سختی ها و نگرانی های بازیگر نقش شهید ستاری: 10 کیلو وزن کم کردم

به گزارش مجله بای بلاگ، تسنیم/ محسن قصابیان بازیگر نقش شهید ستاری به سختی ها و نگرانی هایش برای باورپذیر شدن این نقش اشاره کرد که برای این نقش حتی 10 کیلو وزن هم کم کرده است.

سختی ها و نگرانی های بازیگر نقش شهید ستاری: 10 کیلو وزن کم کردم

محسن قصابیان بازیگر، گوینده رادیو و کارگردان با حضور در برنامه تلویزیونی شب نشینی گفت: از سال 1392 دیگر نتوانستم رادیو را دنبال کنم و مواردی که الان پخش می شود کارهای تولیدی قدیمی است. سال 1382 نمایش های دهه 1350 و 1360 را بازآفرینی، تولید و پخش کردیم و نزدیک به یک سال پخش شد به نام یکی بود یکی نبود. رادیو را دوست دارم اما از سال 92 درگیر فیلمسازی شدم و همکاری ام با این مجموعه کمتر شد.

وی خاطرنشان کرد: متولد قوچانم و شهرم را خیلی دوست دارم چون ریشه انسان خیلی مهم است. تا هفت سالگی قوچان بودم که در سال 1354 سیلی وحشتناک همه شهر را خراب کرد و یکی از معدود خانه هایی که خراب نشد خانه ما بود. ما بچه ها هم با دست و همه چیز باغچه را می کندیم و گِل های آن را روی فرش می ریختیم تا به بهبود اوضاع کمکی کرده باشیم. پدرم از پشت بام شرایط شهر را تشریح می کرد. بعد از آن سیل با کامیون شوهرخاله ام به مشهد رفتیم و آنجا ادامه تحصیل دادم در چند کار با انوشیروان ارجمند کار کردم با برادران کیانیان و قویدل هم همکاری هایی داشتم. مشهد هنرمندان برجسته زیادی دارد.

کارگردان سینما و تلویزیون سابقه علاقه مندی اش به هنر بازیگری را این طور تشریح کرد: سال اول هدایت که بودم وقتی پرسیدند چه کسی می خواهد تئاتر کار کند داوطلب شدم و نمیدانم چرا. ورزش مورد علاقه ام والیبال بود، در دبیرستان عضو تیم هلال احمر بودم و بعد در دانشگاه نتوانستم به این ورزش ادامه دهم و جای خودش را به شنا داد.

قصابیان گفت: دو پسر دارم که اولی 22 سال دارد و کامپیوتر می خواند، عاشق طراحی بازی است؛ پسر کوچکم هم دارد همین راستا را به تبعیت از برادرش پیش می رود. چون بازیگر هستم تصور این است که بچه هایم هم به همین زمینه آمده اند اما من گذاشتم خودشان درباره آینده شان انتخاب کنند. پا به پای پسرم برای انتخاب رشته اش پیش رفتم تا خودش علاقه اش را انتخاب کند.

وی درباره ایفای نقش در فیلم منصور خاطرنشان کرد: بازیگر اگر خدای بازیگری هم باشد نیاز به هدایت دارد. در ابتدا فیلم نامه منصور را خواندم و دوست داشتم و بعد فهمیدم چقدر دوست مشترک در این کار دارم. سختی کار معرفی شخصیت بود که باید آن را برای نزدیکان شخصیت که او را می شناسند معرفی می کردم و این کار خیلی سخت است.

بازیگر نقش شهید ستاری در خصوص ویژگی های اخلاقی این شهید و تاثیر آن ها در زندگی اش گفت: جسارت و خلاقیت او در من تاثیرگذار بود. اینکه چیزی که مرسوم است را کنار بزنی و چیزی متفاوت ایجاد کنی تلفیق خلاقیت و جسارت است. وقتی درباره شهید ستاری خواندم دیدم کار او در پدافند بی نظیر است. حضورش در نیروهای هوایی هم بسیار موثر بود.

قصابیان اضافه نمود: برای این نقش 10 کیلو وزن کم کردم که برایم سخت بود؛ بخشی از آن تمرین و رژیم غذایی بود. نگران این بودم که حضورم در 98 درصد پلان ها ضروری بود و اینکه طوری بازی کنم که تماشاگر از این حجم حضور خسته نشود مهم بود جدای از اینکه نگران این بودم که از پس نقش بر بیایم.

وی گفت: تدریس را از گذشته های دور انجام می داده ام و حالا آن را در آموزشگاه ها ادامه می دهم. بخشی از تدریس را به این دلیل دوست داشتم که جوان بیست ساله نمی توانست در فعالیت های بدنی به پای من برسد و در کلاس هایم همواره نشاط و شادی حاکم بود؛ این موضوع باعث می شد خودم هم از آن فضا نشاط بگیرم اما کرونا همه روش تدریس را عوض کرد.

بازیگر سریال تفنگ سرپر درباره سوابقش توضیح داد: در سال 1380 تا 1384 سه تله برای سیمافیلم ساخته بودم؛ یکی گنج دومی جای تو خالی و سومی هم فضای معمایی داشت. بعد از آن ها سریال ساختم و بعد وارد تولید آثار تلویزیونی شدم. در تئاتر هم کارهای طنز داشته ام مثل خرمهره و مردی که می خواست مرد بماند. همواره به فضای طنزعلاقه داشتم و دارم. دوست داشتم خیلی قبل تر کارم را در زمینه طنز آغاز کنم اما اولین اثرمان در سال 97 به تولید نیوکاسل منجر شد. کار جدیدم هم کمدی تلخ است که تا حدودی مرتبط با کرونا است.

قصابیان در انتها خاطرنشان کرد: در حیطه خانواده همه چیز را مدیون همسرم هستم که روحیات مرا از سال 1373 تا حالا تحمل کرده و با وجود سختی زندگی با چهره ای در آن زمان در اوج معروفیت بود با من کنار آمد. در حیطه کاری آشنایی با علی رفیعی که تازه از فرانسه برگشته بود و به دانشکده ما آمد بهترین اتفاق زندگی ام بود.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: همگردی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8156

به "سختی ها و نگرانی های بازیگر نقش شهید ستاری: 10 کیلو وزن کم کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سختی ها و نگرانی های بازیگر نقش شهید ستاری: 10 کیلو وزن کم کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید