عبدالسلام: پیشنهاد آمریکا به شکلی دور زدن واقعیت است خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس هیأت مذاکره کننده صنعاء گفت که آمریکا با پیشنهاد خود به دنبال برطرف تجاوز و محاصره از سر ملت یمن نیست بلکه می خواهد آنچه را با جنگ و ویرانی به دست نیاوردند، در تبادل نظر بدست آورند.

عبدالسلام: پیشنهاد آمریکا به شکلی دور زدن واقعیت است خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس هیأت مذاکره نماینده یمن روز آدینه در واکنش به طرح آتش بس ارائه شده از سوی آمریکا تاکید نمود که این طرح، نقشه ای برای قرار دادن یمن در مرحله ای خطرناک تر است.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، محمد عبدالسلام در تبادل نظر با شبکه المسیره گفت: در پیشنهاد آمریکا، بحثی از توقف محاصره و حملات علیه یمن نیست، بلکه به شکلی دور زدن واقعیت است که منجر به ازسرگیری محاصره به وسیله دیپلماتیک می گردد.

وی تاکید نمود: از شروط مطرح در این طرح، تعیین شدن مقاصد فرودگاه صنعاء و صدور مجوز پرواز از سوی ائتلاف سعودی است؛ یعنی مجوز های پرواز از صنعاء صادر نگردد.

این مقام یمنی خطاب به آمریکا تاکید نمود: اگر برای توقف تجاوز و محاصره علیه یمن جدی هستید، به طور جدی توقف جنگ و محاصره را اعلام کنید، آن موقع ما از این اقدام استقبال خواهیم کرد.

رئیس هیأت مذاکره نماینده یمن اضافه نمود: اینکه فرستاده آمریکا بیاید و طرحی کم ارزش تر از طرح فرستاده سازمان ملل ارائه بدهد، قابل قبول نیست چیزی که فرستاده آمریکا ارائه داد، توطئه ای برای قراردادن یمن در وضعیتی خطرناک تر از چیزی است که هست.

وی همچنین تأکید کرد: آنچه را که آن ها به وسیله جنگ و ویرانی به دست نیاورده اند، آن را به وسیله تبادل نظر بدست نخواهند آورد. تجاوز و محاصره طی شش سال گذشته یک روز هم متوقف نشده آن وقت منظور آمریکا از درگیری و محاصره چیست.

عبدالسلام گفت: آمریکایی ها با ارائه شروط عربستان سعودی به عنوان پیشنهادی برای توقف جنگ بار دیگر ثابت کردند که به صراحت از تجاوز و محاصره حمایت می نمایند.

این مقام یمنی با تاکید بر اینکه هیچ تحول واقعی به سمت سرانجام جنگ و برطرف محاصره وجود ندارد، گفت: این مسائل به دست طرف دیگر است. آن ها می خواهند ما در تبادل نظر به آنچه که با جنگ و محاصره به دستش نیاوردند، پاسخ دهیم. این واقعیت را همه باید درک نمایند.

وی درباره یاری های بشردوستانه نیز گفت: آنچه فرستاده آمریکا درباره یاری های بشردوستانه به یمن و نرسیدن آن به دست کسانی که مستحق آن هستند، دروغ بسیار بزرگی است.

عبدالسلام گفت: کشتی های نفتی که تجار یمنی با پول های خودشان خریداری کردند و مجوز سازمان ملل دارد، ائتلاف سعودی خودسرانه مانع رسیدن آن ها به یمن می گردد.

رئیس هیأت مذاکره نماینده صلح یمن گفت: ما همه شروط طرف های دیگر برای تضمین رسیدن یاری های بشردوستانه را پذیرفتیم و وقتی که هیچ بهانه ای برای تداوم محاصره پیدا نکردند مدعی شدند که به دست مستحق ها نمی رسد.

تیموثی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بعد از ظهر امروز آدینه در یک نشست خبری مدعی شد که این کشور به دنبال توقف درگیری در یمن است و واشنگتن طرحی را برای آتش بس در این کشور به انصار الله ارائه نموده است.

او با بیان اینکه بدون آتش بس، یمن وارد درگیری و بی ثباتی بزرگی وارد خواهد شد، اضافه نمود: آمریکا منتظر نشانه ای از پاسخ انصارالله به طرح آتش بس جدید است. لیندرکینگ گفت که تثبیت اوضاع مالی در یمن و حفظ توانایی بازپرداخت بانک مرکزی اهمیت زیادی دارد.

این دیپلمات آمریکایی مدعی شد که رهبری عربستان سعودی از کوشش های واشنگتن برای سرانجام دادن به جنگ در یمن کاملا حمایت می نماید. او گفت که در این راستا تماس هایی با فرستاده سازمان ملل در امور یمن، عمان و دیگر طرف های منطقه ای داشته است.

لیندرکینگ گفت که به محض اینکه انصارالله یمن و دولت نجات ملی آماده مذاکره شد، فورا به منطقه بازخواهد گشت. این مقام آمریکایی گفت که جنبش انصارالله یمن نقش مهمی در یمن ایفا می نماید و کسی نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

آمریکا هفته ای اخیر بار ها مدعی شده است که به دنبال راهی برای توقف درگیری در یمن است. با این حال، دولت نجات ملی هرگونه توقف درگیری ها را منوط به توقف حملات هوایی و محاصره ائتلاف متجاوز به یمن دانسته است.

سید عبدالملک الحوثی، رهبر انصار الله یمن اخیرا در سخنرانی خود گفته که آمریکا و حامیان ائتلاف سعودی هرگاه دیدند که ارتش و کمیته های مردمی یمن در حال پیش روی هستند از آتش بس سخن گفته و ژست انسانی به خود گرفته اند. هم اکنون نیرو های ارتش یمن عملیات آزادسازی استان مأرب را که جزو استان های مهم از نظر انرژی است، پیش می برد و همین مسئله باعث نگرانی ریاض و حامیان غربی آن شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6451

به "عبدالسلام: پیشنهاد آمریکا به شکلی دور زدن واقعیت است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالسلام: پیشنهاد آمریکا به شکلی دور زدن واقعیت است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید