ابتلا که شامل واکسن می شود، در دستور کار محققان قرار گرفت و ما از محققان و پژوهشگرانی که در این 3 طیف فعال هستند، حمایت های خوب کردیم و در برخی موارد مشارکت های برد-برد خوبی با آنها داشتیم.

مدیر عامل این هلدینگ دانش بنیان با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک پس از آنکه نتایج ارزیابی ها و تست های بالینی این تحقیقات منتشر شود، وارد فاز تست های انسانی خواهیم شد، خاطر نشان کرد: آنچه که تا به امروز در این زمینه رخ داد، حاصل تلاش های جوانان و محققان داخلی بوده که در قالب شرکت های دانش بنیان فعال بودند و امیدواریم با این فعالیت ها، در آینده به بلوک تولید واکسن این بیماری دست یابیم و خودکفا شویم.

اسلام پناه اکوسیستم توسعه سلامت کشور را یک اکوسیستم کامل دانست و افزود: در صورتی که از این اکوسیستم حمایت های منطقی و جهت داری صورت گیرد، می توانیم به خودکفایی برسیم.

حمایت های هلدینگی از محصولات پیشگیری از ابتلا

وی با اشاره حمایت های این هلدینگ از طرح های فناورانه، توضیح داد: در زمینه تولید واکسن های کرونا در قالب 5 شرکت حمایت هایی از سوی این هلدینگ صورت گرفت، ضمن آنکه طرح هایی در زمینه سلول های بنیادی در پژوهشگاه رویان انجام شد که تست های بالینی آن با موفقیت اجرایی شده است.

مدیرعامل این هلدینگ دانش بنیان، یادآور شد: علاوه بر آن ما از تولید چند کیت تشخیصی حمایت کردیم.

اسلام پناه حمایت از طرح های تحقیقاتی مربوط به این ویروس را از دیگر زمینه های حمایتی این هلدینگ نام برد و خاطر نشان کرد: این تحقیقات در راستای اخذ مجوزها بود که از این تیم ها حمایت هایی شد.

این فعال حوزه دانش بنیان افزود: اخیرا چند طرح نخبگانی در حوزه دارو به ما ارجاع داده شده است که با چند هلدینگ دیگر در حال مذاکره هستیم که بتوانیم چندین خط تولید را صرفا برای تولید دارو استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه داروهای قابل تجویز برای بیماران مبتلا به کووید-19 وارداتی است، خاطر نشان کرد: برخی از این داروها در کشور در حال تولید است که نیاز به فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای تولید این داروها در کشور است.

جزئیات سرمایه گذاری یک هلدینگ بر روی طرح های کرونایی

مدیرعامل این هلدینگ دانش بنیان با اشاره به سرمایه گذاری این هلدینگ بر روی طرح های فناورانه، یادآور شد: حجم سرمایه گذاری ما در زمینه واکسن های پپتیدی فاز حیوانی 35 هزار میلیون ریال و در حوزه واکسن های پپتیدی فاز آزمایش های بالینی 500 میلیون ریال بوده است.

وی حجم سرمایه گذاری این هلدینگ در تولید ماسک های حاوی کربن فعال را 500 میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: در حوزه مواد ضد عفونی کننده و شوینده های ضد عفونی به میزان 18 هزار و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری کردیم.

اسلام پناه، 12 هزار میلیون ریال را حجم سرمایه گذاری این هلدینگ دانش بنیان در زمینه کیت های تشخیصی مبتنی بر PCR Real Time دانست و اظهار کرد: در حوزه دوربین های فراطیفی، دستگاه اسکن ریه به میزان 13 هزار و 600 میلیون ریال از شرکت سازنده حمایت شد، ضمن آنکه در حوزه داروهای نوترکیب 44 هزار و 500 میلیون ریال و در حوزه داروهای گیاهی به مبلغ 23 هزار و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیر عامل این هلدینگ دانش بنیان میزان سرمایه گذاری این نهاد در زمینه داکینگ مولکولی را 8 هزار میلیون ریال ذکر کرد و گفت: در حوزه سلول های مزانشیمی 19 هزار و 500 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

به گفته وی، این حجم سرمایه گذاری در زمینه پیشگیری و درمان کووید-19 از 15 اسفند ماه تا به امروز بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3668

به "حمایت از تولید واکسن و دارو تا ماسک های کربن فعال در دستور کار یکی از هلدینگ های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از تولید واکسن و دارو تا ماسک های کربن فعال در دستور کار یکی از هلدینگ های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید