سند آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری رییس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری گفت: زمان پیش بینی تکمیل سند آمایش سرزمین استان یکسال است که از مهر ماه سال جاری شروع و تا اواخر تابستان سال 1396 این مطالعات انجام خواهد شد.

سند آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود

حبیب الله وفایی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: آمایش سرزمین ارزیابی نظام مند عوامل طبیعی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... به منظور یافتن راهی برای تشویق و کمک به جامعه بهره برداران در راستای برآورد نیازهای جامعه است.

وی اضافه نمود: حوضه آبخیزداری یکی از موضوعات مهم در تدوین سند آمایش سرزمین است و با توجه به اینکه این موضوع ماهیت منطقه ای دارد، بنابراین لازم است پس از تدوین سند استان با هماهنگی های استان های مجاور نسبت به تدوین سند منطقه ای در موضوع آبخیزداری اقدام شود.

وفایی با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمین استان شاه کلید تدوین برنامه های میان مدت استانی خواهد بود، شرح داد: تدوین سند آمایش سرزمین استان یکی از اسناد بالادستی و پایدارترین سند توسعه ای خواهد بود که با استفاده از آن برنامه های میان مدت استان را نیز می توان تدوین کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان، هماهنگی با دیگر دستگاه های اجرایی را از پیگیری های سازمان برنامه و بودجه در تدوین این سند گفت و گفت: در حال حاضر گروه مشاور برای انجام مطالعات استانی آغاز به کار کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که تدوین سند آمایش سرزمین چه فوایدی برای استان دارد، اظهار کرد: این سند به عنوان یکی از اساسی ترین اسناد توسعه ای، نقش و ماموریت استان را در توسعه ملی مشخص می کند، به نحوی که بر اساس این سند تصمیمات مهم توسعه ای در استان اتخاذ می شود.

وفایی اعلام نمود: در راستای استفاده بهینه و بهره وری از ظرفیت های توسعه ای استان سند آمایش سرزمین نقش مهمی دارد و در بهره برداری هر چه بهتر از پتانسیل های گردشگری، آب، صنعت و بسکمک دیگر از استعدادهای طبیعی و انسانی استان، نقشه راه خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 837

به "سند آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید