قندالی: سالانه 130 میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص می یابد

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده باید حتما در مناطق و سامانه های عشایری هزینه شود، گفت: سالانه 120 تا 130 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به عشایر کشور اختصاص می یابد.

قندالی: سالانه 130 میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص می یابد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، نشست بررسی سهم عشایر از اقتصادیات بر ارزش افزوده و مسائل آن، با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و معاون دهکمک های سازمان شهرداری ها و دهکمک های کشور در دفتر رئیس سازمان امور عشایر برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست گفت: سالانه 120 تا 130 میلیارد تومان از محل اقتصادیات بر ارزش افزوده به عشایر کشور اختصاص می یابد.

کرمعلی قندالی ادامه داد: تحولات و پروژه های خوبی در حوزه های آبرسانی، راه سازی و انرژی خورشیدی از محل اعتبارات ارزش افزوده در مناطق عشایری کشور اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه مسائلی را با فرمانداری ها در خصوص هزینه کرد این اعتبارات داریم و متاسفانه بخشی از این اعتبارات در مناطق روستائی هزینه می شود، تاکید کرد: اعتبارات اقتصادیات بر ارزش افزوده صرفا باید در سامانه های عرفی و نهایتا ایلراه های عشایری هزینه شود و استفاده آن در مناطق روستائی توجیحی ندارد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: ما در شهر ها به همه امکانات رفاهی از جمله آب، برق، گاز، سرپناه، وسایل سرمایشی و گرمایی دسترسی داریم؛ و من همواره فکر می کنم که جامعه عشایری چه سهمی از این امکانات دارند.

وی گفت: نوع و سبک زندگی عشایری را باید با فراهم کردن شرایط و امکانات مناسب برای آنان، حفظ کنیم.

قندالی با بیان اینکه موضوع تامین آب شرب برای عشایر بسیار مهم و سرنوشت ساز است، اظهار کرد: شرایط هواشناسی را به صورت مرتب رصد می کنیم و به نظر می رسد امسال در پاییز با چالش بارندگی روبرو شویم و اگر بتوانیم برنامه ریزی کنیم درصدی از این اعتبارات را برای آبرسانی سیار به عشایر اختصاص دهیم، مسائل کمتری در این حوزه خواهیم داشت.

رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به ظرفیت های تشکل های عشایری و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری، یادآور شد: سرمایه این صندوق در ابتدای تاسیس 19 میلیارد تومان بود، اما با کمک هایی که شد امروز سرمایه آن به 75 میلیارد تومان رسیده است و این سهم عشایر است و ما سیاست گذاری می کنیم عشایر از این منابع به صورت دراز مدت بهره مند شوند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2814

به "قندالی: سالانه 130 میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قندالی: سالانه 130 میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید