خبرنگاران رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از بروز بیماری آنفلوآنزا در مشهد شد

به گزارش مجله بای بلاگ، مشهد- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا به امروز مورد مثبتی از بیماری آنفلوآنزا در این شهر گزارش نشده است که رعایت پروتکل های بهداشتی از علل این امر به شمار می رود.

خبرنگاران رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از بروز بیماری آنفلوآنزا در مشهد شد

دکتر مهدی قلیان اول شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: بررسی آزمایشهای بیش از 50 نفر دارای علائم مشکوک به کرونا که از شهریور ماه تا به امروز در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انجام شد، نشان داد این افراد بیماری کووید 19 و آنفلوآنزا نداشته و دچار سرماخوردگی ساده بوده اند.

وی ادامه داد: همه پیش بینی ها بر این نکته تاکید داشت که موارد مثبت آنفلوآنزا امسال به دلیل استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش چشمگیر می یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر شرایط کلی استان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا زرد است.

وی افزود: شرایط 14 شهرستان استان خراسان رضوی زرد و بقیه شهرستانهای استان که بیشتر آنها کوچک می باشند، آبی است.

قلیان اول ادامه داد: در حال حاضر میزان شیوع کرونا در خراسان رضوی کمتر از میانگین کشوری است به طوریکه این استان از نظر شیوع کرونا در ردیف های پایین جدول استانها قرار گرفته است.

وی گفت: دیروز موارد بستری جدید ناشی از کرونا در خراسان رضوی 106 مورد بود که میانگین یک هفته ای آن 132 مورد می باشد و با شیب ملایم افزایش بستری شدگان روبرو هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تعداد مرگ و میرها همچنان تک رقمی و فرایند نزولی را طی می کند و این در حالی است که میزان ترخیص مبتلایان از بخشهای مراقبتهای ویژه بدنبال بهبودی در حال افزایش است.

وی تعداد کل بیماران بستری شده ناشی از کرونا در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانهای خراسان رضوی را در هفته گذشته 158 نفر مطرح نمود که سه نفر افزایش داشته است.

قلیان اول ادامه داد: در حال حاضر نتیجه آزمایش 9 درصد از مراجعان سرپایی به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت است.

80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شود.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6341

به "خبرنگاران رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از بروز بیماری آنفلوآنزا در مشهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از بروز بیماری آنفلوآنزا در مشهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید