سنگینی هزینه های سرسام آور داروهای وارداتی در بیمارستان های خصوصی بر بیماران

به گزارش مجله بای بلاگ، دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه ایران گفت: کمبودهاى دارویى با وجود تحریم ها در بخش هاى ویژه اندک بوده و نکته قابل ذکر بیشتر مربوط قیمت داروها به ویژه داروهاى واراداتى است که در مراکز خصوصى هزینه سرسام آورى به بیماران تحمیل می نماید.

سنگینی هزینه های سرسام آور داروهای وارداتی در بیمارستان های خصوصی بر بیماران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران و به نقل از انجمن مراقبت های ویژه ایران، دکتر فرهاد سلطانى، دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه ایران اظهارداشت: این کنگره با حضور متخصصین و پژوهشگران برجسته داخل و خارج کشور به همت انجمن مراقبت های ویژه ایران، 18 تا 20 دی ماه امسال در تهران برگزار می گردد و در این گردهمای سخنرانانی از رشته های مختلف، آخرین دستاورد های پزشکی را در حوزه های گوناگون مراقبت های ویژه شامل قلب، ریه، مغز و اعصاب، عفونی، فارماکولوژی، مسمومیت، غدد، کلیه، گوارش، آنتی بیوتیک درمانی، سوختگی، مایع درمانى، تغذیه، اقدامات پس از احیا و مامایی ارائه خواهند داد.

وی اضافه نمود: همچنین در این کنگره در مورد استفاده از تهویه مکانیکی، مانیتورینگ همودینامیک، اولتراسونوگرافی، اکوکاردیوگرافی و تصویربرداری در بخش های ویژه به صورت سخنرانی و برگزاری کارگاه پرداخته خواهد شد.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه ایران ادامه داد: همچنین در این کنگره قسمت مجزایی برای طب مراقبت ویژه بچه ها و نیز پرستاری مراقبت های ویژه در نظر گرفته شده است.

دکتر سلطانی گفت: در خاتمه کنگره با ارائه برترین مقالات ارسالی در هر موضوع و نیز برگزاری پانل در انتهای هر قسمت، چالش های آن موضوع مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت که امید است با مشارکت و همیاری متخصصین رشته های مختلف کنگره ای پربار همچون سال های گذشته پیش رو داشته باشیم.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه ایران خاطر نشان کرد: در حاشیه کنگره با توجه به حضور بیشتر متخصصین مراقبت هاى ویژه کشور بحث و گفتگو در زمینه مسائل و چالشهاى صنفى و همین طور انتخاب اعضاى انجمن مراقبت هاى ویژه به وسیله رفراندوم صورت خواهد گرفت.

دکتر سلطانی در ادامه بیان داشت: باتوجه به آمار بالاى حوادث ترافیکى، بیماران سرطانى، قلب و عروق و. مرگ و میر ناشى از آن ها و اشغال تخت نزدیک به صددرصد بخشهاى ویژه در بیشتر بیمارستانهاى دولتى کشور، احتیاج به افزایش تختهاى ویژه در مراکز دانشگاهى و دولتى اجتناب ناپذیر می نماید.

وی اضافه نمود: نکته مهم در این زمینه توجه بیشتر به گایدلاین ها و استاندارهاى پذیرش و تریاژ توسط همکاران متخصص مراقبت هاى ویژه است بصورتى که اولویت بندى بیماران بحرانى احتیاجمند به درستى انجام گرفته و با به عبارتى استفاده بهینه از تخت ویژه صورت پذیرد.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین المللی مراقبت های ویژه ایران گفت: در همین رابطه همکارى سایر گروه هاى تخصصى درگیر در بخشهاى ویژه با متخصصین مراقبتهاى ویژه الزامیست و در بیشتر مطالعات در زمینه پذیرش و انتقال بیماران، مدیریت واحد در مقابل مدیریت هاى چندگانه نتایج بهترى در اداره بخش هاى ویژه نشان داده است.

دکتر سلطانی گفت: علاوه براین کمبود نیروى پرستارى در این بخش به شدت بر کیفیت خدمات درمانى تاثیر منفى می گذارد و در حال حاضر کمبود نیروى پرستارى در این بخش ها به یک چالش تبدیل شده است.

وی یادآور شد: کمبودهاى دارویى با وجود تحریم ها در بخشهاى ویژه اندک بوده و نکته قابل ذکر بیشتر مربوط به قیمت دارو ها به ویژه داروهاى واراداتى است که در مراکز خصوصى هزینه سرسام آورى به بیماران تحمیل می نماید در حالیکه در بیمارستان هاى دولتى طرح تحول نظام سلامت حمایت بهترى از بیماران در این راستا انجام می دهد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 235

به "سنگینی هزینه های سرسام آور داروهای وارداتی در بیمارستان های خصوصی بر بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگینی هزینه های سرسام آور داروهای وارداتی در بیمارستان های خصوصی بر بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید