فصل جدید خانه ما 19 مهر کلید می خورد، رقابت خانواده های قزوینی در شرایط کرونایی

به گزارش وبلاگ خرید، کارگردان مستندمسابقه خانه ما از شروع تصویربرداری فصل جدید این برنامه تلویزیونی در قزوین اطلاع داد.

فصل جدید خانه ما 19 مهر کلید می خورد، رقابت خانواده های قزوینی در شرایط کرونایی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، خانه ما یک مستندمسابقه یا رئالیتی شوی خانوادگی است که چند سالی است با موضوع سبک زندگی، مدیریت هزینه ها و ایجاد و حفظ نشاط خانوادگی فراوری و پخش می گردد.

در این مسابقه تلویزیونی، سه خانواده در یک بازه زمانی یک ماهه و در چهارچوب مبلغی معین، ضمن انجام فعالیت های روزمره و تفریحات خانوادگی، باید در قالب یک کسب و کار خانوادگی درآمدزایی نیز داشته باشند.

در زمان شروع پخش فصل اول مستندمسابقه خانه ما سازندگان آن از این برنامه به عنوان سند تصویری شیوه زندگی خانواده های در نیمه دوم دهه نود یاد کردند. سندی که در آن می توان علاوه بر مناسبات اجتماعی و روابط خانوادگی، آداب و رسوم، غذاهای محلی، شیوه خرید، نحوه پوشش و دکوراسیون منزل، چگونگی مهمانی دادن، تفریحات و سفرهای خانوادگی، کسب و کارهای خانگی و مواجهه با تنگناهای اقتصادی و در مجموع سبک زندگی طبقه متوسط ایرانی را مشاهده کرد.

فصل نهم این مستندمسابقه به کارگردانی مشترک امین کفاش زاده و مهدی جبین شناس و نویسندگی احسان عمادی تابستان سال جاری روی آنتن شبکه دو سیما رفت. این فصل به عنوان فصل فوق العاده و خانه ما کرونایی فراوری شده بود.

مهدی جبین شناس یکی از کارگردانان خانه ما در تبادل نظر با خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران با اعلام این که فصل جدید خانه ما به میزبانی شهر قزوین خواهدبود اضافه کرد: گروه فراوری در قزوین مستقر شده اند و ان شاالله از آدینه همین هفته (نوزدهم مهر 1399) ضبط سری جدیدبا حضور سه خانواده قزوینی شروع می گردد.

وی اظهار کرد: سال گذشته قرار بود پس از فصل مشهد، خدمت مردم خونگرم بوشهر باشیم که به خاطر کرونا این اتفاق نیفتاد و شاهد خانه ما کرونایی با حضور برندگان ادوار پیش از شهرهای مشهد، شیراز، تبریز و رشت بودیم.امیدواریم پس از انتها فراوری فصل قزوین، به بوشهر برویم.

کارگردان مستندمسابقه خانه ما درباره تغییر در عوامل فصل جدید این مجموعه نسبت به قسمت های قبلی نیز گفت: آقای مسلم تهرانی به گروه کارگردانی اضافه شده اند. بنابراین در کنار من و آقای کفاش زاده شاهد یک گروه کارگردانی سه نفره خواهیم بود. بقیه عوامل فنی و گروه سازنده تقریباً ثابت هستند؛از جمله آقای احسان عمادی که در این فصل هم به عنوان نویسنده حضور دارند و راوی مجموعه نیزهمچون فصل های قبلی پیمان طالبی است.

این مستندساز اظهار کرد: از حیث فرم و محتوا در فصل دهم بار دیگر به شرایط عادی فراوری بازگشته ایم. یعنی آیتم ها همان آیتم های همیشگی است،اما با این تفاوت که همه فعالیت ها باید کاملاً منطبق با شیوه نامه های اعلامی برای پیشگیری و مقابله با کرونا باشد. شیوه اعمال این شیوه نامه ها در فعالیت های روزمره نیز کاملاً به خلاقیت خانواده ها بستگی دارد. بنابراین همه آیتم های قبلی در ظرف کرونا ریخته می گردد.

وی اضافه کرد: به عبارت دیگر اگر قرار است شاهد برگزاری مهمانی باشیم، حتماً باید این محدودیت ها در آن رعایت گردد یا طراحی کسب و کارهای خانوادگی باید با درنظرگرفتن این شرایط باشد.

جبین شناس درباره زمان پخش فصل جدید خانه ما نیز گفت: تصمیم گیری دراین باره به مدیران تلویزیون بستگی دارد. ما این آمادگی را داریم که کار را در اواسط زمستان به پخش برسانیم،اما ممکن است این مجموعه در کنداکتور نوروزی شبکه دو سیما قرار بگیرد. البته تدوین را هم به صورت همزمان انجام می دهیم چون زمانبر است.

کارگردان خانه ما مبلغ درنظرگرفته شده این فصل برای هر خانواده را نیز مثل دو فصل قبلی یک ونیم میلیون تومان دانست و اضافه کرد: البته بعضی مخاطبان و حتی تهیه کننده خودمان نظرشان این بود که با توجه به تورم موجود، مبلغ را تا دو میلیو ن تومان افزایش دهیم، اما نظر تیم طراحی مسابقه این بود که فعلاً با همان مبلغ قبلی کار را پیش ببریم چرا که نمی خواستیم از هیجان و چالش برانگیز بودن کار کم کنیم.

وی همچنین مطرح کرد: چاره ای نداریم که کرونا را در خانه و اطراف خودمان بپذیریم. یک جایگاه در گوشه ای به او بدهیم تا بنشیند و البته حواسمان هم کاملاً به او باشد. می خواستیم به مخاطب بگوییم که نمی توان زمانی برای انتها عمر این ویروس معین کرد، اما شما از این ویروس منحوس باهوش ترهستید؛ باید حواستان به سلامت خود، خانواده و اطرافیان تان باشد و در عین حال زندگی کنید و از زندگی هم لذت ببرید.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4342

به "فصل جدید خانه ما 19 مهر کلید می خورد، رقابت خانواده های قزوینی در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل جدید خانه ما 19 مهر کلید می خورد، رقابت خانواده های قزوینی در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید