ساخت کفش هوشمندی که قادر به اصلاح حرکت افراد است

به گزارش مجله بای بلاگ، محققان پژوهشگاه تربیت بدنی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس، کفش های هوشمندی برای اصلاح حرکتی افراد عرضه کردند که به گفته آنها به وسیله این کفش می توان کفی های مناسب برای هر فرد را طراحی کرد.

ساخت کفش هوشمندی که قادر به اصلاح حرکت افراد است

محمد مجردی از محققان این طرح در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در این پروژه کفش هوشمندی را طراحی کردیم که مجهز به سنسورهای مختلف است و می تواند اطلاعات مورد احتیاج از شرایط راه رفتن افراد ارائه دهد.

وی با تاکید بر اهمیت تحلیل شرایط حرکتی افراد سالمند و بیماران، اضافه کرد: سالمندان و بیمارانی که قادر به حفظ تعادل خود نیستند با استفاده از این کفش می توان نسبت به اصلاح حرکتی آنها اقدام کرد؛چراکه کف این کفش متشکل از سنسورهای فشار و شتاب است و در هر لحظه می توان میزان شتاب و فشار پا را اندازه گیری کرد.

مجردی، با اشاره به مکانیزم عملکردی این کفش هوشمند، شرح داد: کف پای هر فرد دارای الگوهای خاصی است و با استفاده از سنسورهای این کفش می توان تشخیص داد که در کدام بخش از پا نیرو بیشتر و در کدام بخش نیروی کمتری وارد می گردد و با استفاده از اطلاعات دریافت شده از این کفش، می توان کفی های مناسبی را برای افراد تجوزیز کرد.

این محقق به عنوان مثال به بیماران مبتلا به دیابت اشاره نمود که بعضی از آنها مجبور به از دست دادن انگشت شست پا می شوند و ادامه داد: این دسته از بیماران با از دست دادن انگشت پا، در راه رفتن دچار مشکلاتی هستند که با استفاده از این کفش می توان تشخیص داد که به کدام بخش از پا چند نیوتن فشار وارد شده، در هر لحظه زاویه پا با زمین به چه میزان و شتاب پا در هر لحظه چه میزان است.

به گفته وی، با تحلیل داده هایی که به وسیله این کفش به مربیان ورزش و یا پزشکان ارسال می گردد، کفی اختصاصی هر فرد طراحی می گردد.

مجردی با بیان اینکه در حال حاضر نسل اول این کفش هوشمند فراوری شده است، خاطر نشان کرد: نسل های بعدی این کفش توانمندی های بیشتری دارد از جمله آنکه امکان پایش شرایط راه رفتن افراد از راه دور را فراهم خواهد نمود.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 300

به "ساخت کفش هوشمندی که قادر به اصلاح حرکت افراد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کفش هوشمندی که قادر به اصلاح حرکت افراد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید