شایددراجرای قوانین دچارمشکل هستیم، بی اخلاقی ها درورزش محکوم است

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر والیبال شاهد کتک کاری و رفتار غیر اخلاقی ملی پوش تیم والیبال شهرداری ارومیه بود. پوریا یلی، پشت خط زن ارومیه در ملاقات مقابل شهرداری ورامین پس از استفاده از الفاظ رکیک علیه داور به فیلمبردار حمله و او را مورد ضرب و شتم قرار داد. رفتاری که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و نوجوانان و جوانان زیادی شاهد رفتار غیر ورزشی و غیر اخلاقی ملی پوش والیبال کشور بودند.

شایددراجرای قوانین دچارمشکل هستیم، بی اخلاقی ها درورزش محکوم است

کمیته انضباطی فدراسیون در ابتدا پوریا یلی را دو جلسه محروم کرد اما در هفته بیست و نهم پوریا یلی در حالی که باید دوران محرومیت خود را طی می کرد به یکباره در زمین حاضر و برای تیمش بازی کرد! حضور یلی در زمین بازی سوالات و شائبه های زیادی در اذهان عمومی ایجاد نموده است چرا که رای کمیته استیناف و بخگرددگی محرومیت او در سایت رسمی فدراسیون اطلاع رسانی نشده است و حتی تیم سپاهان، حریف شهرداری ارومیه در بازی هفته بیست و نهم با حضور یلی در زمین غافلگیر شد که در نهایت با واکنش تند رحمان محمدی راد، سرمربی تیم سپاهان علیه فدراسیون والیبال همراه شد.

* بی اخلاقی ها در ورزش محکوم است

محمود افشاردوست در مصاحبه با خبرنگاران درباره بی اخلاقی های موجود در لیگ برتر والیبال گفت: بی اخلاقی ها در همه ورزش ها محکوم است. دلایل مختلفی نیز برای مورد تائید نبودن حواشی این چنینی وجود دارد. زمانی که بازیکن در اوج عصبانیت قرار می گیرد و خشمگین می گردد، طبیعی است که دیگر نمی تواند توانایی فنی خود را ارائه کند و این در نهایت به ضرر تیم تمام می گردد بنابراین بازیکنان باید این را مد نظر قرار دهند که در سخت ترین شرایط بر عصبانیت خود کنترل داشته باشند.

کارشناس والیبال ادامه داد: سرمربی و مربی تیم ها باید به این موضوع واقف باشند و کوشش نمایند بازیکنان در طی مسابقه آرامش خود را حفظ نمایند. طبیعی است که شرایط حساس مسابقات و استرس ها، بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد.

دبیر اسبق فدراسیون والیبال گفت: زمانی که بی اخلاقی رخ می دهد و ناظر مسابقه گزارش آن را به کمیته انضباطی ارسال می نماید، قوانین و جریمه در نظر گرفته شده، معین است. پس از رأی کمیته انضباطی، باشگاه و بازیکن می توانند درخواست تجدید نظر دهند تا رأی در کمیته استیناف مورد بازبینی قرار گیرد.

* شاید در اجرای قوانین دچار مشکل هستیم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در پاسخ به این سئوال که چرا با وجود اعمال جریمه از سوی کمیته انضباطی، باز هم شاهد افزایش بی اخلاقی ها در مسابقات هستیم؟ گفت: بحث بازدارندگی آئین نامه انضباطی جدا است. فرخی رئیس کمیته انضباطی کاملاً به قوانین اشراف دارد و قطعاً هر ساله آئین نامه بازنگری می گردد. باید ببینیم چه مشکلاتی وجود دارد که این قوانین بازدارنده نیستند؛ یا قوانین کامل نیست که اگر این طور باشد، باید آن را کامل کنیم یا قوانین کامل است اما در اجرای آن دچار مشکل هستیم.

افشاردوست در پاسخ به این سئوال که بعضی از پیشکسوتان این پیشنهاد را داده اند که بهتر است هیئت رئیسه فدراسیون پس از رأی کمیته انضباطی، آن را تائید کند. نظر شما در این باره چیست؟ گفت: باید دید راه قانونی چیست؛ این راه حل قانونی نیست و یک فدراسیون به تنهایی نمی تواند چنین اختیاری به هیئت رئیسه بدهد. اگر بخواهیم چنین کاری را انجام دهیم، باید در اساسنامه تمام فدراسیون ها گنجانده گردد؛ نه فقط والیبال.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا این راه حل مناسب است یا خیر؟ گفت: خیر چرا که پس از هر رأی که کمیته انضباطی صادر می نماید، فرصت تجدیدنظر وجود دارد و کمیته استیناف نیز با افرادی متفاوت، رأی را مورد بازبینی قرار می دهد. به دلیل وجود کمیته استیناف، دیگر احتیاجی نیست جایی مانند هیئت رئیسه این قوانین را تائید کند. وظایف هیئت رئیسه، آنالیز بحث های کلان است.

* ظرفیت لیگ برتر والیبال ایران 12 تیم است

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال درباره احتمال 16 تیمه شدن رقابت های لیگ برتر والیبال نیز گفت: نظر شخصی ام این است که ظرفیت والیبال ایران در لیگ برتر 12 تیمه باشد. با توجه به تعداد بازیکنان مطرحی که در کشور وجود دارند، حضور 12 تیم در لیگ برتر ایده آل است البته به شرط آنکه بتوانیم لیگ دسته یک را نیز تقویت کنیم تا به رقابت های لیگ برتر نزدیک گردد.

افشاردوست تأکید کرد: گاهی نگاه فدراسیون متفاوت است و شاید به دلیل توسعه والیبال در کشور و اینکه بیشتر استان ها نماینده ای در لیگ برتر والیبال داشته باشند، تمایل به افزایش تعداد تیم ها وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که برای توسعه والیبال در استان ها، می توانیم لیگ دسته یک را تقویت کنیم و لیگ برتر میدانی برای حضور تیم های پرقدرت باشد، نظر شما چیست؟ گفت: این به استراتژی فدراسیون مربوط می گردد، قطعاً در این موضوع ها، نظرات مدیران عامل باشگاه ها پرسیده می گردد. نظر شخصی من هم این است که 12 تیم در لیگ برتر با کیفیت فنی بالا حضور داشته باشند و هفته ای یک بازی برگزار گردد. به هر حال کمیته رویدادها و مسابقات با همفکری باشگاه ها، تصمیمات را می گیرد.

* تغییر آیین نامه در طول فصل درست نیست

افشاردوست در پاسخ به این سئوال که تغییر مداوم آئین نامه درست است یا خیر؟ گفت: در هر صورت آئین نامه ای که نوشته و تصویب می گردد، هر ساله احتیاج به بازنگری دارد اما اینکه بخواهیم در طول فصل، آئین نامه را تغییر دهیم، کار درستی نیست. روال کار این است که پس از خاتمه هر رویداد، تغییرات جزئی را اعمال کنیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال در پاسخ به این سئوال که پس از تصویب آئین نامه مسابقات در سال 99 توسط هیئت رئیسه، اما در همان ابتدا شاهد نقض آن بودیم، آیا تصمیمات هیئت رئیسه مهم نیست؟ گفت: نمی توانیم بگوییم تصمیمات هیئت رئیسه اهمیت ندارد. شاید پس از 14 تیمه شدن مسابقات، شرایط خاصی پیش آمده و برای آنکه چراغ والیبال در یک استان خاموش نگردد، این گونه تصمیم گرفته شد که تیم پانزدهم هم وارد جدول مسابقات گردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6309

به "شایددراجرای قوانین دچارمشکل هستیم، بی اخلاقی ها درورزش محکوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایددراجرای قوانین دچارمشکل هستیم، بی اخلاقی ها درورزش محکوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید