صدور مجوز تأسیس کتابفروشی در اماکن مسکونی قزوین

به گزارش مجله بای بلاگ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در جلسه هیات وزیران آیین نامه نحوه فعالیت کتابفروشی ها، ناشران و مطبوعات در اماکن مسکونی به تصویب رسید.

صدور مجوز تأسیس کتابفروشی در اماکن مسکونی قزوین

به گزارش خبرنگاران قزوین ، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: بند (ج) ماده (92) برنامه پنج ساله ششم، دولت و شهرداری ها را مکلف نموده است که برای مشاغل سه گانه نشر، مطبوعات و کتابفروشان شرایطی فراهم کند که در اماکن مسکونی امکان فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: پیش از این مطبوعات به موجب بند (24) ماده (55) قانون شهرداری این امکان را داشتند و فعالیت ناشران در اماکن مسکونی نیز تقریباً با همراهی و اغماض شهرداری ها روبرو می شد، ولی فعالیت کتابفروشی ها فقط در اماکن تجاری امکان داشت.

اسماعیلی ادامه داد: با مصوبه اخیر هیات دولت، امکان فعالیت کتابفروشی ها نیز در اماکن مسکونی فراهم شد که این مصوبه در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تقویت اقتصاد کتاب بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تأکید کرد: با این مصوبه علاقه مندان به کتابفروشی می توانند در سراسر کشور با هزینه ای مناسب مبادرت به راه اندازی کتابفروشی در اماکن مسکونی نمایند.

وی اعلام کرد: البته برای استفاده درست از این قانون و آیین نامه و کاهش سوءاستفاده ها پیش بینی ها و ساز و کاری در آیین نامه پیش بینی شده است و این مصوبه منجر به ایجاد شرایطی مطلوب برای توسعه کتابفروشی ها در اقصی نقاط کشور و استان قزوین می گردد.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7586

به "صدور مجوز تأسیس کتابفروشی در اماکن مسکونی قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز تأسیس کتابفروشی در اماکن مسکونی قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید