رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل 254 میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی 24 ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور اطلاع داد.

رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد

به گزارش وبلاگ خرید به نقل از تسنیم، امین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به اینکه این شرکت در شبانه روز گذشته طبق برنامه گاز را تحویل شرکت ملی گاز ایران داده است گفت: 254 میلیون متر مکعب گاز به منظور مصارف عمومی و صنعتی طبق برنامه تحویل شده است.

وی از اقدامات صورت گرفته در نیمه اول سال برای انجام تعهدات زمستانی یاد کرد و گفت: با کوشش بی وقفه همکاران و برنامه ریزی مناسبی که در نیمه اول سال به منظور آمادگی تأسیسات انجام شد، شرکت نفت مناطق مرکزی آمادگی تأمین بخشی از گاز مصرفی کشور را کسب کرد و امروز توانست به تعهدات خود عمل کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تشریح فعالیت های صورت گرفته در نیمه اول سال گفت: تعمیرات اساسی در کلیه تأسیسات سطح الارضی و چاه ها با هدف آمادگی فراوری برای زمستان صورت گرفت و ثمره آن عمل به تعهدات ما در فصل سرد است.

وی به فراوری گاز در بخش جنوبی کشور از استان های فارس، هرمزگان و ایلام و همچنین در بخش شرقی کشور در استان خراسان رضوی در منطقه سرخس به عنوان مناطق تحت اختیار این شرکت یاد کرد و گفت: با تمهیداتی که در چند سال گذشته برای فراوری گاز از سرخس و میدان خانگیران صورت گرفته است، توانستیم بخش عمده ای از گاز مصرفی استان های شمالی و شمال شرقی کشور را که پیش تر از ترکمنستان وارد می شد تأمین و جایگزین کنیم.

حاتمی از کوشش بی وقفه کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی برای تأمین گاز زمستانی تقدیر کرد و گفت: راحتی که ما در منازل داریم و کل کشور از نعمت گاز بهره مند هستند، مدیون کوشش همکاران ما در شرایط سخت آب و هوایی با حداقل امکانات است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور با نگرانی یاد کرد و گفت: اگرچه کشور نفت و گاز خیزی داریم اما این به معنای آن نیست که هرچه می توانیم انرژی را مصرف کنیم، ما به عنوان فراوری کننده گاز کوشش می کنیم هر چه می توانیم فراوری کنیم، اما بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف مقوله ای است که ناگزیر به رعایت آن هستیم.

حاتمی اضافه نمود: از مردم تقاضا داریم در راه صرفه جویی مصرف گاز هر چه می توانند انجام دهند تا به امید خدا در فصل سرد سال حتی یک خانه هم با مشکل کمبود گاز روبرو نشود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 454

به "رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد مصرف گاز در کشور شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید