خبرنگاران اختصاص 2500 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ ها

به گزارش وبلاگ خرید، تهران- خبرنگاران - دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی گفت: مجموع تسهیلات صندوق نوآوری برای شرکت های خلاق 500 میلیارد ریال و برای مجموعه های دانش بنیان ها 2 هزار میلیارد ریال است که فکر می کنیم بسیاری از آسیب ها را پوشش می دهد.

خبرنگاران اختصاص 2500 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ ها

مهدی محمدی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرنگاران، در مورد تسهیلاتی که از اسفند ماه در اختیار کسب وکارها گذاشته شده است، گفت: یکسری از شرکت های بخش خصوصی و استارتاپ هایی که در حوزه دیجیتال فعال بودند با شیوع کرونا با آسیب جدی رو به رو شدند. معاونت علمی ریاست جمهوری با مشارکت صندوق نوآوری شکوفایی، برای یاری به آن ها برنامه ای ترتیب داد تا آن ها کسب و کار آن ها از دور خارج نگردد.

محمدی اظهار داشت: در فاز اول تمرکز خود را بر حوزه هایی گذاشتیم که به یاری های مستقیم مانند زیرساخت، یاری فنی و تسهیلات احتیاج داشتند که به واسطه آن بتوانند کسب وکارشان را توسعه دهند. این شکل از همراهی را بیشتر در حوزه هایی مانند آموزش مجازی و سلامت آنلاین انجام دادیم.

با این برنامه تا سقف 500 میلیون تومان برای شرکت های دانش بنیان و تا سقف 400 میلیون برای شرکت های خلاق تسهیلات آسیب دیدگی از کرونا تخصیص پیدا کرد. این باعث شد بخش زیادی از شرکت های دانش بنیان و مجموعه های خلاقی که با این پاندومی آسیب دیدند، وارد فاز دریافت وام با نرخ بهره اندک یا تنفس 6 ماهه شوند و مسائل خود را حل نمایند.

وی بابیان این که امکان استفاده از دیتاسنترهای بخش خصوصی، شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری را برای بعضی از کسب وکارها مهیا کرد، اضافه نمود: برای بعضی از کسب وکارها در مقطعی از اسفندماه علاوه بر یاری فنی، یاری اقتصادی نیز در نظر گرفته شد تا بتوانند کسب وکار خود را توسعه بدهند.

کمپین کرونا پلاس از دیگر اقداماتی بود که از سوی معاونت علمی برای حمایت از استارتاپ های آسیب دیده از کرونا شکل گرفت. دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی با این شرح ادامه داد: در این کمپین استارتاپ ها باید راهکار هایی در حوزه سلامت، آموزش، خرده فروشی آنلاین و استفاده از فناوری های جدید برای رویارویی با مسائل ارائه دهند تا به واسطه آن حضور در قرنطینه برای مردم راحت تر گردد.

در این کمپین 600 استارتاپ حضور پیدا کردند که پس از ارزیابی های اولیه 380 استارتاپ که سرویس بهترین ارائه می دادند برای قرار دریافت در لیست یاری اقتصادی انتخاب شدند.

محمدی گفت: از این تعداد 180 استارتاپ به شکل مستقیم بین 50 تا 150 میلیون تومان با تنفس شش ماه حمایت اقتصادی دریافت خواهند کرد. این تسهیلات اقتصادی به شرط عظیم شدن و توسعه کسب وکار قابل تبدیل به بلاعوض هستند و از کسب وکار احتیاجی نیست آن را برگرداند.

وی درباره 200 کسب وکار دیگر گفت: آنها خدمات فنی مانند زیرساخت، تبلیغات، سروری، شبکه و تخفیف 10 میلیون تومانی برای استفاده از زیرساخت دریافت کردند.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از شروع کار مشترک با وزارت ارتباطات اطلاع داد و گفت: پهنای باند و گسترش آن جزو وظایف وزارت ارتباطات است و اکنون این توسعه هم داخلی هم بین المللی به شکل خوبی در حال پیشرفت است. یکی از احتیاجهای امروز کسب وکارها، دیتاسنتر و سرور مورداحتیاج برای گسترش کسب وکارشان است.

محمدی با تاکید به این که زمانی که شرکت ها عظیم می شوند دیگر سرورهای قدیمی جوابگوی احتیاج آن ها نیست، اضافه نمود: کار مشترکی با وزارت ارتباطات انجام دادیم تا هشت دیتاسنتر در شهرهای مختلف که سازمان فناوری اطلاعات در سال های گذشته در روی آن سرمایه گذاری نموده را انتخاب کنیم و با برطرف کردن مسائلی که از نظر زیرساختی دارند، آن را در اختیار کسب وکارها قرار دهیم.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، با به روز کردن این دیتاسنترها و قرار دادن شان در مدار، حدود 15 درصد به ظرفیت دیتاسنترها اضافه خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3194

به "خبرنگاران اختصاص 2500 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اختصاص 2500 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی برای استارتاپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید