آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 12 و نیم میلیون عبور کرد

به گزارش مجله بای بلاگ، با ادامه همه گیری ویروس کرونا شمار مبتلایان به آن از مرز دوازده و نیم میلیون تن عبور نموده است.

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 12 و نیم میلیون عبور کرد

به گزارش خبرنگاران، تا کنون12,509,503 تن مبتلا و 559,694 تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

ایالات متحده آمریکا

داده های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که روز پنجشنبه رکورد تازه ای از موارد جدید ابتلا به بیماری کووید ـ 19 در این کشور به ثبت رسیده است.

بنا به این داده ها تنها ظرف 24 ساعت بیش از 65 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده شناسایی شده است. به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا از سه میلیون و 110 هزار نفر فراتر رفت. رکورد قبلی شناسایی موارد جدید ابتلا به بیماری همه گیر بیماری کووید ـ 19 در ایالات متحده روز سه شنبه با 60 هزار و 200 مورد جدید به ثبت رسیده بود.

ساکنان ایالت های جنوبی و غربی آمریکا طی چند هفته گذشته شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا بوده اند. متخصصان همه گیری و بیماری های عفونی در ایالات متحده از احتمال افزایش تعداد قربانیان روزانه شیوع این ویروس مانند شمار مبتلایان روزانه ابراز نگرانی نموده اند.

با ادامه افزایش شیوع کرونا متخصصین خواهان تعطیلی شده اند. به گزارش واشنگتن پست، با افزایش شمار ابتلا و میزان بستری متخصصین موسسه سلامت جهانی گفته اند که تعطیلی در ایالت های فلوریدا، آریزونا، جورجیا، لوئیزانیا و کارولینای جنوبی باید اجباری گردد.

به گزارش چاینادیلی، آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا اختلافات حزبی را عامل دشواری مبارزه با ویروس کرونا در این کشور خواند.

فائوچی گفت: باید چشمانتان را بسته و گوش هایتان را بگیرید تا تصور کنید در جامعه ای پر از تفرقه زندگی نمی کنید.رئیس مؤسسه ملی آلرژی آمریکا گفت: باید این فرض را در نظر بگیرید که اگر این اختلافات وجود نداشت، رویکرد هماهنگ تری در مقابله با ویروس کرونا داشتیم. از عملکرد دولت آمریکا در مدیریت شیوع ویروس کرونا انتقاد نموده و گفت: هنگامی که خودمان را به عنوان یک کشور با دیگر کشورها مقایسه کنیم، می بینیم کشورمان عالی عمل ننموده است یا بهتر بگویم که اصلا عالی عمل ننموده ایم.

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت 34,823 مورد تازه به3,254,822 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته415 نیز تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 136,237 تن برسد.

برزیل

پافشاری های بولسونارو بر تصمیم گیری های نادرست خود در مدیریت فاجعه بار شیوع کرونا و اختلاف نظرها که موجب استعفای دو وزیر بهداشت در کمتر از یک ماه شد، تا جایی پیش رفته است که نه تنها در چالشی ترین بحران بهداشتی حاضر در کشور، جایگاه ریاست وزارت بهداشت خالی مانده است بلکه با گذشت چند روز از ابتلای قطعی این رئیس جمهوری به کرونا، بولسونارو به تاثیر مثبت درمان خودسرانه خود با استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین پرداخت و گفت: به همه کسانی که علیه هیدروکسی کلروکین بودند با تاسف باید بگویم که حال من خوب است. بر اساس مطالعات صورت گرفته تاثیر این دارو به عنوان درمان قطعی بیماری کووید-19 در هاله ای از ابهام است و نتایج مثبت آن تا کنون ثابت نشده است.

ایالت سائوپائولو به عنوان مرکز تجاری برزیل که حدود 46 میلیون نفر جمعیت دارد، بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده است. 349 هزار 715 تن در این ایالت به کرونا مبتلا شده و 17 هزار و 118 تن نیز بر اثر آن جان باخته اند.

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت9,867 مورد تازه به 1,768,970 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 152تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 69,406 تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، آدینه گفت که تعداد موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا طی روز گذشته در این کشور 6 هزار و 635 مورد افزایش یافته تا تعداد کل مبتلایان به این عفونت در سراسر روسیه به 713 هزار و 936 برسد. در شبانه روز گذشته نیز 174 تن جان باختند تا شمار کلی تلفات به 11,017 برسد.

ضمن اینکه، رشد روزانه شیوع بیماری کووید-19 برای چهارمین روز متوالی از 0.9 درصد تجاوز ننموده است.

بر اساس این اطلاعات، به طور خاص، 637 مورد جدید در شهر مسکو، 300 مورد در سن پترزبورگ، 275 در منطقه سه وردلوفسک، 263 در جمهوری خودمختار خانتی-مانسیسک، 240 در منطقه آلتایسک ثبت شده است.

در مجموع، در حال حاضر 213 هزار و 855 نفر در سراسر روسیه در حال درمان هستند.

این ستاد یادآور شد، تعداد بیماران بهبود یافته در روسیه نیز در طول 24 ساعت گذشته 7 هزار و 752 نفر افزایش یافت تا تعداد کلی افراد درمان شده از عفونت کرونا به 489 هزار و 68 نفر افزایش یابد.

هند

این کشور نیز به طور روزانه با افزایش تعداد مبتلایان روبرو است. هند به رغم اجرای یکی از گسترده ترین قرنطینه های جهان در سرانجام ماه مارس و زمانی که کمتر از 1000 مبتلا به کرونا در این کشور وجود داشت، در توقف فرایند مبتلایان جدید ناکام مانده است. نارندرا مودی، نخست وزیر هند مجبور به برطرف محدودیت ها در ماه ژوئن شد تا اقتصاد کشور را که در بیش از چهار دهه برای نخستین بار تحت فشاری این چنینی قرار گرفته بود، نجات دهد.

با ادامه فرایند تغییر کانون شیوع جهانی کرونا، هند به یکی از کشورهایی که به شدت درگیر شیوع کرونا شده، تبدیل شده است. شیوع این بیماری در چین شروع شد، به اروپا گسترش یافت و در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه ای مانند برزیل و هند که سیستم مراقبت های بهداشتی ضعیف تری دارند، در حال گسترش است. از اواخر ماه مارس، ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد ابتلا را در سطح جهان داشته و هنوز هم با سرعت به شمار مبتلایان جدید روزانه این کشور اضافه می گردد.

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت 26,651 مورد تازه به 821,493 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 521تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 22,144 تن برسد.

پاکستان

درحالیکه دولت پاکستان محدودیت های کرونایی را به تدریج کاهش داده، اما با جایگزین کردن قرنطینه هوشمند، آمار روزانه مبتلایان به کرونا را هم کاهش داده است. مقامات سازمان بهداشت جهانی نیز روز گذشته عملکرد دولت پاکستان برای مهار کرونا و ایجاد توازن میان فعالیت های مالی و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی را مثبت توصیف کردند.

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت مورد تازه به تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم تن برسد.

بنگلادش

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت2,949 مورد تازه به178,443 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز 37تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 2,275 تن برسد.

مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک نیز در بیانیه ای از افزایش 730 موردی مرگ و میر ناشی از کووید-19 در طول یک روز گذشته اطلاع داد. مجموع کل قربانیان کرونا در این کشور به 33 هزار و 526 نفر رسیده است.

همچنین با ابتلای 7 هزار و 280 تن دیگر، مجموع کل مبتلایان به کرونا در مکزیک به 282 هزار و 283 نفر افزایش یافته است.

تا به امروز 172 هزار و 230 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور بهبود یافته اند. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز 28 فوریه و اولین مورد فوتی نیز 19 مارس به ثبت رسید.

شیلی

شمار مبتلایان بیماری کووید ـ 19 در این کشور با ثبت3,058 مورد تازه به 309,274 تن رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز99 تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم 6,781 تن برسد.

عربستان سعودی

به گزارش پایگاه خبری عاجل، وزارت بهداشت عربستان همچنین گفت: براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ظرف 24 ساعت گذشته 3159 نفر دیگر به ویروس کرونای جدید مبتلا شدند و 51 نفر نیز جان باختند.براساس گزارش این وزارتخانه سعودی، شمار کلی جان باختگان کرونا با آمارهای امروز به 2151 نفر و شمار کلی مبتلایان نیز به 226486 نفر رسید.

در عربستان همچنین تا به امروز 163026 نفر از بیماری کووید19بهبود یافته اند.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 20 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 262 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 455 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 252 هزار و 720 نفر رسید. متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 142 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 12 هزار و 447 نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تا کنون 215 هزار و 15 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند اما سه هزار و 319 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: با کوشش همکاران آزمایشگاهی ما تا کنون یک میلیون و 922 هزار و 501 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور صورت گرفته است.

لاری گفت: همانند روزهای گذشته استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در شرایط قرمز و استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در شرایط هشدار قرار دارند.

وی در سرانجام یادآور شد: توصیه اکید وزارت بهداشت در این شرایط، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران است. همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست ها می تواند خطر ابتلا به کرونا را به کمترین حد ممکن برساند.

بیشتر بخوانید: ترامپ از ادعایش بار دیگر قاطعانه دفاع کرد/ایران در تعداد مرگ روزانه رکورد زد

بیشتر بخوانید: خوددرمانی ترامپ برزیل با داروی خطرناک/تعداد فوتی های ایران از 12هزار تن عبور کرد

بیشتر بخوانید: میانگین سن ابتلا در آمریکا 15 سال کاهش یافت/تداوم افزایش مبتلایان در ایران

بیشتر بخوانید:آمریکا سه میلیونی شد/ هند سومین کشور آلوده جهان شد

بیشتر بخوانید:آمریکا بار دیگر رکورد زد/استفاده از ماسک در ایران اجباری شد

بیشتر بخوانید: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 10میلیون و 330هزار رسید

310311

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3209

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 12 و نیم میلیون عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 12 و نیم میلیون عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید