قرص رمدسیویر تقلبی است

به گزارش وبلاگ خرید، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه سال جاری به مقدار لازم واکسن آنفلوآنزا وارد شده است، گفت: داروی رمدسیویر فقط آمپول است و قرص آن تقلبی است.

قرص رمدسیویر تقلبی است

به گزارش خبرنگاران از مهر، مسعود مردانی در برنامه طبیب با اشاره به اینکه سال جاری به مقدار لازم واکسن آنفلوآنزا وارد شده است، اظهار کرد: در حال حاضر هم واکسن سه ظرفیتی آمده و هم چهار ظرفیتی واکسنی را وارد کردیم که تأییدیه سازمان جهانی بهداشت و FDA آمریکا را دارد، تفاوتی بین این دو تا نیست و هر کدام در دسترس بود بزنید.

وی گفت: از زمانی که شما واکسن را می زنید بعد از دو هفته ایجاد پادتن نموده و تا دو ماه به پیک آن رسیده و بعد به تدریج اثر آن کم می گردد، پس بهتر است این واکسن را از اواخر شهریور و اوایل مهر بزنیم تا اثر آن تا سرانجام اسفند و فروردین باقی بماند.

مردانی ادامه داد: در ابتدا افراد در معرض خطر این واکسن را بزنند، افراد بالای 60 سال، بچه ها 6 ماه تا 6 سال، افرادی که بیماری های زمینه ای و سیستم ایمنی ضعیف دارند، افراد چاق، زنان باردار، افرادی که کورتون و یا داروهای خاص استفاده می نمایند و همچنین تمامی کادر پزشکی، این واکسن را بزنند.

وی توضیح داد: این واکسن در تمامی مراکز بهداشتی، درمانی توزیع می گردد، اینکه بعضی از داروخانه ها بازار گرمی می نمایند که ثبت نام کنید درست نیست و این قبیل کارها باید از بین برود، چون سال جاری پنج برابر سال های قبل واکسن وارد شده، قیمت آن حدود 40 تا 50 هزار تومان است.

فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه ممکن است تا موقعی که این بیماری کنترل نشده ما پیک های مختلفی داشته باشیم، اظهار کرد: اگر ما رفتارهای پرخطرمان مثل همین سفرهای اخیر را کنار نگذاریم ممکن است در استان های مقصد موج سوم هم اتفاق بیفتد، ولی تا به حال خبر از موج سوم نداریم، اگر رعایت کنیم پاییز را هم به سلامت گذر خواهیم کرد، ما انتظار داریم همین موج دوم را هم به زودی از بین ببریم.

وی با تأکید بر اینکه رمدسیویر فقط آمپول است و اصلاً قرص ندارد، گفت: قرص آن تقلبی است، در حال حاضر چون ظرف آمپول خیلی با آمپول های پنی سیلینی شباهت دارد، بعضی برچسب رمدسیویر را روی آمپول های پنی سیلینی می زنند، برای همین مردم باید مراقب باشند، در تمامی مراکز بهداشتی، درمانی این دارو توزیع شده البته هنوز نسبت به میزان استفاده کم است و همکاران ما باید برای بیمارانی که احتیاج شدید دارند آن را نسخه نمایند.

مردانی اضافه نمود: این آمپول به همان قیمت 600 تا 700 هزار تومان است و طی مطالعاتی که جدیداً شده تفاوتی بین 5 یا 10 روز استفاده آن وجود ندارد، اما باز هم تأکید می کنم که رمدسیویر داروی درمان کرونا نیست. البته چون این دارو توسط شرکت های دانش بنیان در داخل تهیه می گردد نسبت به قبل هم قیمت آن کمتر شده و هم تعداد بیشتری در بازار موجود است.

وی توضیح داد: این آمپول در مواردی که ویروس تکثیر شدیدی پیدا نموده و خطر آن را می دهیم که ویروس در ریه بنشیند تجویز می گردد، هنر طبیب این است که بتواند این دارو را به موقع تجویز نموده تا بتواند از مزایای آن استفاده کند، دوره بیماری را از 14 روز به 10 روز کاهش می دهد. در مرگ و میر تأثیر ندارد و اصلاً داروی خانگی نیست. یک بروشور در داخل جعبه دارد و در بیمارستان های دولتی با بیمه و در صورت تجویز پزشک رایگان است.

مردانی یادآور شد: این دارو را حتماً از داروخانه های معتبر تهیه کنید و درخواست کنید نسخه ای که پیچیده می گردد قیمت زده و روی آن را هم مهر کند چون آن مدرکی است که می توانید برای اخذ مبلغ اضافی مدعی شوید. در صورت احتیاج به این دارو در بیمارستان پزشک از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی که در آن کار می نماید، درخواست دارو می نماید، شما با اسم آن استان حتماً پیگیر شوید مدارک بیمار و توضیح حال را می گیرند و بلافاصله دارو را در اختیارتان می گذارند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد اینکه با چه مقدار تماس با فرد بیمار، ویروس منتقل گردد، اضافه نمود: بستگی به آن دارد که آن فرد در چه مرحله ای باشد در دوره حاد بیماری تراوش ویروس به شدت ادامه دارد، 15 دقیقه کافی است بگیرید اما اگر فاصله داشته باشید و ماسک بزنید این احتمال به 90 درصد کاهش پیدا می نماید. همچنین باید تأکید کنم PCR گاهی تا 6 هفته هم در بدن بیمار وجود دارد، چون اگر ویروس هم از بین برود تا وقتی جسد آن در بدن هست PCR هم مثبت نشان می دهد، اگر فرد دو هفته بیماری را گذرانده باشد و بدون استفاده دارو سه روز آخر بیماری هم تب و لرز و علائم بالینی نداشته باشد هیچ آلوده نمایندگی ندارد و می تواند سر کار برود.

وی در مورد اینکه بعضی از کارفرمایان تنها با ارائه PCR مثبت اجازه بازگشت به کار می دهند، اظهار کرد: این اعمال سلیقه ای بوده و لازم نیست، ما یک دستورالعمل کشوری در این زمینه داریم که تا به حال 8 بار بازبینی شده، من به یاد ندارم در طول مدت کاری ام هیچ بیماری در طول مدتی به این کوتاهی دستورالعملش 8 بار بازبینی شده باشد، پس کمیته کشوری برای مردم زحمت می کشد و مردم هم خودشان باید همکاری نموده و رعایت حال یکدیگر را بنمایند که زودتر به امید خدا جشن پیروزی را بگیریم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3934

به "قرص رمدسیویر تقلبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص رمدسیویر تقلبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید