سعد الحریری مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد

به گزارش وبلاگ خرید، سعد الحریری رئیس جریان المستقبل در رایزنی های پارلمانی امروز آرای لازم را به دست آورد و از طرف رئیس جمهور مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد.

سعد الحریری مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، سعد الحریری نخست وزیر پیشین لبنان و رئیس جریان المستقبل در رایزنی های مجلسی امروز (پنجشنبه) 65 رأی از مجموع 120 رأی نمایندگان را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب نخست وزیر مکلف برای تشکیل دولت آینده شد.

میشل عون رئیس جمهور لبنان، الحریری را فراخواند و وی را مأمور به تشکیل کابینه جدید کرد.

نبیه بری رئیس مجلس پس از مأمور شدن الحریری، از جو مثبت میان وی و میشل عون و جریان های المستقبل و آزاد ملی (التیار الوطنی الحر سخن گفت.

بر اساس گزارش العهد، در رایزنی های مجلسی امروز 65 نماینده، سعد الحریری را به عنوان گزینه مورد نظر خود معرفی کردند، 53 نماینده از جمله نمایندگان فراکسیون حزب الله الوفاء للمقاومه اعلام کردند که شخص خاصی را مدنظر ندارند و دو نماینده نیز رأی ندادند.

دولت پیشین لبنان به نخست وزیری حسان دیاب 69 رأی از مجموع 120 رأی را در رایزنی های مجلسی به دست آورده بود.

نتایج رایزنی های مجلسی

فراکسیون ها، شخصیت ها و نمایندگانی که به الحریری رأی دادند:

نخست وزیران سابق نجیب میقاتی و تمام سلام، ایلی الفرزلی معاون رئیس مجلس لبنان، فراکسیون های المستقبل، التکتل الوطنی (جریان المرده)، التقدمی الاشتراکی (ولید جنبلاط)، الوسط المستقل (جریان العزم)، القومیه الاجتماعیه (حزب ملی و اجتماعی سوریه)، نواب ارمن، التنیمه و التحریر (جنبش امل)، قاسم هاشم و نمایندگان مستقل نهاد مشنوق، ادی دمرجیان، میشل ضاهر، جهاد الصمد و جان طالوزیان.

فراکسیون ها و نمایندگانی که گزینه خاصی را معرفی نکردند:

فراکسیون های الوفاء للمقاومه (حزب الله)، اللقاء التشاوری (چهار نماینده جریان سنی) به استثنای قاسم هاشم، الجمهوریه القویه (سمیر جعجع)، لبنان القوی (جریان آزاد ملی)، ضمانه الجبل و نمایندگان مستقل اسامه سعد، فواد مخزومی، شامل روکز و جمیل السید.

دولت حسان دیاب در پی انفجار چهارم آگوست در بندر بیروت استعفا کرد و مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان در دهم شهریور و با کسب نود رأی در رایزنی های مجلسی میان احزاب سیاسی مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد اما وی نیز پس از به نتیجه نرسیدن در این باره، استعفای خود را اعلام کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4766

به "سعد الحریری مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد الحریری مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید