سوءاستفاده آمریکا از شیوع کرونا برای تجهیز شبه نظامیان سوریه

به گزارش وبلاگ خرید، سوریه و روسیه در بیانیه ای مشترک درخصوص تأمین گروه های تروریستی در سوریه توسط آمریکا در قالب یاری های بشردوستانه به پناهجویان، هشدار دادند.

سوءاستفاده آمریکا از شیوع کرونا برای تجهیز شبه نظامیان سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خرید، سوریه و روسیه، ارسال محموله برای شبه نظامیان سوری از سوی آمریکا در قالب یاری های بشردوستانه جهت مقابله با کرونا را محکوم کردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، شماری از کارکنان روس و سوری در بخش یاری های بشردوستانه به سوریه در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: طرف آمریکایی به طور خودخواهانه ای از شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا سوءاستفاده نموده و به رهبران سازمان ملل فشار می آورد تا بتواند در قالب رساندن دستگاه های تشخیص کرونا به کمپ پناهجویان رکبان، شبه نظامیان تحت کنترل خود را تأمین کند.

این کارکنان بخش یاری های بشردوستانه تأکید کردند در این کمپ پناهجویان اوضاع اسفباری حاکم است که نتیجه اشغالگری غیرقانونی آمریکا در این مناطق از سوریه است و این پناهجویان باید به خانه های خود در سرزمین های تحت حاکمیت دولت سوریه بازگردند.

آدینه شب ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت و گو با وبلاگ خرید ضمن هشدار در مورد شیوع ویروس کرونا در سوریه، گفت که مسئولیت ساکنان شرق فرات بر گردن آمریکا است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد که دولت آمریکا به عنوان کشوری که بخشی از خاک سوریه را اشغال نموده، مسئولیت کاملی در مورد ساکنان مناطق تحت اشغال خود دارد و باید نیازهای پزشکی و بهداشتی مردم این منطقه را تأمین کند.

علی رغم آن که واشنگتن پیشتر از خروج نیرهایش از سوریه خبر داده بود، همچنان ارتش آمریکا در بخش های مختلفی از این کشور حضور دارند و بدون اجازه دمشق و سازمان ملل دست به عملیات نظامی و تأمین گروه های تروریستی می زنند.

اردوگاه رکبان که میزبان 25 هزار پناهجوی سوری است در محدوده تحت کنترل نیروهای آمریکایی واقع شده است و دسترسی کارکنان بخش یاری های بشردوستانه به این اردوگاه تقریباً غیرممکن شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1444

به "سوءاستفاده آمریکا از شیوع کرونا برای تجهیز شبه نظامیان سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده آمریکا از شیوع کرونا برای تجهیز شبه نظامیان سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید