شرکت ملی گاز، مصرف 40 درصد کاهش یافت

به گزارش وبلاگ خرید، سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: با توجه به گرم شدن هوا میزان مصرف گاز حدود 40 درصد کاهش یافته که این موضوع چالشهای پیشین را برطرف کرده است.

شرکت ملی گاز، مصرف 40 درصد کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمد عسگری با بیان اینکه در حال حاضر مصرف گاز در کشور در بخش خانگی و تجاری حدود 370 میلیون متر مکعب در روز است، اظهار کرد: این عدد نسبت به گذشته حدود 30 تا 40 درصد کاهش داشته است؛ چرا که در زمان اوج مصرف حتی عدد 625 متر مکعب در روز را نیز تجربه کردیم.

وی افزود: میزان مصرف گاز حدود 200 میلیون متر مکعب کاهش یافته است و اکنون میزان مصرف گاز روال عادی دارد و نگرانی هایی که برای تامین گاز داشته ایم به طور کامل رفع شده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز درباره رفع مشکل تامین گاز نیروگاه ها، شرح داد: از ابتدا نیز مسئله ای برای این مساله وجود نداشت و وزارت نفت به تعهدات خود پایبند بود، اما نیروگاه ها علاقه ای به استفاده از سوخت دوم نداشتند که البته اکنون آن مسائل نیز رفع شده است.

گفتنی است، اواخر دی ماه امسال مصرف گاز خانگی در کشور رکورد زد و به حدود 600 میلیون متر مکعب افزایش یافت و این در حالی بود که در سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز 520 میلیون مترمکعب در روز بود.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1247

به "شرکت ملی گاز، مصرف 40 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت ملی گاز، مصرف 40 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید