سردرد و سرفه نشانه ابتلا به بیماری کرونا است؟ مشخصات سردرد و سرفه کرونایی

به گزارش وبلاگ خرید، من سردرد دارم، آیا مبتلا به کرونا ویروس کوید 19 شده ام؟ من سرفه می کنم، آیا کرونا دارم؟ این روزها به خاطر شیوع و اپیدمی بیماری کرونا ویروس کووید 19 که یک عفونت حاد تنفسی است بسیاری افراد مدام در خودشان به دنبال نشانه های بیماری می گردند. یادتان باشد بیماری کرونای 2019 سه علامت مهم دارد، تب، سرفه و تنگی نفس. در مجله خبرنگاران به شما می گوییم که چه نوع سردرد و کدام نوع سرفه نشانه ابتلا به بیماری کرونا هستند و باید نسبت به آن ها حساسیت به خرج بدهید و خودتان را قرنطینه کنید.

سردرد و سرفه نشانه ابتلا به بیماری کرونا است؟ مشخصات سردرد و سرفه کرونایی

چه نوع سردردی نشانه ابتلا به بیماری کرونا است؟

بسیاری از عفونت های ویروسی مانند کرونا می توانند باعث سردرد شوند. اما سردرد تنشی، شایع ترین نوع سردرد است. عوامل سردرد تنشی یعنی استرس و نگرانی، کم آبی بدن و اختلا خواب هستند که اتفاقا این روزها بسیار شایعند.

در سردرد تنشی غالبا احساس درد مداوم و دو طرفه است. همچنین گاهی عضلات گردن سفت شده و احساس فشار در پشت چشم ایجاد می گردد.

علاوه بر این حجم استرس در این روزها باعث عود سردردهای میگرنی در افرادی شده که با این مشکل روبرو هستند. سردرد میگرنی غالبا در یک طرف سر، ضربان دار و همراه با حالت تهوع است. علاوه بر این سردرد ممکن است در اثر انسداد معابر تخلیه سینوس هم ایجاد گردد. اگر سینوزیت حساسیتی شما مانند هر سال با آغاز فصل بهار عود نموده درمان های سینوزیت شامل مصرف آنتی هستامین ها را طبق دستور پزشک ادامه دهید.

سردرد از علائم شایع ابتلا به ویروس کرونا نیست ولی در صورت همزمانی آن با سایر علائم و نشانه های کرونا مانند تب، سرفه و بدن درد باید آنالیز دقیق تری انجام گردد.

من سرفه می کنم، آیا به کرونا مبتلا شده ام؟

نکته مهم است است که در این دوران شیوع اپیدمی کرونا همواره اتیکت سرفه و عطسه را رعایت کنید. اما سرفه می تواند از نشانه های حساسیت و آلرژی راه های تنفسی باشد. سرفه در اثر حساسیت معمولا بعد از روبرو شدن به یک محرک مانند بود رخ می دهد.

سرفه حساسیتی معمولا در افرادی رخ می دهد که سابقه این مشکل را داشته اند یا حساسیت های دیگری مثل آلرژی پوستی دارند. استفاده از مواد شوینده مثل وایتکس و الکل به خصوص این روزها که برای ضدعفونی و گندزدایی سطوح به وفور استفاده می گردد هم می تواند با ایجاد التهاب در راه های هوایی باعث سرفه گردد.

سرفه می تواند در زمینه سینوزیت هم رخ دهد که همراه با خلط پشت حلق و سابقه حساسیت است.

سرفه همزمان با علائمی مانند تب، تنگی نفس، بدن درد، گلو درد و … به احتمال زیاد از جمله علایم مبتلا شدن به بیماری کرونا است.

یادتان باشد اگر سرفه شما بدون همراهی سایر علائم کرونا، بلافاصله بعد از برخورد با بو یا استفاده از مواد شوینده و یا همزمان با خلط پشت حلق و گرفتگی بینی است محتمل است به کرونا مبتلا نشده باشید.

سرفه خشک مکرری که علت آن معین نیست حتی اگر همراه سایر علائم کرونا نباشد محتمل است در اثر ابتلا به بیماری کرونا باشد. اگر سرفه شدید، بلند مدت یا خلط دار دارید با شمار 4030 تماس بگیرید. به این ترتیب متوجه شدیم که چه نوع سردرد و سرفه ای نشانه بیماری کرونا هستند و لازم نیست بی فایده به دنبال نشانه های بیماری بگردیم و به خودمان استرس وارد کنیم.

در خاتمه ذکر این نکته و یادآوری آن لازم است: در خانه بمانیم تا زنجیره شیوع بیماری کرونا را بشکنیم.

منبع: افق کوروش
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1415

به "سردرد و سرفه نشانه ابتلا به بیماری کرونا است؟ مشخصات سردرد و سرفه کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرد و سرفه نشانه ابتلا به بیماری کرونا است؟ مشخصات سردرد و سرفه کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید