رئیسی: اصلاح ساختار های فسادزا مجال را از مفسدان می گیرد

به گزارش وبلاگ خرید، رییس قوه قضاییه گفت: از رهبر انقلاب که با پیشنهاد قوه قضاییه در خصوص دادگاه های ویژه مبارزه با اخلال در نظام مالی موافقت کردند تشکر می کنیم.

رئیسی: اصلاح ساختار های فسادزا مجال را از مفسدان می گیرد

به گزارش فارس، رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: در کنار صیانت از فکر، حفظ جان دانش آموزان هم اهمیت دارد. صیانت از فکر دانش آموزان در گرو اجرای منویات رهبر انقلاب در ملاقات مسئولان آموزش و پرورش است و حفظ جان و سلامت دانش آموزان نیز منوط به اجرای پروتکل های بهداشتی است.

وی اضافه کرد: یکی از راه های مهم برای کاهش آسیب های اجتماعی و وقوع جرم، آموزش و پرورش به هنگام و ساختن نیرو های فرهیخته است.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: از رهبر انقلاب که با پیشنهاد قوه قضاییه در خصوص دادگاه های ویژه مبارزه با اخلال در نظام مالی موافقت کردند تشکر می کنیم.

وی توضیح داد: اصلاحات اجرا شده در پیشنهاد جدید شامل تأکید بر ادامه کار دادگاه ها با قاطعیت و رعایت عدالت است؛ به نحوی که هم با مفسدان برخورد گردد، هم این برخورد قانونمند باشد.

رییسی گفت: گام بعدی ما آن است که موضوع این دادگاه ها از امر اضطراری و استثنائی به امری نهادینه شده مبدل گردد. از مجلس خواهیم خواست این فرآیند را که در آن هم قاطعیت و هم سرعت دیده شده و هم دقت و عدالت، در قالب طرحی جامع به قانون تبدیل کند تا مفسدان مجال پیدا نکنند.

وی تاکید نمود: علاوه بر برخورد، آنچه مجال را از مفسدان خواهد گرفت، اصلاح ساختار های فسادزا توسط دولت و مجلس است. اصلاح ساختار های فسادزا در نظامات بانکی و پولی و صادرات و واردات موجب کاهش جرایم ارجاع شده در این دادگاه ها خواهد شد.

رییس قوه قضاییه گفت: ایجاد امید با حرف و سخن نمی گردد و نیازمند انجام وظیفه هر شخص مسئولی است. چشم دوختن به دیگران و نتایج انتخابات فلان کشور خطایی راهبردی است. ما صاحبخانه ایم و قابل قبول نیست با مسائل دستگاه قضا مانند مهمان برخورد کنیم. مثل بعضی نباشیم که سال ها در نظام مسئولیت داشتند و بعد از 40 سال ژست منتقد به خود گرفته اند. این مجموعه متعلق به همه مسئولان عالی است و باید نسبت به آن جوابگو باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4264

به "رئیسی: اصلاح ساختار های فسادزا مجال را از مفسدان می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: اصلاح ساختار های فسادزا مجال را از مفسدان می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید