دلیل تجمع اعتراضی امروز مقابل بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ خرید، بانک مرکزی در مورد اعتراضات امروز مقابل ساختمان این نهاد، اطلاعیه ای منتشر کرد.

دلیل تجمع اعتراضی امروز مقابل بانک مرکزی

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی با اشاره به تجمع اعتراضی جمعی از واردکنندگان در مقابل ساختمان این بانک در مورد عملکرد سامانه نیما، ضمن تصریح این موضوع که رسالت سامانه نیما ایجاد فضای مناسب برای اطلاع خریداران- فروشندگان و صادر کنندگان-وارد کنندگان ارز از میزان عرضه و تقاضا و تسهیل داد و ستد است، تاکید می نماید که نیما پوشش ریسک های معمول تجارت را دربر نمی گیرد و چنانچه یکی از طرفین معامله از تعهدات خود تخطی کند، موضوع توسط مرجع قضایی پیگیری می گردد.

دلیل اعتراض امروز، تخطی چند صرافی در تحویل ارز درخواستی تعدادی از واردکنندگان بوده که منشا این تخطی نیز، تاخیر یک صادرکننده در تحویل ارز به آن صرافی ها بوده است. بر همین اساس تاکید می گردد عدم ایفای تعهد توسط یکی از طرفین قرارداد ریسکی محتمل در تمام معاملات بوده و ارتباطی با بستر انجام معامله که در اینجا نیما است، ندارد. در این راستا امنیت سامانه نیما مشروط به سلامت طرفین معاملات کماکان پا برجاست و کوچکترین ریسکی از این محل متوجه مشتریان و مراجعان نخواهد بود.

گفتنی است که به منظور آگاهی دادن به تمام واردکنندگان و صادرکنندگان بانک ها و صرافی ها در زمان شروع فرایند معامله هشدارهای لازم توسط سامانه داده شده است و این افراد می بایست ملاحظات و نکات امنیتی مطروحه را در طول فرایند مد نظر داشته باشند. بنابراین سامانه نیما بستری برای انجام مبادلات بین بانک ها، صرافی ها و سایر طرفین مبادلات تجاری کشور است و با توجه به خلف وعده توسط یکی از طرفین معامله، باید موضوع به مرجع قضایی منعکس و بر مبنای رای صادره نیز اقدام گردد.

با این حال بانک مرکزی در چارچوب رویه ها و قوانین، همکاری لازم را با مالباختگان خواهد داشت و در انعکاس موضوع به مرجع قضایی تا به امروز از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده و در ادامه نیز پیگیری خواهد نمود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2835

به "دلیل تجمع اعتراضی امروز مقابل بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل تجمع اعتراضی امروز مقابل بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید