روش تازه کلاهبرداری در خرید و فروش اینترنتی!

به گزارش مجله بای بلاگ، سردار کیوان ظهیری اظهار کرد: با توجه به دستاورد های علم نوین و بستر سازی مصاحبه در فضای مجازی و امکان درج آگهی فروش در این فضا و همچنین دست یابی آسان به مشتری، تعدادی از شهروندان تمایل دارند برای خرید و یا فروش اجناس و کالا های دست دوم مشخصات کالا را در فضای مجازی درج کنند.

روش تازه کلاهبرداری در خرید و فروش اینترنتی!

به گزارش میزان، این مقام انتظامی اضافه کرد: گاهی افرادی که مدعی خرید کالا هستند پس از مصاحبه با فروشنده و اعلام قطعی قیمت در قرار ملاقات مدعی واریز وجه به شماره کارت فروشنده می شوند.

وی گفت: معمولا این افراد از پایانه ساتنا که مدت زمان طولانی تری برای واریز بانکی نیاز دارند استفاده می کنند و با نشان دادن رسید جعلی مدعی می شوند که از پایانه ساتنا وجه کالا را واریز کرده اند و پس از گذشت چندساعتی مبلغ کالا واریز خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با تاکید بر اینکه تا زمان واریزی وجه کالا از تحویل آن اجتناب کنید، شرح داد: گاهی کلاهبرداران در حضور خریدار از پایانه ساتنا استفاده می کنند، ولی پس از تحویل دریافت کالا و دور شدن از محل تقاضای انتقال به حساب فروشنده را کنسل می کند و فروشنده بعد از 24 ساعت که پول به حسابش واریز نمی شود از گرفتار شدن در دام این کلاهبرداری با اطلاع می شوند.

سرهنگ ظهیری با اشاره به اینکه تعدادی از کلاهبرداران تراکنش های جعلی به فروشندگان کالا ارائه می دهند، تاکید کرد: تا زمانی که تراکنش بانکی و واریز پول به حساب تان از سمت بانک به شماره تلفن تان اعلام نشده است از تحویل کالا خودداری کنید.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداری در فضای مجازی صرفا از سوی خریداران انجام نمی شود بلکه گاهی فروشندگان از خریداران کالا کلاهبرداری می کنند، شرح داد: با بررسی پرونده ای ارجاعی به پلیس گاهی دیده می شود شهروندان با مراجعه به کلانتری ها اظهار می دارند، قصد خرید کالا در فضای مجازی را داشتند و مبلغی را به عنوان بیعانه به حساب فروشنده واریز کرده اند، ولی فروشنده پس از واریزی وجه، دیگر جوابگوی تلفن وی نبوده و از تحویل و یا استرداد وجه امتناع می ورزد.

سردار ظهیری با تاکید بر اینکه با هوشیاری شهروندان می توان از وقوع این نوع جرایم جلوگیری کرد، از شهروندان خواست: پس از اطلاع از مشخصات کالا در فضای مجازی، خرید و فروش کالا را در فضای حقیقی و با رعایت ارکان صحت معاملات انجام دهید.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2054

به "روش تازه کلاهبرداری در خرید و فروش اینترنتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تازه کلاهبرداری در خرید و فروش اینترنتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید