زولبیا شیرینی محبوب مردم تونس

به گزارش مجله بای بلاگ، زولبیا به شکل دایره ای در هم تنیده و رنگ طلایی در ماه مبارک رمضان سفره ها و مهمانی های بیشتر خانواده های تونس را تزئین می نمایند.

زولبیا شیرینی محبوب مردم تونس

به گزارش خبرنگاران، زولبیا یکی از شیرینی های پرطرفدار مردم تونس در ماه رمضان است. شهر نابل در شرق مرکز تونس، به خاطر شیرینی های زولبیا معروف است.

یحیی الغول، استاد تاریخ معاصر در دانشگاه تونس می گوید: یکی از عناصر میراث اصیل شهر نابل در ماه رمضان زولبیا و توپ افطار است که آغاز افطار را نشان می دهد.

الغول می افزاید: صنعت درست کردن زولبیا در دست سه خانواده شهر نابل بود که یکی از آن ها خانواده النجار است که این حرفه را از پدر و پدربزرگ به ارث برده اند.

این مورخ تونسی ادامه می دهد: آنچه خانواده النجار را در این صنعت ریشه دار نموده است این است که زولبیا هایی که تهیه می نمایند طعم و شکل بی نظیری دارند که آن ها را از سایرین متمایز می نماید تا جایی که منحصر به فرد شده است.

وی ادامه می دهد: اگر حتی بعد از 10 سال به اینجا برگردم تا زولبیا های نابل را بچشم، همان طور که هستند، با همان طعم و مزه پیدا می کنم. راز هایی در آن وجود دارد که تنها کسانی که بر آن تسلط دارند، می دانند.

الغول در خصوص تاریخچه آن می گوید: زولبیا ها را از شرق آورده اند و کسانی می گویند که قدمت آن به دوران حکومت عباسی می رسد و کسانی هم هستند که تعلق آن را به دولت عثمانی تأیید می نمایند و این همان چیزی است که محتمل تر است.

شاید مهم ترین ویژگی زولبیای تونسی این باشد که قیمت آن در مقایسه با سایر شیرینی ها برای همه ارزان است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1402 بروزرسانی: 23 فروردین 1402 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8919

به "زولبیا شیرینی محبوب مردم تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زولبیا شیرینی محبوب مردم تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید